Naudinga Žinoti

Žili plaukai. Kodėl negalima jų rauti?

Zili plaukai

Liaudies išmintis byloja, kad vietoje išrauto žilo plauko išauga septyni nauji.
Bet, pagalvokime: jei išrausime augančią morką, ar vietoje jos atsiras dar septynios?

Žilas plaukas yra sveikas plaukas, tik netekęs melanino kiekio, todėl jo išrovimas nieko nepakeis, toje pačioje vietoje išaugs kitas, toks pat žilas plaukas.

Tačiau, būtina pabrėžti, kad pastoviai raunant plauką iš tos pačios vietos, galite pažeisti plauko folikulą taip, kad toje vietoje daugiau nebeaugs naujas plaukas.
Taigi nuolat raunant žilus plaukus, rizikuojate praplikti.

Kodėl atsiranda žili plaukai?

Plauko spalva priklauso nuo melanino kiekio, kokybės ir jo pasiskirstymo plauko struktūroje. Senstant melanino pigmento gamyba sumažėja, o ilgainiui ir visai sustoja – todėl metams bėgant atsiranda vis daugiau žilų sruogų. Žilti pradedama nuo smilkinių, aplink veido kontūrą, o vėliau pražyla visi likę plaukai.

Žilų plaukų atsiradimo priežastys:

  • Vitamino B12 trūkumas, anemija (mažakraujystė). Jei valgote daug maisto kuriame trūksta vitamino B12. Taip gali nutikti ir tada, kai skrandis negali pasisavinti vitamino B12 dėl tam tikrų ligų ar operacijų.
  • Ankstyvą žilimą lemia vitiligo liga, dėl kurios oda netenka melanocitų, atsiranda baltų dėmių ir priešlaikinių žilų plaukų.
  • Ankstyva menopauzė.
  • Rūkymas.
  • Jei dažnai yra patiriamas stresas ar jaučiamas nuovargis, kurio niekaip neįmanoma atsikratyti.
  • Kenksmingi ultravioletiniai spinduliai ir oro tarša. Laisvieji radikalai pažeidžia melaniną gaminančių melanocitų ląsteles ir jos žūsta.
  • Sutrikus skydliaukės funkcijai.
  • Genetika, paveldimumas.

Zilu plauku atsiradimas

Kaip atsikratyti žilų plaukų?

Jeigu žilų plaukų atsiradimą lemia paveldėjimas, tokiu atveju yra sudėtinga kažką pakeisti. Bet jeigu žili plaukai pradeda augti dėl kitų priežasčių, tada dar yra galimybė jų atsikratyti.

Reikia pradėti vartoti B grupės vitaminus, taip pat nepamiršti ir folio rūgšties. Norint gauti reikiamų vitaminų, turite atkreipti dėmesį į savo mitybą.
Taigi, nepamirškite į savo kasdienės mitybos racioną įtraukti jautienos kepenų, inkstų, o taip pat ir mielių. Taip pat ir įvairiausių žolelių, avižų, grikių, sėlenų, kviečių gemalų.

Ilgai būnant saulėje tiesiog privaloma užsidėti kepurę, kadangi saulė taip pat daro įtaką žilų plaukų atsiradimui.

Jeigu tinkamai ir intensyviai pradėsite rūpintis pirmaisiais atsirandančiais pilkšvais plaukais, ilgainiui jie gali pradėti atgauti savo natūralią spalvą.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti