Kūnas

Ūgio ir svorio lentelė paaugliams

Paauglių ūgio lentelė pagal amžiųPaauglių ūgio ir svorio lentelės

Viršuje esanti lentelė vaizduoja paauglių (berniukų bei mergaičių) ūgį priklausomai nuo amžiaus. Statistika remiasi pasaulio sveikatos organizacijos (WHO) publikuojamais duomenim. Iš čia matote, kokie ūgiai vyrauja pagal amžių ir kaip keičiasi skaičiai metų eigoje.

Lentelėje pateikiama paauglių ūgių informacija

Pauglių mergaičių ūgio vidurkiai grupuojami taip, kad atspindėtų skalę nuo žemo iki aukšto ūgio. Žalia linija apibrėžtame stulpelyje rasite vidutinio mergaičių ūgio medianą.

Paauglių berniukų ūgio vidurkiai grupuojami taip, kad atspindėtų skalę nuo žemo iki aukšto ūgio. Žalia linija apibrėžtame stulpelyje rasite vidutinio berniukų ūgio medianą.

Ūgio ir svorio lentelė paaugliams

Žemiau rasite lentelę kurioje pateikiami paauglių berniukų bei mergaičių svoriai pagal ūgį centimetrais (cm). Lentelėje vaizduojami duomenys suskirstyti į tris grupes atskiriant smulkaus sudėjimo, vidutinio sudėjimo ir stambaus sudėjimo paauglius.

Kiekvienai iš šių grupių pateikiami minimalaus ir maksimalaus svorio rėžiai kilogramais (kg). Ši lentelė įpatinga tuo, kad ne tik vaizduoja normalaus berniukų bei mergaičių paauglių svorio rėžius pagal ūgį, bet ir atsižvelgia į kiekvieno žmogaus kūno asmenines savybes t.y. išskiria smulkaus, vidutinio ir stambaus sudėjimo tipus.

Paauglių svorio lentelė pagal ūgį

KMI Skaičiuoklė

Nepakankamas svoris = < 18.5
Normalus svoris = 18.5 – 24.9
Viršsvoris = 25 – 29.9
Nutukimas = KMI 30 ir daugiau

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti