Žalinga

Alkoholio poveikis mūsų organizmui

Kaip alkoholis kenkia sveikatai?

  • Visų pirma, alkoholis pažeidžia žmogaus mąstyseną. Dažnai geriančiam žmogui sutrinka atmintis, pakinta kalbėsena, loginis mąstymas.
  • Pažeidžiama psichika. Kinta žmogaus emocinė būsena, jis gali greitai supykti, tapti aršus, netgi pulti muštis ar rėkti. Geriančio žmogaus psichika tampa nesvari ir nenuspėjama.
  • Alkoholio paveika žmogaus sveikatai – itin didelė, nes kenkia beveik visiems organams, kadangi nuodai sklinda visame organizme.
  • Didžiausias kenksmingumas persiduoda kepenims, kai ilgalaikis alkoholio vartojimas gali sukelti kepenų cirozę, kepenų nepakankamumą ar net vėžį. Itin pažeidžios ir smegenis, nuo kurių priklauso jau minėta žmogaus psichinė būsena. Pažeidus šią žmogaus organizmo dalį, gali išsivystyti protinis atsilikimas. Vartojant alkoholį, vystosi širdies ritmo sutrikimai, ilgainiui gali atsirasti ir širdies nepakankamumas.
  • Kadangi alkoholis kenkia visiems organams, dažnai geriantis žmogus turi silpnesnį imunitetą, greičiau suserga. Dažnai jaučia silpnumą, vemia. Pasitaiko pilvo skausmai, problemos su viduriais. Galiausiai, geriančiam žmogui didesnė tikimybė susirgti vėžiu, lėtinėmis ligomis, kadangi yra pumpuojamas nuodas, nuo kurio, laikui bėgant, organizmas tampa priklausomas.

 

Šis filmukas parodo kaip alkoholis veikia mūsų kūną ir kas nutinka kai jo paragaujama”saikingai”:

 

 


 

Norėdami nustatyti konkretaus žmogaus santykį su alkoholiu gydytojai naudoja štai tokius Alkoholio vartojimo testus:

Alkoholio vartojimo testas

Naudinga: Šį testą galima nemokamai atlikti internetu, o rezultatus nedelsiant pamatyti savo kompiuterio ekrane.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti