Vaistai

Geriausi vaistai nuo viduriavimo

Geriausi vaistai nuo viduriavimo

geriausi vaistai nuo viduriavimo

Laisvų vidurių simptomai žinomi kiekvienam, parinkti tinkamą gydymą gali pasirodyti ne taip jau paprasta.

Mes plačiai rašėme apie tai kokį maistą geriau rinktis viduriuojant, bei apie tai kokių produktų reikėtų vengti, tačiau dabar norime plačiau pakalbėti būtent apie vaistus.

Kkadangi viduriavimas pasireiškia vienodai nepriklausomai nuo šį simptomą sukėlusios ligos prigimties. Pavyzdžiui užvalgius iš galiojimo išėjusio produkto organizmas atpažįsta toksinus ir suveikus apsauginei funkcijai ne retai kyla vėmimas bei viduriavimas, tačiau dažniausiai tai nesukelia bakterinės infekcijos todėl antibiotikai čia bejėgiai.
Esant tam tikrų fermentų trūkumui, sergant kepenų ligomis, gali padidėti išmatų riebalų masė ir taip pasikeisti jų konsistencija (pasikeisti jų tirštis, suskystėti) tai lėtinis arba neinfekcinis viduriavimas kuriam reikalingas atitinkamas gydymas.
Viduriavimas taip pat atsiranda dėl žarnyno infekcijų ar disbakteriozės. Kai kuriais atvejais tai tiesiog nervinis viduriavimas, todėl problemai užsitęsus turite konsultuotis su gydytojais. Mes taip pat nerekomeduojame imtis medikamentinio gydymo savo nuožiūra, tačiau dėl bendro supratimo pateikiame šiek tiek platesnės informacijos apie vaistus viduriavimui gydyti.

Enterosorbentai yra vaistai simptominiam viduriavimui stabdyti.

Veiksminga ir universali priemonė viduriavimui stabdyti – enterosorbentai. Jie iš žarnyno pašalina toksines medžiagas bei bakterijas, antigenus ir netinkamo maisto atliekas. Enterosorbentų veikimo principas gana paprastas – patekę į organizmą jie suriša šias susikaupusias kenksmingas medžiagas ir padeda jas lengvai pašalinti.

Aktyvinta anglis

Efektyvumo reitingas: 4.9 iš 5

aktyvinta anglis nuo viduriavimoAktyvinta arba aktyvioji anglis yra viena iš geriausiai žinomų ir plačiausiai papiltusių priemonių kurios padeda malšinant apsinuodijimo simptomus bei gydant viduriavimą. Dėl šio vaisto populiarumo bei pigumo jis yra iš tiesų plačiai naudojamas bei siejamas su daugybe liaudies medicinos patarimų kur įtikinamai dėstoma, kokias ligas bei negalavimus galima išgydyti paprasčiausia anglimi. Ir nors nereiktų visų tokių patarimų priimti už gryną pinigą, šiuo atveju galime patvirinti, kad aktyvinta anglis iš tiesų yra parankus vaistas stabdant viduriavimą.

Aktyvioji anglis susideda būtent iš to, ka išduoda šio vaisto pavadinimas. Tai juodi, vandenyje netirpūs milteliai supresuoti į tabletes. Tokios neįprastos tabletės neturi jokio skonio ar kvapo kas iš esmės yra dar vienas vaisto privalumas. Anglis – universalus vaistas kurį dažniausiai saugu vartoti vos tik pajutus nemalonius žarnyno reiškinius. Tyrimai rodo, kad aktyvinta anglis ne tik padeda esant viduriaviui, bet ir dujų kaupimuisi organizme bei kitiems virškinimo sistemos sutrikimams.

Dėl vaisto dozavimo kiekvienu atskiru atveju reikia tartis su medikais, tačiau tipinę dozę gali sudaryti iki 3 tablečių geriamų 3-4 kartus per dieną. Kai kuriais apsinuodijimo atvejais gydytojai skiria net 10 anglies tablečių vienu metu ir tai visiškai normalu, kadangi tokiomis dozėmis užtrikrinamas reikiamas aktyvintos anglies poveikis. Tablečių naudojimas paprastas – jas patariama smulkiai sukramtyti prieš nuryjant, nes taip padidinamas vaisto efektyvumas.

Sukramčius tabletes burnos ertmė (įskaitant dantis bei liežuvį) kuriam laikui nusidažo juodai, tačiau nereikia baimintis – šis efektas itin trumpalaikis, kadangi vandenyje netirpi medžiaga iš tiesų nenudažo burnos audinių.

Jeigu kamuoja neinfekcinis viduriavimas, tokiais atvejais turėtų užtekti 3 dienų suaktyvinos anglies vartojimo kurso, o infekcinio viduriavimo gydymą turi paskirti bei prižiūrėti profesionalūs gydytojai.

Paprasčiausioje formoje aktyvintos anglies tabletės (10 tabl.) Jums kainuos vos 0.27 centus, tačiau vaistas gaminamas ir diesnėmis pakuotėmis bei kapsulėmis. Tai nėra receptinis vaistas ir jo greičiausiai nesunkiai rasite artimiausioje vaistinėje.

Tenka pripažinti, jog kai kuriais atvejais aktyvinta anglis nėra pats patogiausias vaistas. Tabletės gali smarkiai sutepti lūpas ar drabužius, tamsia spalva nudažyti išmatas ir taip paslėpti kitą pavojingą simptomą – žarnyno kraujavimą. Be vandens jas išgerti ganėtinai sunku. Ne retai tenka vartoti po keletą tablečių vienu metu, o kai kuriais atvejais (sergant tam tikromis skrandžio ar dvylikapirštės žarnos ligomis) negalima vartoti anglies tablečių iš vis.

Aktyvinta anglis prastai derinama su kitais vaistais, kadangi mažina jų efektyvumą. Be to, negalima šio vaisto vartoti ilgai, nes anglies surišantis efektas apima ne tik toksiškas medžiagas, bet ir baltymus bei vitaminus.

Smecta

Efektyvumo reitingas: 4.8 iš 5

vaistai nuo viduriavimo smectaDar vienas efektyvus vaistas viduriavimui gydyti – dioktaedrinis smektitas arba tiesiog smekta. Ši natūrali priemonė tinka tiek vaikams, tiek ir suaugusiems todėl yra gana universalus absorbentas nuo viduriavimo. Smecta skiriama tiek ūmaus, tiek ir chroniško viduriavimo atvejams gydyti įskaitant ir infekcinės kilmės viduriavimą. Be to, ši priemonė skiriama ir žarnyno dujų kaupimuisi mažinti.

Smectos milteliai ištirpinami vandenyje, toks tirpalas ruošiamas iki 6 kartų per parą (suaugusiam žmogui) arba taip, kaip nurodo konsultuojantis gydytojas. Smectos negalima gerti tuo pat metu kada yra geriami kiti vaistai (turi būti atitinkami laiko tarpai).

Vienoje dozėje (pakelyje) yra 3g miltelių, o dėžutėje rasite 12 vnt. tokių dozių. Šio vaisto kaina svyruoja apie 3 Eurus, jis yra gana prieinamas ir jo greičiausiai pavyks nusipirkti bet kurioje vaistinėje, tačiau kaip matote, kaina lyginant su anglies tabletėmis yra gerokai didesnė.

Kai kurie šaltiniai teigia, jog smecta galima gerti nėštumo ar žindymo metu, tačiau kiti šaltiniai tvirtina priešingai ir draudžia šio vaisto vartojimą. Patikrinę keleto skirtingų vaistų gamintojų smectos informacinį lapelį mes suradome, jog norint vartoti smectą nėštumo ar žindymo metu reikia gauti gydytojo sutikimą.

Šio vaisto privalumas – nėra jokio pokyčio išmatų spalvoje todėl vartojant šį vaistą ir pasireiškus žarnyno kraujavimui šis simptomas gali būti nesunkiai pastebėtas.

Tarp vaisto šalutinių bei nepageidaujamų poveikių yra nurodomas galimas vidurių užkietėjimas. Kai kuriais atvejais pasireiškia odos alergija todėl pastebėjus tokį simptomą nepraleiskite jo pro akis.

Enterosgel

Efektyvumo reitingas: 4.8 iš 5

enterosgel vaistai nuo viduriavimoKur kas mažiau žinomas vaistas viduriavimui gydyti yra Enetrosgelis. Tai organinio silio junginys pasižymintis tam tikromis, šiuo atveju labai tinkamomis savybėmis. Vaistas sukurtas pastebėjus, kad ši medžiaga atstumia vandenį bei absorbuoja vidutinio dydžio toksinus. Šie toksinai į kuriuos taikosi enterosgelis yra labai žmogaus organizmui kenksmingos medžiagos kurias išskiria bakterijos.

Dėl selektyvaus poveikio enterosgelis turi pranašumą prieš kitus vaistus nuo viduriavimo – jis nesukelia disbakterozės bei neįtakoja vitaminų ir mikroelementų pasisavinimo žarnyne.

Enterosgelis gydytojų skiriamas esant viduriavimui dėl infekcinių susirgimų, dizenterijos, salmoneliozės bei kitais maistinio apsinuodijimo atvejais. Be to, skiriamas esant dirgliosios žarnos sindromui bei kito pobūdžio neinfekciniam viduriavimui.

Šis vaistas kaip ir anksčiau minėti preparatai negali būti geriamas tuo pat laiku, kuomet yra geriami kiti medikamentai. Be to, vaisto dozė yra ribojama iki 1 valgomojo šaukšto (ištirpinamo kambario temperatūros vandenyje). Tipiškai, per dieną yra leidžiama suvartoti iki 3 tokių dozių arba tokį kiekį, kurį paskiria gydytojas.

Enterosgelis kaip vaistas turi visą eilę privalumų. Jį saugu vartoti tiek vaikams tiek ir suaugusiems, kadangi hidrofobinėmis savybėmis pasižyminti medžiaga nėra tirpi, nepatenka į kraują ir švariai pasišalina iš organizmo atlikusi savo darbą. Tai nėra pigus vaistas, enterosgel kaina gali siekti 12-25 EUR priklausomai nuo talpos dydžio.

Loperamidas

Efektyvumo reitingas: 4.8 iš 5

vaistai nuo viduriavimo imodiumJau rašėme apie tai, koks efektyvus loperamidas viduriavimo stabdymui. Loperamidas dar žinomas kaip imodiumas. Vaistas tinkamas naudoti tik tuomet, kada nėra kolito požymių (pilvo skausmas, tuštinimasis su krauju ir gleivėmis), tai yra vienas iš geriausių vaistų viduriavimo simptomams gydyti. Tipiškai, pradedant vartotį šį vaistą (suaugusiems) išgeriamos 2 tabletės, o po to dar po vieną tabletę po kiekvieno viduriavimo epizodo, neviršijant leistinos paros normos kuri sudaro 16mg arba dozę kurią paskyrė gydytojas.

Tokio vaisto pakuotė, priklausomai nuo gamintojo, veikliosios medžiagos kiekio bei vaistinės, gali kainuoti maždaug 2 – 5 EUR.

Šis vaistas turi daugiau galimų nepageidaujamų poveikių nei anksčiau išvardintos priemonės. Tarp šių šalutinių poveikių itin pavojingas – žarnų nepraeinamumas. Be to, gali sukelti mieguistumą, gali būti jaučiamas sausumas burnoje, yra tam tikrų apribojimų sergant kitomis ligomis. Negali būti skiriamas pacientams turintiems kai kurių inkstų bei kepenų problemų.

Vienas didžiausių imodiumo privalumų – jo greitas ir efektyvus veikimas stabdant viduriavimą. Būtina suprasti, jog loperamidas arba imodiumas neturi antibakterinio poveikio todėl esant bakterinio pobūdžio infekcijai šis vaistas stabdo viduriavimą bet nesprendžia problemos dėl kurios paciento būklė gali dar pablogėti.

Vaisto skirimas vaikams bei nėščiosioms turi būti itin griežtai kontroliuojamas gydytojų.

Vaistai nuo infekcinio viduriavimo

vaistai enterofurylInfekcinis viduriavimas gydomas receptiniais antibiotikais Nifuroxazide, Enterofuril ir kt. Šie vaistai nėra nukreipti į viduriavimą, kaip simptomą, tačiau kovoja su jo priežastimi – organizmo infekcija.

Kaip ir kiti vaistai, šie preparatai gali sukelti alergijas. Šiems vaistams būtinas receptas bei gydytojo paskirtas dozavimas.

Naudojant antibiotikus būtina vatoti žarnyno mikroflorą atstatančius probiotikus, kadangi antibiotikai neturi selektyvaus poveikio ir veikia tiek infekcijos priežastis tiek ir gerąsias žarnyno bakterijas. Atkurti gerųjų bakterijų balansą organizme svarbu jau vien dėl to žarnyno disbakteriozė savaime yra ne reta viduriavimo prižastis.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti