Mityba Sveika

24 sveikiausi maisto produktai

24 sveikiausi maisto produktai žemėje!

Pateikiame sąrašą maisto produktų, kurie yra išrinkti sveikiausiais maisto produktais pasaulyje. Galbūt kai kuriuos jau naudojate savo mitybos racione. Tad maloniai kviečiame pasitikrinti kiek sveikiausių maisto produktų yra Jūsų mitybos racione!

 1. ŠPINATAI. Tai vienas iš daugiausiai maistinių medžiagų turinčių maisto produktų. Špinatai gali Jums suteikti daug energijos ir užpildyti Jūsų skrandį, kad nejaustumėte alkio, nepridedant daug nereikalingų kalorijų.
 2. GOJI UOGA. Gali padėti kovoti su nuovargiu, yra vitaminų A ir C.
 3. LAŠIŠA. Yra Omega-3 rūgščių, vitaminų A ir B1, proteino.
 4. AVOKADAS. Karotinoidų koncentracija gali padėti akims, taip pat gali padėti stabilizuoti fliukozės kiekį kraujyje.
 5. BOLIVINĖ BALANDA. Labai gerai žinoma vegetarams, kurie šį augalą naudoja kaip priedą prie valgio arba kaip pagrindinį patiekalą.
 6. BROKOLIS. Gausu vitaminų C ir B6, skaidulų. Brokolis yra sveika Jūsų akims ir širdžiai.
 7. MIGDOLAI. Gali padėti užkirsti kelią širdies priepuoliams, sumažinti blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, taip pat gali padėti tinkamai funkcionuoti smegenims.
 8. BUROKĖLIAI. Burokėliai yra naudingi smegenims, taip pat jie gali padėti sumažinti kraujo spaudimą. Dėl plataus vitaminų ir mineralų kiekio juose, burokėlius galima įdėti į daržovių kokteilius.
 9. SALDŽIOS BULVĖS. Padeda užkirsti kelią širdies priepuoliams, išlaikyti jauną odą, sureguliuoja imuninės sistemos veiklą, yra vitaminų A ir C.
 10. POMIDORAI. Gali padėti kovoti su vėžio ląstelėmis, širdies ligomis, yra vitaminų A, C ir B6.
 11. LAPINIS KOPŪSTAS. Gausu skaidulų, vitaminų K, A ir C, proteino, geležies.
 12. AVIETĖS. Gausu vitamino C, kalcio ir geležies, skaidulų.
 13. JUODOSIOS PUPOS. Turi daug antioksidantų, padeda ilgiau jausti sotumo jausmą, stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje.
 14. KANTALUPA MELIONAS. Gausu vitaminų A ir C.
 15. ARTIŠOKAS. Padeda su visų rūšių virškinimo problemomis, taip pat artišokuose yra vitamino C.
 16. ARBŪZAS. Arbūzas yra pomidorų konkurentas dėl likopeno kiekio, jis yra labai naudingas kovojant su širdies ligomis ir vėžiu. Taip pat arbūzuose yra daug vitaminų, kurie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais.
 17. GREIPFRUTAS. Gausu vitamino C ir karotonoidų, padeda kovoti su vėžio ląstelėmis ir degeneracinėmis ligomis.
 18. ŠPARAGAI. Tai yra gerai detoksikuojanti daržovė, padeda išvalyti vandens perteklių kūne ir šalina toksinus.
 19. RUDADUMBLIAI. Juose yra kalcio, įvairių vitaminų ir mineralų.
 20. KOPŪSTAS. Kopūstuose esančios skaidulos padeda išlaikyti gerą Jūsų virškinimo sistemos veiklą, taip pat gali padėti kontroliuoti cholesterolio kiekį kraujyje.
 21. KIAUŠINIAI. Kiaušiniai gali padėti padidinti gerojo cholesterolio kiekį kraujyje, stiprinti dantis ir kaulus, taip pat gerinti smegenų veiklą dėl Omega–3 riebalų rūgščių. Juose gausu vitaminų B12 ir D.
 22. ČIJA SĖKLOS. Šios sėklos pilnos antioksidantų, kurie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais ir jų daroma žala kūnui.
 23. BANANAI. Bananuose gausu kalio, vitaminų B6 ir C, magnio, mangano ir kitų vitaminų.
 24. MĖLYNĖS. Jose yra daug antioksidantų, kurie taip pat padeda kovoti su laisvųjų radikalų daroma žala kūnui, taipogi mėlynės yra labai sveika akims.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti