Bičių žiedadulkes reikėtų pirkti iš patikimų kompanijų ar vietinio bitininko, kuriuo pasitikite. Prieš perkant žiedadulkes būtinai įsitikinkite ar jos yra neužterštos pesticidais ir ar bičių kolonijos nebuvo apdorotos chemikalais. Geriausiai žiedadulkes pirkti iš bitininkų ar sveiko maisto parduotuvėse.
Apie bičių žiedadulkių naudą rašėme čia.
Kaip vartoti žiedadulkes?
Labiausiai paplitęs bičių žiedadulkių vartojimo būdas yra sumaišyti jas su maistu (galite sumaišyti su medumi, varške ar jogurtu, santykiu nuo 1:1 iki 1:4). Jei bandote kovoti su maisto medžiagų trūkumu, alergija, uždegimu, stresu ar kokia nors liga išgerkite po vieną arbatinį šaukštelį sumaišytų žiedadulkių 3 kartus dienoje.
Bičių žiedadulkių granulės taip pat gali būti sumaišomos su koše ar bet kokiu kepiniu. Jei yra poreikis granules galite susimalti iki miltelių ir gautus miltelius įdėti į vaisių kokteilius ar užbarstyti ant salotų.
Žiedadulkės gali būti dedamos į šiltą vandenį (2 – 3 valandoms), kadangi tuomet jos išbrinksta, sutrūkinėja ir atskleidžia savo maistinę vertę, taip pat jas galite dėti į pieną, vaisių ar daržovių kokteilius. Gautą skystį galite tiesiog išgerti arba supilti į kokteilius, kad gautumėte žiedadulkių teikiamą naudą organizmui.
SVARBU! Jei vartojate kokius nors vaistus, nesvarbu ar žolinius, natūralios sudėties, ar cheminius – prieš pradėdami vartoti žiedadulkes būtinai pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Patiems savavaliauti nepatartina.
Galimas bičių žiedadulkių šalutinis poveikis
Žiedadulkes vartoti yra saugu didžiajai daliai žmonių, jas vartojant 30 – 60 dienų laikotarpyje, bet tai, žinoma priklauso nuo geriamos dozės. Sumaišytų žiedadulkių mažesnių dozių vartojimas yra daug saugesnis. Labiausiai nesaugu vartoti bičių žiedadulkes žmonėms, kurie yra alergiški joms. Tad jei po žiedadulkių pavartojimo pajautėte niežulį, patinimą, Jus pradėjo dusinti ar svaigti galva, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ir nutraukite žiedadulkių vartojimą. Verta paminėti, kad yra pastebėta jog žiedadulkių geriau nevartoti nėščioms moterims, kadangi jos skatina gimdos kaklelio atsivėrimą ir gali iššaukti priešlaikinį gimdymą.
Žiedadulkių nauda mūsų organizmui
Trumpi faktai kuo naudingos žiedadulkės. Plačiau apie jų naudą galite paskaityti mūsų straipsnyje (Žiedadulkės ir jų nauda).
- Bičių žiedadulkėse yra daug vitaminų, baltymų, mineralų, lipidų ir riebalų rūgščių, fermentų, karotinoidų bei bioflavonoidų.
- Žiedadulkės turi galingų antibakterinių, priešgrybelinių, antivirusinių savybių, stiprina kapiliarus, mažina uždegimą, stimuliuoja imuninę sistemą bei natūraliai mažina cholesterolio kiekį kraujyje.
- Žiedadulkių vartojimas natūraliai padidina naudingųjų maistinių medžiagų suvartojimą. Tyrimai parodė, kad tai veiksminga priemonė užkertanti kelią blogai mitybai.
- Žiedadulkes galite susimalti arba jau nuspirkti miltelių pavidalu. Ir jas dėti į vartojamą maistą (jogurtą, varškę, kokteilius, salotas, įvairius kepinius) arba tiesiog išgerti su šiltu vandeniu.
Ar bičių žiedadulkės gali padėti numesti svorio pagreitindamos medžiagų apykaitą?
Bičių žiedadulkės padeda reguliuoti hormonus, kurie valdo medžiagų apykaitos aktyvumą. Tų hormonų sudėtyje yra amino rūgščių, kurios padeda padidinti medžiagų apykaitą, ištirpinant riebalų ląsteles organizme. Taip pat yra žinoma, kad žiedadulkės yra didžiulis gyvybiškai svarbių vitaminų bei mineralų šaltinis.
Daugelis gamintojų bičių žiedadulkes padaro tablečių pavidalu kaip papildus ir teigia, kad tai gali padėti Jums numesti svorio. Tačiau yra mažai mokslinių įrodymų patvirtinančių šį teiginį.
Jungtinių Amerikos valstijų maisto ir vaistų administracija buvo radusi vienų gamintojų žiedadulkių tabletėse nelegalių komponentų, tokių kaip sibutraminas ir fenolflaleino, svorio metimo narkotikų, kurių vartojimas yra uždraustas, kadangi jie gali padidinti širdies priepuolio ar insulto riziką.
Taigi, kad ir kaip gundančiai skambėtų įvairių produktų reklaminė kampanija, būtina atkreipti dėmesį į jų sudėtį.
Teksto komentarai