Sveika

Mėlynės ir jų nauda sveikatai


Mėlynės yra saldžios, maistingos, turinčios mažai kalorijų ir labai naudingos uogos žmogaus organizmui.
Žemiau pateikiame sąrašą, kuo mėlynės yra naudingos kiekvienam iš mūsų.

Mėlynių nauda mūsų organizmui ir sveikatai

1. Mėlynėse yra mažai kalorijų ir daug maistinių medžiagų. Mėlynės yra vienos iš daugiausiai maistinių medžiagų turinčių uogų. Jose yra daugiausia šių maistinių medžiagų:

  • Skaidulų
  • Vitamino C
  • Vitamino K
  • Mangano

Mėlynėse yra 85 procentai vandens, visame puodelyje mėlynių yra tik 84 kalorijos ir 15 gramų angliavandenių.

2. Mėlynės yra puikus antioskidantų šaltinis. O antioksidantai žmogaus organizmui yra labai svarbūs, kadangi apsaugo kūną nuo žalos, kurią gali sukelti laisvieji radikalai, nestabilios molekulės, kurios gali pažeisti organizmo gerąsias ląstelių struktūras bei prisideda prie senėjimo ir įvairių ligų atsiradimo (pvz. vėžio ) prevencijos.

3. Mėlynės mažina DNR pažeidimus, kurie gali sukelti vėžį. Atliktų tyrimų metu buvo pastebėta, kad mėlynės bei mėlynių sultys gali apsaugoti nuo DNR pakitimų, greito senėjimo bei vėžio.

4. Mėlynės apsaugo kraują nuo per didelio cholesterolio kiekio. Mėlynėse esantys antioksidantai apsaugo žmogaus kūną nuo blogojo cholestorolio, kuris gali sukelti įvairias širdies ligas.

5. Mėlynės mažina kraujospūdį. Buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo pastebėta, kad žmonių, kurie kiekvieną dieną suvalgydavo tam tikrą kiekį mėlynių, kraujospūdis sumažėjo.

6. Mėlynės gali užkirsti kelią susirgti širdies ligomis. Yra tyrimų, kurie teigia, kad reguliarus mėlynių vartojimas mažina riziką susirgti širdies ligomis.

7. Mėlynės gali išlaikyti smegenų funkcionalumą bei pagerinti atmintį. Tas pats antioksidantas esantis mėlynėse padeda pagerinti smegenų veiklą bei atidėti atminties sutrikimus susijusius su senėjimu.

8. Mėlynėse esantys antocianinai gali padėti sumažinti riziką susirgti cukriniu diabetu. Yra ištirta, kad mėlynės turi antidiabetinį poveikį, padeda pagerinti insulino jautrumą bei sumažina cukraus kiekį kraujyje.

9. Mėlynėse esančios medžiagos gali padėti kovoti prieš šlapimo takų infekcijas. Šios medžiagos gali užkirsti kelią tam tikroms bakterijoms prasiskverbti pro šlapimo pūslės sieneles.

10. Mėlynės gali padėti sumažinti raumenų pažeidimus po intensyvaus fizinio krūvio. Mėlynių papildai gali sumažinti skausmą bei padėti greičiau atsistatyti raumenims po sunkaus fizinio krūvio.

Taigi mėlynės yra ne tik skanios ir daugelio mėgstamos uogos, tačiau ir labai naudingos bei reikalingos, norint išsaugoti gerą sveikatos būklę. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad mėlynės labai padeda akims.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti