Ligos

Viduriavimas tamsiai žaliai

Viduriavimas tamsiai žaliai

Viduriavimas tamsiai žaliai

Vaikų ar suaugusių viduriavimas tamsiai žaliai yra dažnas disbakteriozės simptomas. Ne retai taip nutinka ilgą laiką gydantis antibakteriniais vaistais.

Kitais atvejais tuštinimasis tamsiai žaliai pasireiškia tuomet, kada žmogus gausiai viduriuoja (daugiau kaip 5 kartus per dieną). Tuomet išmatos gali būti žalsvos, tamsiai žalios ar geltonos spalvos. Gausiai viduriuojant išmatų konsistensija tampa skysta, kai kuriais atvejais net skaidri (atrodo lyg viduriavimas vandeniu). Kartu pasireiškia tokie simptomai kaip dujų kaupimasis, žarnyno pūtimas, aštrus skausmas pilvo apačioje bei oro gadinimas.

Tačiau nors dažniausiai šie nemalonūs reiškiniai pasireiškia kaip antriniai simptomai, kai kuriais atvejais viduriavimas žalia spalva gali užklupti visai netikėtai. Taip atsitikti gali nuo prastos kokybės maisto (pavyzdžiui pasibaigusio galiojimo maisto produktų).

Be to, įvairūs vidurių spazmai lengviau pasireiškia nusilpus imunitetui ar organizmui patiriant alerginę reakciją į suvartotą maistą. Kartais panašius simptomus sukelia infekcinio pobūdžio susirgimai.

Susirūpinus savo sveikata svarbu tinkamai įvertinti situaciją. Geriausia gydytis pasikonsultavus su gydytoju. Stiprus ar užsitesęs viduriavimas yra labai rimtas pagrindas kreiptis profesionalios medicininės pagalbos.

 

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti