Ligos

Kaip pašalinti išmatų kamštį

kaip pašalinti išmatų kamštįKaip pašalinti išmatų kamštį (foto)

Išmatų kamštis – tai suspausta išmatų masė, kuri užkemša tiesiąją žarną ir neleidžia pašalinti išmatų. Paprastai tai vidurių užkietėjimo požymis, tačiau jį gali sukelti ir kitos žarnyno problemos arba hemorojus. Išmatų kamštis – tai užsikimšimas, neleidžiantis išmatoms išeiti iš tiesiosios žarnos. Jį sukelia susikaupusios kietosios dalelės, situaciją pablogina žarnyno dujos. Stiprų vidurių užkietėjimą taip pat gali sukelti ir vaistai nuo viduriavimo. Kai kuriais atvejais jį galima pašalinti į tiesiąją žarną įkišus pirštą ir rankomis ištraukus, tačiau tai padeda tik tuo atveju, jeigu išmatų kamštis yra pačioje virškinimo trakto pabaigoje (netoli išangės).

išmatų kamštis žarnyneTai gana subtili problema, todėl daugelis vengia apie tai šnekėti. Gerai yra tai, jog dažnu atveju problema išsisprendžia be didesnių intervencijų, tačiau simptomams užsitęsus ar ligonio būklei blogėjant kai kuriems prireikia skubios medicininės pagalbos. Svarbu suprasti, kad pacientas laiku nesikreipdamas pagalbos gali pabloginti savo būklę ir sukelti didesnę riziką savo sveikatai.

Daugeliu atvejų kamštį galima pašalinti naminėmis priemonėmis, pavyzdžiui, padidinus skysčių suvartojimą, valgant daug skaidulų turintį maistą ir vartojant vidurius laisvinančius vaistus. Jei jums sunku tuštintis, yra daug dalykų, kuriuos galite padaryti, kad palengvintumėte savo simptomus. Vienas iš dalykų, kurį galite padaryti, yra gerti daug skysčių ir valgyti daug skaidulų turinčio maisto, pavyzdžiui, neskaldytų grūdų, šviežių produktų ir ankštinių daržovių.

Taip pat turėtumėte vengti gėrimų su kofeinu ar alkoholiu, nes jie dar labiau sustiprins vidurių užkietėjimą. Išmatų kamštis pasireiškia per keletą tipinių simoptomų: Šis sutrikimas gali sukelti pilvo skausmą ir diskomfortą, nes iš esmės tai yra sukietėjusių išmatų masė, kuri blokuoja tiesiąją žarną. Kai kas sako, kad ši problema dažniausiai pasitaiko vaikams, tačiau ji lygiai taip pat gali kamuoti ir suaugusiuosius (ypač jei netinkamai maitinatės). Jei ši būklė tęsiasi daugiau nei kelias dienas, nepasitarę su gydytoju neturėtumėte toliau vartoti vidurius laisvinančių vaistų ir tikėtis, kad problema išsispręs savaime.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti