Mityba Naudinga Žinoti

Maisto produktai, kurie padės sudeginti kalorijas

Maisto produktai, kurie padės pagreitinti medžiagų apykaitą ir sudeginti nereikalingas kalorijas bei riebalus

Manoma, kad tam tikri maisto produktai ir prieskoniai gali padėti pagreitinti medžiagų apyktaitą, dėl kurios galima sudeginti daugiau kalorijų ir paversti Jūsų kūną riebalų deginimo mašina.
Žinoma, kasdieninė mankšta yra taip pat labai svarbi, bet jeigu galite papildomai efektyviai sudeginti tam tikrą kiekį riebalų, tai kodėl gi to nepabandžius?

Daugelis maisto produktų, tokių kaip salierai ar greipfrutai, nebuvo moksliškai patvirtinti, kaip greitinantys medžiagų apykaitą, tačiau daug profesionalių dietologų tuo tiki.
Uobolių actas yra dar vienas pamėgtas produktas, kuris turi daug naudos sveikatai, tarp jų ir riebalų deginimą.

  • Vitaminas C. Yra manoma, kad į savo mitybos dietą įtraukus citrusinių vaisių suteiksite sau daug naudos ir padidinsite imunitetą.
    Rinkitės citrinas, apelsinus, greipfrutus ir žaliąsias citrinas. Yra daug įvairių receptų, kurių sudėtyje galite panaudoti šiuos vaisius ir pagerinti patiekalo skonį. Taip pat nepamirškite ir pomidorų – juose taip pat yra vitamino C. Taip pat juose gausu pektino – maistinės medžiagos, kuri įprastai randama vaisiuose, tokiuose kaip obuoliai ir uogos.
  • Sojų pupelės. Pati soja apskritai yra prieštaringas maisto produktas, žiniasklaidoje gausu vienas kitam prieštaraujančių straipsnių apie sojos naudą ir nenaudą.
    Tačiau soja yra geras lecitino šaltinis, kurį daugelis žmonių perka vaistinėse, kapsulių pavidalu. Yra manoma, kad lecitinas gali padėti atsikratyti riebalų bei blokuoti ląsteles nuo riebalų kaupimo. Taigi valgydami soją gausite kai kurių maistinių medžiagų natūraliu būdu.
  • Česnakai. Česnakai ne tik skystina kraują, bet ir turi galimybę deginti nereikalingus riebalus. Galima mėgautis česnaku pridedant keletą skiltelių prie savo patiekalo. Net ir mažais kiekiais česnakai padės sudeginti nereikalingus riebalus, tuo pačiu suteikdami ir kitų naudingų savybių Jūsų sveikatai.
  • Nepakeičiamosios riebalų rūgštys (angl. EFA) – tai rūgštys iš polinesočiųjų riebalų rūgščių grupės, kurios yra vadinamos nepakeičiamosiomis rūgštimis, nes kūnas negali pats jų pasigaminti ir yra būtina jas gauti su maistu.
    Šios rūgštys yra itin naudingos perteklinių riebalų deginimo procese. Produktai, kaip Omega-3 rūgštys, linų sėmenys, linų sėmenų aliejus, turi nepakeičiamųjų riebalų rugščių. Jų taip pat gausu ir moliūguose, saulėgrąžose, alyvuogėse, agurklėje, pistacijose, avokaduose ir migdoluose.

Šie maisto produktai yra labai svarbūs jei bandote sudeginti riebalus ir numesti nereikalingą svorį, nes jie padeda jums deginti kalorijas bei suteikia sotumo jausmą.
Panaikinti visus riebalus iš savo mitybos dietos nėra sveika, todėl pabandykite pakeisti blogus riebalus geraisiais.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti