Naudinga Žinoti

Ką reiškia spuogai ant veido?

Kodėl pas vienus spuogų yra tik ant skruostų, o kiti pas kitus jų pilna smakro srityje, o štai treti niekaip nepanaikina “spuogiukų”, nuolat dygstančio ant kaktos. Pasirodo, į šiuos klausimus galima rasti atsakymus.

Sakoma, kad spuogai tam tikrose vietose atsiranda neatsitiktinai. Jie gali byloti ir apie kitas sveikatos problemas. Aišku, galvoje turima ne vienas kitas atsitiktinis spuogelis, o kai bėrimai gausesni ir ilgai nenurimstantys arba yra linkę vis kartotis.

Žinoma, veidą gali išberti ir dėl netinkamų kosmetikos priemonių ar nepakankamos priežiūros, pavyzdžiui, jei kasdien naudojate daug makiažo priemonių ir vakarais gerai nenusivalote. Tada nieko keisto, kad užsikemša veido odos poros. Arba galbūt esate paauglė ir išgyvenate brendimo laikotarpį. Vadinamieji jaunatviniai spuogai – neretas šio amžiaus tarpsnio palydovas…

Taigi kokias sveikatos problemas gali pasufleruoti spuogų atsiradimo vietos:

[highlight color=”eg. yellow, black”]1 ir 2 zonos.[/highlight] Dažnai šioje vietoje atsirandantys spuogai signalizuoja, kad vertėtų susirūpinti virškinimo sistema. Kad jūsų veido odos būklė pagerėtų, kartais pakanka tiesiog mažiau valgyti perdirbto ir nesveiko maisto (pusgaminių, rafinuotų produktų) ir gerokai daugiau dėmesio skirti žalioms daržovėms, vaisiams, gerti daug vandens, virškinimą gerinančių žolelių arbatų, sumažinti riebalų ir cukraus kiekį savo valgiaraštyje.

[highlight color=”eg. yellow, black”]3 zona.[/highlight] Gali būti, kad SOS signalą jums siunčia kepenys. Toje veido srityje esantys spuogai neretai įspėja apie maisto alergijas ir padidėjusį kiekį toksinų, tūnančių jūsų organizme. Tai ženklas, kad būtina atidžiai peržvelgti mitybos įpročius. Pasistenkite atsisakyti riebaus maisto, alkoholio, bent kuriam laikui – pieno produktų. Ir būtinai pasivalykite organizmą ar bent kartą per savaitę surenkite iškrovos dieną.

[highlight color=”eg. yellow, black”]4, 5, 7 ir 8 zonos.[/highlight] Gerkite daugiau skysčių! Būtent tai gali signalizuoti, šiose vietose kylantys spuogai. Tad nepamirškite per dieną išgurkšnoti kuo daugiau paprasto geriamojo vandens. Pravers ir organizmą valančios arbatos.

[highlight color=”eg. yellow, black”]6 zona.[/highlight] Tai gali būti susiję su širdimi. Susilaikykite nuo aštraus maisto ir pasistenkite, kad jūsų valgiaraštyje atsirastų kuo daugiau produktų, kuriuose būtų gausu B grupės vitaminų ir omega-3 riebalų rūgščių. Atidžiai stebėkite savo kraujospūdį, nes gali būti, jog būtent jis ir yra jūsų problemų šaltinis. Ypač jei šioje vietoje akivaizdžiai išsiplėtusios poros.

[highlight color=”eg. yellow, black”]9 ir 10 zonos.[/highlight] Atkreipkite ypatingą dėmesį į kvėpavimo sistemą. Rūkymas, alergijos ir netgi perkaitimas turi įtakos šioms dviem veido zonoms. Pasistenkite, kad jūsų organizme nesutriktų šarmų pusiausvyra, t. y. naudokite kuo mažiau ar bent kuriam laikui visai atsisakykite pieno produktų, mėsos, alkoholio, atsispirkite kofeino pagundai. Paįvairinkite kasdienį valgiaraštį žaliomis lapinėmis daržovėmis ir, svarbiausia, kasdien palepinkite plaučius grynu oru.

[highlight color=”eg. yellow, black”]11 ir 12 zonos.[/highlight] Labai galimas daiktas, kad jūsų kūne siaučia hormonai. Šiose veido srityse atsirandantys spuogai ir inkštirai gali būti ženklas, kad dažni jūsų palydovai – stresas ir hormoniniai pokyčiai (gali būti, kad tai hormonų audros, būdingos menstruacijų ciklui, ovuliacijų periodui, taip pat nėštumui. Bet gali būti ir gerokai rimtesni pokyčiai). Šios problemos nebus tokios aštrios, jei gerai miegosite, būsite ramios, gersite pakankamai skysčių ir valgydamos pirmenybę teiksite šviežiam neapdorotam maistui. Įdomu, kad retkarčiais pakanka tiesiog užsiimti kokiu paprastu moterišku pomėgiu (pvz.: megzti, nerti, siūti, siuvinėti, užsiimti dekupažu ar skrebinimu) bei daugiau dėmesio skirti moteriškajai esybei (prisižiūrėti save, pasimankštinti, pamedituoti ir pan.), ir hormonų pusiausvyra grįžta į įprastas vėžes. Jei šioje vietoje spuogai jus kamuoja be perstojo, verta pasikonsultuoti su ginekologu. Galbūt pravers pasidaryti tam tikrus tyrimus.

[highlight color=”eg. yellow, black”]13 zona.[/highlight]Šį veido plotelį „papuošę“ spuogai išduoda, kad pagalbos šaukiasi skrandis. Valgykite maisto, kuriame apstu ląstelienos, šalinkite iš organizmo toksinus ir mėgaukitės žolelių arbatomis, gerinančiomis virškinimą bei medžiagų apykaitą.

Žymės

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti