Sporto gidas

Kodėl nuo Kreatino Monohidrato leidžia vidurius?

kreatino monohidratas

Kreatino monohidratas nėra vien tik maisto papildas. Iš tiesų jis jau yra kiekvieno žmogaus kūne.
Tai amino rūgščių, gautų iš inkstų, kasos ir kepenų, derinys. Mūsų organizme visa tai virsta kreatino fosfatu, kuris prisideda prie medžiagos, vadinamos adenozino fosfatu (ATP), gamybos. O ši padeda stiprinti mūsų raumenis jiems susitraukinėjant.

Kreatinas lieka mūsų žarnyne, jei jis nėra tinkamai suvirškintas. Paprastai jis sutraukia vandenį iš įvairių kūno vietų į raumenis. Taigi, tas likutis ir toliau traukia vandenį, o toks vandens antplūdis paveikia ir išmuša iš vėžių virškinimo procesą, dėl ko pradedama viduriuoti.

Kaip išvengti viduriavimo vartojant Kreatino Monohidratą?

  • Paprasčiausias atsakymas į šį klausimą būtų – vartoti rekomenduojamomis dozėmis.
    Ekspertai rekomenduoja suvartoti tik 3-5g per dieną. Didelis kiekis kreatino nepadės tapti didesniais ar stipresniais, o greičiausiai tiesiog sukels viduriavimą.
  • Kai ATP talpykla prisipildo, kreatino perteklius virsta „šiukšlėmis“. Kadangi visos tos „šiukšlės“ traukia vandenį iš įvairių kūno vietų į raumenis – yra privaloma gerti daug vandens vartojant šį papildą.
  • Jei vartojant kreatino monohidratą viduriavimas nesiliauja – gerkite jį valgio metu.

Taigi pagrindinės taisyklės, kurių reikėtų laikytis, norint išvengti viduriavimo vartojant kreatiną:kreatinas

  • Išgerkite nedaugiau 3-5g per dieną.
  • Per didelis kreatino kiekis sukelia viduriavimą, todėl rekomenduojamą dienos normą suvartokite per kelis kartus, dienos bėgyje.
  • Itin rekomenduojama gerti daug vandens jei vartojate kreatino monohidratą.

Dėmesio! Nevartokite kreatino jei turite ar turėjote inkstų problemų.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti