Sveika

Hematogenas – geležies ir sveikatos šaltinis!

Hematogenas

HEMATOGENAS – GELEŽIES IR SVEIKATOS ŠALTINIS!

Hematogenas – tai sveikiausias saldumynas ir puikus geležies, būtinos kraujo gamybai, šaltinis. Šiai dienai hematogenas gali būti registruojamas ir kaip vaistinis preparatas, ir kaip biologiškai aktyvi papildoma mitybos priemonė.

Klasikinė hematogeno sudėtis – kraujo baltymai (albuminas, hemoglobinas) gaunami iš galvijų kraujo, cukrus, kondensuotas pienas, sirupas, vanilinas, pienas.

Tačiau ar hematogene yra kraujo?

Populiarus mitas teiga, kad į hematogeno sudėtį įeina kraujas, tačiau tai nėra tiesa. Kaip jau minėjome, hematogeno gamyboje naudojami baltymai esantys kraujo sudėtyje (greičiausiai iš to ir yra kilęs šis klaidantis teiginys) tačiau kraują sudaro ir kitos sudėtinės dalys kurių hematogene nerasite net mažiausiais kiekiais todėl sakyti, kad hematogene yra kraujo būtų klaidinga.

Hematogeno batonėlio sudedamosios dalys: cukraus sirupas (cukrus, vanduo), saldintas sutirštintas pienas, gliukozės sirupas, augaliniai riebalai (palmių), galvijų maistinis albuminas, L-askorbo rūgštis, kvapioji medžiaga.

Hematogene esantys alergenai: Gali būti žemės, lazdynų riešutų pedsakų.

Hematogeno sudėtis

Hematogenas Vita+

Hematogeno nauda mūsų organizmui:

 1. Galvijų maistinis albuminas (hemoglobinas) padeda išsaugoti raudonųjų kraujo kūnelių savybes ir turi visą organizmui būtiną geležies kompleksą. Būtent dėl šios priežasties hematogenas yra puiki priemonė esant anemijai.
 2. Padeda palaikyti normalią energijos apykaitąHematogeno nauda
 3. Didelė vitamino A koncentracija padaro hematogeną tinkamą vartoti ir esant augimo sutrikimams, esant neelastingai ir sausai odai, regėjimo sutrikimų profilaktikai.
 4. Hematogenas stiprina apsaugines organizmo jėgas, mažina infekcijų atsiradimo tikimybę.
 5. Taip pat tai yra puiki profilaktinė priemonė žiemos metu peršalimo ligoms.
 6. Vitaminas C ir B padeda geriau įsisavinti geležį ir baltymus, bei sustiprina teigiamą poveikį organizmui, geriau nei vartojant cheminius preparatus.
 7. Hematogenas padeda palaikyti normalų deguonies pernešimą organizme.
 8. Mažina nuovargį.
 9. Kraujo stiprinimas

Kada nepatartina valgyti Hematogeno?

 • Dėl didelio kiekio lengvai pasisavinamų angliavandenių, hematogeno vartoti negalima esant diabetui.
 • Taip pat jo nereikėtų vartoti esant nutukimui ir sergant tromboflebitu.

Hematogenas gali tapti priešu net ir visiškai sveikam žmogui! Ir taip atsitikti dažniausiai gali dėl vienintelės priežasties – per didelio vartojimo.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Komentarai

Komentuoti