Sveika

Žalioji arbata

Žalioji arbata normalizuoja cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje, stiprina kraujagyslių sieneles, mažina arterinį kraujospūdį. Skatina kraujo gamybą, protrombino susidarymą kepenyse, gerina medžiagų apykaitą, kraujodarą, aktyvina kepenų ir blužnies veiklą.
Ji tonizuoja nervų sistemą ir suteikia energijos, o svarbiausia – padeda lieknėti.

Taip pat mažina depresiją, gerina virškinimą, stabdo viduriavimą, todėl vartotina apsinuodijus (ypač pirmosiomis valandomis ir dienomis) bei sergant įvairiomis žarnyno ligomis.

Žalioji arbata yra ir profilaktinė priemonė nuo širdies ligų. Netgi po širdies smūgio žalioji arbata pagreitina širdies ląstelių atsistatymą.

DĖMESIO!
O dabar apie tai, kodėl nepaisant teigiamų žaliosios arbatos savybių, nevertėtų piktnaudžiauti šiuo gėrimu:

● nes jo sudėtyje esančios tonizuojančios medžiagos – kofeinas, teobrominas ir teofilinas – gali sukelti rankų virpesius ir falcetines gaideles balse, kitaip tariant, aktyviai veikia nervų sistemą.
● Be to, stipri žalioji arbata nepalankiai veikia širdį ir gresia nemiga, rytiniu silpnumu, padidėjusiu irzlumu ir ankstyvu nuovargiu.
● Dažnai pastebimi vegetatyviniai kraujagyslių simptomai: ausys ir veidas ima “kaisti”, o galūnės (plaštakos ir pėdos) atšąla, prasideda specifiniai galvos skausmai.
● Žaliąja arbata negalima piktnaudžiauti sergant ūmine hipertonijos forma, bet kokiomis ligomis, lydimomis aukštos temperatūros, esant inkstų ligų paūmėjimui, nėštumo atveju, jeigu yra polinkis toksikozėms, sergant silpnaprotyste, kurią lydi padidėjęs jaudrumas, tachikardija, nemiga ir kiti simptomai.
● Stiprią žaliąją arbatą gerti nepatartina ir sergant kai kuriomis gastrito formomis, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa. Tokiems žmonėms dėl stiprios žalios arbatos ima graužti rėmuo, paūmėja skausmas skrandyje ir žarnyne.
● Atsisakyti šio gėrimo vertėtų ir ligoniams, sergantiems reumatoidiniu artritu. Arbatos nerekomenduojama gerti ir paūmėjus bet kokioms ligoms, dėl sunkesnės būklės.
● Nereikia duoti stiprios arbatos mažiems vaikams, nes jų organizmas pernelyg jautrus šiam gėrimui.

Tokiu atveju arbatos reikėtų atsisakyti.

Žymės

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti