Sporto gidas

10 maisto produktų, kurie padės priaugti raumenų masės

Senasis posakis “Presas gaminamas virtuvėje” tinka ne vien tik vidurinei kūno daliai. Mityba ir sportas yra lygiaverčiai partneriai svorio auginimo varžybose, kuriose dalyvauja visi sportuojantys sporto salėje.
Sporto salės naujokai dažnai daro klaidą, galvodami, jog reikia bet kokia kaina suvartoti kuo daugiau kalorijų, ir to vedini susidaro sau gana netinkamą maisto dietą. Kuri nėra gera, norint priaugti “švaraus” svorio arba liesos masės.

Dideli kiekiai alaus, ledų, pyragėlių yra dažnai suvartojami, kad pasiekti nusistatytą dienos kalorijų kiekį. Tokia dieta gal ir padės priaugti šiek tiek raumenų, bet dėl didelio kiekio kalorijų su priaugtais raumenimis taip pat užsiauginsite ir riebalų sluoksnį.
Ir vietoje gražaus raumeningo kūno atrodysite tiesiog “riebesni”.

Norėdami išvengti riebalų prieaugio, turėtumėte vengti kai kurių maisto produktų, o kai kuriuos vartoti dažniau.

Pateikiame sąrašą, 10 itin naudingų maisto produktų, kurie jums padės priaugti liesos masės:

 1. Vištienos krūtinėlė
  Vienas iš populiariausių maisto produktų tarp kultūristų visame pasaulyje. Daug baltymų, mažai riebalų ir jokių angliavandenių. Vištienos krūtinėlė yra taip pat vienas iš universaliausių produktų, todėl jums tikrai nepabos.
 2. Tunas
  Tai tarsi vištiena tik iš jūros. Pigus, daug baltymų, gausu Omega 3 riebalų rugščių. Viską išsamiai apie tuno naudą skaitykite čia.
 3. Saldžiosios bulvės
  Lyginant su įprastomis bulvėmis, saldžiosios bulvės turi mažiau kalorijų, mažiau angliavandenių ir stebėtinai daugiau kalio, todėl yra puikus pasirinkimas
 4. Riešutų sviestas
  Norint priaugti raumenų, jums reikia suvartoti nemažai kalorijų kiekvieną dieną. Tačiau jei valgysite tik krūvą nesveiko maisto, priaugsite tokią pat krūvą riebalų.
  Žemės riešutų sviestas turi daug baltymų ir sveikų riebalų, todėl yra puikus pasirinkimas, kuris greitai suteiks trūkstamas kalorijas.
 5. Pienas
  Gerti kalorijas yra daug lengviau, nei jas valgyti.
 6. Kiaušiniai
  Po išrūgų baltymų, sekantis eina kiaušinio baltymas, kuris yra aukščiausios kokybės, nes taip pat turi amino rūgščių. Kiaušiniai puikiai tiks pusryčiams.
 7. Duona
  Nors baltymai ir yra vienas svarbiausių maistinių medžiagų sportuojant, tačiau taip pat reikalingi ir angliavandeniai. Prieš treniruotę ir po jos, angliavandeniai padeda auginti raumenis.
  Taip pat, sporto pradžioje, dietoje turėtų būti 40% angliavandenių. Šiam tiklsui puikiai tiks juoda, nesmulkintų grūdų duona.
 8. Sūris
  Sūris puikus produktas norint padidinti gerųjų kalorijų kiekį.
 9. Neriebi varškė
  Varškėje yra itin gausu baltymų ir mažai viso kito, todėl tai puikus užkandis.
 10. Baltieji ryžiai
  Ryžiuose gausu gerųjų angliavandenių.

Tai tik keletas iš daugelio maisto produktų, kuriuos reikėtų turėti savo virtuvėje.
Atminkite, jog norėdami priaugti raumenų masės, turite suvartoti daugiau gerųjų kalorijų, negu sudeginate.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti