Kūnas

KMI Skaičiuoklė vaikams

KMI Skaičiuoklė vaikamsKMI Skaičiuoklė vaikams

Pasaulios sveikatos organizacija (PSO) nuolat stebi vaikų bei suaugusių svorio bei ūgio statistikas, pagal tai kuria rekomendacijas ir įvairiais būdais padeda anksti užkirsti kelią globalioms problemoms susijusioms su nutukimu. Nors kiekieno vaiko individuaus svoris bei ūgis sparčiai kinta (dėl greito augimo, aktyvios medžiagų apykaitos ir kitų veiksnių), tačiau žinoti vaiko KMI verta nepaisant to, kad šie skaičiai gali greitai pasikesti.

Iš tiesų vaikų KMI yra skaičiuojamas tuo pačiu principu kaip ir suaugusių (galite pasinaudoti žemiau esančia skaičiuokle). Tačiau gauto skaičiaus (indekso) interpretavimas šiek tiek skiriasi priklausomai nuo vaiko amžiaus bei lyties.

Anot pasaulio sveikatos organizacijos, suaugsių nutukimo riba yra KMI 30, o viršsvoris yra nustatomas ties KMI 25. Dėl skirtingos vaikų kūno sandaros šie skaičiai vaikams yra šiek tiek žemesni – vaikų normalaus KMI rėžiai yra tarp KMI 13 ir KMI 21, o indeksas žemiau ar aukščiau šios ribos kai kuriais atvejais gali būti vienos ar kitos problemos indikatoriumi.

Tačiau priklausomai nuo vaiko amžiaus bei lyties, šis indeksas yra kintantis ir interpretuojamas atsižvelgiant į procentilį.

  • Per mažas svoris: Vaiko KMI mažiau už 5-tą procentilį;
  • Normalus svoris: Vaiko KMI tarp 5 ir 85 procentilio;
  • Viršsvoris: Vaiko KMI tarp 85 ir 95 procentilio;
  • Nutukimas: Vaiko KMI virš 95-to procentilio;
KMI lentelė vaikams (pagal amžių ir lytį)

KMI Skaičiuoklė

Vaikų KMI skaičiuoklė parodo indeksą, kuris interpretuojamas pagal KMI lentelę.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti