Mityba Naudinga Žinoti Sporto gidas

Štai kodėl neveikia internete skelbiamos dietos

DIetos kurios neveikia

Internete pilna dietų kurių Jūs nepanaudosite

Daugybė dietų žada Jums rezultatus, tačiau kodėl jų tiek daug ir kodėl jos neveikia? Mes pastebėjome, kad didelė dalis dietų, ypač tos kuriuos atrodo patraukliausiai realybėje yra pačios netinkamiausios. Pakalbėkime apie tai kodėl taip yra.

Ar kada bandėte išsirinkti dietą ar maitinimosi planą internete? Pastebėjote kaip tai sudėtinga? Mes atlikome tyrimą kurio metu bandėme išsiaiškinti kodėl taip yra. Išanalizavę daugybę dietų bei maitinimosi planų mes supratome vieną dalyką:

Šios dietos nėra skirtos svorio mažinimui.

Suprantate? Tos dietos teigia, jog yra sukurtos svorio mažinimui, tačiau iš tiesų taip nėra. Ir jeigu dabar šiek tiek pasimetėte, tiesiog skaitykite toliau ir mes greitai viską paaiškinsime.

Internete skelbiamos dietos nėra veiksmingos

Naujienų svetainės nuolat skelbia įvairias dietas, tačiau turime Jums pranešti prastą žinią: Jiems iš tiesų nerūpi ar Jūs numesite svorio. Iš tiesų jų tikslai visai kiti ir Jums būtina tai žinoti. Atidžiai perskaitykite šį sakinį ir pabandykite suprasti, jog svetainės skelbiančios dietų planus turi visai kitą tikslą nei Jūs.

Kol Jūsų tikslas yra numesti svorio kaip įmanoma greičiau, skiriant tam kuo mažiau pastangų ir laiko, bei išleidžiant kuo mažiau pinigų. Naujienų svetainės tikslas yra patekti Jums turinį kuris atrodo patraukliai bei susilaukia daugiausiai dėmesio (reklamos paspaudimų, knygų pardavimų ir tt). Tam padeda garsių žmonių komentarai bei gražios maisto nuotraukos kurios siunčia žinutę: žiūrėkite, dietiniai patiekalai yra patrauklūs, dietiniai patiekalai yra įvairūs, dietiniai patiekalai yra spalvingi ir skanūs. Tai generuoja teigiamą emocija ir didesnį turinio pasidalinimų skaičių, tačiau tai neduoda rezultato žmogui, kuriam tariamai ši informacija yra skirta.

Kodėl šios dietos dažnai yra nepanaudojamas realybėje?

Jūs pastebėsite, kad nemažai internete skelbiamų dietų yra verstos iš kitų kalbų ir ne retai naudoja maisto produktus kurie nėra lengvai prieinami gyvenant Lietuvoje. Jūs taip pat pastebėsite, kad daugybė dietos planų nėra lengvai pritaikomi praktiškai: gražiai atrodantys dietos planai bando sukurti įvairovės įspūdį, tačiau pastebėsite, jog procese atlieka daugybė maisto produktų. Savaitės pabaigoje Jūs ne tik suprasite, jog didžiąją laiko dalį praleidote virtuvėje, bet ir pastebėsite, jog atliko daugybė nepanaudotų produktų.

Štai keletas dalykų kuriuos vienas ar kitas dietos planas riboja ir dalina į tokias dalis, kuomet atliekama dalis tampa nepanaudojama arba Jums reikia surasti kas suvalgys visą atlikusį maistą:

Pusė sumuštinio;
Pusė obuolio;
Pusė apelsino;
Riekelė meliono;
Pusė avokado;
Pusė pakuotės sūdytos lašišos;
Pusė pakelio varškės;
Stiklinė pieno;
Stiklinė apelsinų sulčių;
Pusė greipfruto;
Pusė salotos;
Gabalėlis sūrio;
Sauja uogų;
4 didelės braškės;

Tai tik keletas pavyzdžių iš įvairių dietos planų kuomet yra panaudojama labai maža dalis produkto, o likusioji dalis tampa nereikalinga bent jau iki kitos savaitės arba nepanaudojama išvis.

Kaip matote, gražiai atrodantys dietos planai nėra lengvi, net ir tie, kurie afišuojami būtent kaip “lengvas dietos planas” tačiau realybėje su lengvumu tai dažnai neturi nieko bendra.

Ko iš tiesų reikia norint numesti svorio?

Mes apklausėme žmones kurie ieško būdų numesti svorio ir sužinojome keletą esminių dalykų apie juos. Jiems nereikia gražiai atrodančių receptų ir patrauklių patiekalų nuotraukų. Jiems reikia rezultato.

Svorį metantys žmonės nenori visą dieną praleisti virtuvėje. Jie nenori išleisti daug pinigų. Jie nenori galvoti vien apie maistą ir kaip reikės gauti visus produktus sekančiam, gražiai atrodančiam patiekalui. Žmonės nenori atskiskirti nuo šeimos ir gaminti sau vienam skirtą maistą atskirai nuo kitų šeimos narių. Ir galų gale žmonės nenori išmetinėti maisto likučių.

Ką daryti?

Būkite sąžiningi su savimi. Jums nereikia įmantrios dietos, kad numesti svorio. Tam reikia tik šiek tiek disciplinos ir mažiau kalorijų. O kad nereikėtų kalorijų skaičiuoti pačiam, verta pasirinkti jau paruoštą dietos planą iš paprastų produktų.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti