Kodėl visada jaučiame alkį?
Jeigu Jūsų skrandis dirba kaip „juodoji skylė“, t.y. per trumpą laiko tarpą suvirškina visą valgytą maistą. Atėjo laikas išsiaiškinti galimas priežastis, kodėl taip yra? Dažnas noras valgyti gali būti požymis apie galimas skrandžio problemas. Pateikiame keletą priežasčių, kodėl gali kilti dažnas noras valgyti:
- Hormonų disbalansas. Viena iš daugelio priežasčių, kodėl pastoviai jaučiate alkį yra hypertireozė, kuomet skydliaukės liaukos pagamina perdaug hormono tiroksino. Be viso šito, gali būti daug kitų hormonų, kurie gali trikdyti / ardyti Jūsų organuzmo medžiagų apykaitą.
- Reguliarus perdirbtų maisto produktų vartojimas. Perdirbtas, keptas ir rafinuotas maistas turi tiesioginės įtakos cukraus kiekiui kraujyje. Kai cukraus kiekis kraujyje sumažėja, atsiranda alkio jausmas, noras vėl valgyti. Todėl derėtų nuolat stebėti, ką valgote, geriausiai valgyti kuo daugiau vaisių bei daržovių, kad skrandis būtų pilnas ir nenorėtumėte kas pusvalandį valgyti.
- Depresija ir stresas. Atliktų tyrimu metu buvo nustatyta, kad stresas, nerimas ir depresija yra priežastys dėl kurių atsiranda vadinamieji alkio priepuoliai. Taip pat neigiamos emocijos, liūdna nuotaika bei nesėkmės skatina daugelį žmonių imtis saldžių užkandžių, tačiau taip neturėtų būti. Stenkitės saldumynus pakeisti daržovėmis bei vaisiais, tai bus kur kas naudingiau.
Taip pat reikėtų paminėti, kad yra daug žmonių, kurie greitą medžiagų apykaitą turi nuo gimimo, kas taip pat gali būti priežastis nuolatiniam alkio jausmui. Todėl geriausias variantas tokiais atvejais atidžiai stebėti savo valgymo įpročius ir vietoj didelių užkandžių rinktis mažiau kaloringus bei svekus užkandžius tarp pagrindinių patiekalų.
Teksto komentarai