Sveika

Avižiniai dribsniai

Avižiniai dribsniai

Tai puikus produktas kovos su svoriu lauke. Jie gali puikuotis ypatingomis savo savybėmis ir yra priskiriami vienomis iš sveikatai naudingiausių kruopų.
Avižos yra išskirtinis energijos šaltinis su puikiu balansu tarp baltymų, angliavandenių ir riebalų.
Dėl avižose esančio didelio kiekio riebalų jos yra šildantis maistas, todėl ypač tinka valgyti žiemą.

Avižų nauda mūsų organizmui:
● Mažina cholesterolio kiekį: avižose yra beta-gliukanų, tirpios ląstelienos. Buvo įrodyta, kad avižos veiksmingai mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir taip sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

● Sumažina didelį cukraus kiekį kraujyje: esant mažam glikemijos indeksui (GI) maistas turi daug skaidulinių medžiagų kiekio, jis gali normalizuoti cukraus kiekį kraujyje. II tipo diabetu sergantiems pacientams avižiniai dribsniai gali būti naudingais pusryčiais.

● Didina imuninę sistemą: selenas ir vitaminas E, esantys avižose žymiai pagerina žmogaus imuninės sistemos atsparumą prieš bakterines infekcijas. Taigi avižos – ypač puikus maistas per gripo sezoną.

● Cinkas, esantis avižose, padeda metabolizmui, žaizdų gijimui ir augimui naujų ląstelių.

● Gerina virškinimą: didelis ląstelienos kiekis avižose tai idealus maistinis vaistas asmenims, sergantiems gastritu, kolitu, ir kitomis virškinimo problemomis. Avižos skatina sveiką žarnyno judėjimą ir išgydo vidurių užkietėjimą.

● Gydo ir gražina odą: avižinių dribsnių vonia padeda išgydyti sausą ir pleiskanojančią odą, egzemą ir kitas odos ligas.

● Stipresni kaulai: avižose yra daug kalcio, fosforo ir magnio. Reguliarus avižų vartojimas padeda išlaikyti stiprius kaulus ir mažina osteoporozės riziką.

● Mažina stresą: avižas naudoti labai tinka tais atvejais, kai kankina depresija, nemiga ir fizinis arba nervinis nuovargis.

● Avižiniuose dribsniuose gausu vitaminų E, B ir tokių mineralų kaip geležis, cinkas.

● Šios kruopos labai gerai valo kraujagysles nuo toksinų, greitina medžiagų apykaitą, mažina cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje.

● Taip pat, avižiniai dribsniai daro teigiamą įtaką ir kraujospūdžiui, padeda normalizuoti jį, stiprina imunitetą.

Be to, avižos ypač naudingos moterims, nes jos stimuliuoja skydliaukės funkciją ir reguliuoja moteriško hormono – estrogeno – lygį. Būtent nuo jo kiekio priklauso plaukų, nagų ir odos būklė.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti