Kūnas Ligos

Iš burnos sklinda acetono kvapas

Acetono kvapas iš burnosIš burnos sklinda acetono kvapas (ligos)
 

Akivaizdu, kad acetono kvapas sklindantis žmogui iš burnos nėra normalus reiškinys, todėl reikia nedelsiant imtis priemonių problemai identifikuoti ir spręsti. Ir nors tikrai nenorime Jūsų gasdinti, tačiau būtina suprasti, jog acetono kvapas iš burnos gali būti sunkios ligos požymis. Todėl skaitykite šį tekstą toliau, tam kad žinotumėt kokios primonės gali būti veiksmingos problemos diagnozavimui ir sprendimui surasti.

Visų pirmą, norime atkreipti dėmesį į tai, jog skirtingas kvapo intensyvumas liudija apie skirtingą ogranizmę vykstančių patologinių procesų intensyvumo laipsnį. Tačiau tiesa yra ta, kad ne visi žino, ką iš esmės reiškia acetono kvapas iš burnos. Be to, ne visi žmonės pažįsta acetono kvapą, todėl skubame paaiškinti, jog acetonas yra cheminė medžiaga kuri įeina į įvairiausių ūkyje naudojamų tirpalų sudėti bei turi specifinį, aštrų kvapą. Paprastai tokius tirpalus rekomenduoja naudoti tik gerai vėdinamose patalpose bei naudojant kvėpavimo takus apsaugančias kaukes. Todėl kaip čia yra, kad žmogaus organizmas ima dvokti šiuo išskirtiniu kvapu?

Priežastis slypi metaboliniuose procesuose. Mes žinome, jog acetonas susidaro kepenyse skaidant riebalus ir taip patenka į kraują. Tačiau normaliomis sąlygomis žmogaus kūnas turi visą eilę metodų kurių pagalba yra šalinamos nepageidaujamos medžiagos. Tame procese dalyvauja ne tik šlapimo sistema, bet ir oda, plaučiai. Todėl tokių medžiagų užsilaikymas organizme, bei susikoncentravimas iki pastebimo (užuodžiamo) lygio akivaizdžiai liudija, apie kažkokių procesų sutrikimą.

Kadangi mes žinome, jog šalinant acetoną dalyvauja plaučiai bei inkstai, vadinasi atsiradus acetono kvapui iš burnos dėmesys krypsta būtent į inkstus kurie nepakankamai gerai atlieka savo darbą.

Dėl ko iš burnos sklinda acetono kvapas?

Kartais žmonės pastebėję nemalonų kvapą iš burnos, primenantį acetoną nedelsdami imasi priemonių šiam kvapui užmaskuoti. Vartoja burnos skalavimo skysčius, dažniau valosi dantis bei kramto stipresnio aromato kramtomąją gumą. Tačiau įveikti šios problemos tokiomis elementariomis priemonėmis tikrai nepavyks. Akivaizdu, jog tai ne sprendimas, o problemos ignoravimas kuris gali tik pabloginti esamą situaciją.

Privalu suprasti, kad acetono kvapas iš burnos praneša apie neatideliotiną problemą. Laukti kol liga praeis arba bandyti gydytis naminėmis priemonėmis nėra jokios prasmės, o be to labai pavojinga.

Kodėl žmogui iš burnos užuodžiamas acetono kvapas?
• Pasitaiko sergant cukriniu diabetu;
• Dėl ilgalaikio badavimo;
• Esant skydliaukės veiklos sutrikimui;
• Pasireiškus kepenų arba inkstų ligoms;
• Kartais, šis simptomas siejamas su infekcijomis;
• O taippat gali liuditi apie kasos ligas;

Dėl ilgalaikio badavimo (griežtos dietos)

Jeigu laikotės dietos, kurios metu vartojamas minimalus kiekis angliavandenių (pavyzdžiui tokia yra keto dieta), gali būti išprovokuojamas ketonų susidarimas organizme. Tai lemia riebalų skaidymas, kadangi organizmui nepakanka maistinių medžiagų kurios yra greitai verčiamos energija. Laimei, šiuo atveju intoksikaciją suvaldyti galima sureguliuojant mitybą ir sugrįžtant prie pakankamai maistingos dietos.

Paprastai alkio sukeliamas acetono susidarymas yra lydimas ir kitų būdingų simptomu:

Jaučiamas galvos svaigulys;
Akivaizdžiai padidėjęs žmogaus dirglumas;
Bendras kūno nusilpimas;
Lūžinėjantys nagai bei plaukai;

Beja, šiam sutrikimui išsivystyti visai nereikia drąstiško badavimo, iki gana didelio organizmo nusilpimo priveda ir tokie populiarūs bei žinomi mitybos rėžimai kaip “Atkinso dieta”, o taip pat įvairios baltymų dietos bei dietos kuriose smarkiau ribojami angliavandeniai.

Jeigu netinkama dieta priveda prie acetono kvapo sklindančio iš žmogaus burnos – akivaizdu, jog metas sustoti. Laiku sugrįžęs prie normalios mitybos toks pacientas turėtų visiškai atsikratyti ligos simptomų ir pataisyti savo organizmo būseną.

Acetono kvapas iš burnos sergant diabetu

Mokslinis terminas šiai būsenai yra “Diabetinė ketoacidozė”, tai sutrikimas kurio metu kraujo serume yra aukštas kiekis gliukozės tačiau insulino kiekis nepakankamas.

Paprastai esant šiam sutrikimui pacientas jaučia stiprų troškulį, jam džiūsta burna, atsiranda bendras silpnumo jausmas. Pacientą pykina, atsiranda vėmimas.

Jeigu žmogus kuriam iš burnos sklinda acetoną primenantis kvapas serga diabetu, tai reiškia gana rimtą paciento būklę ir jam būtina neatideliotina medicininė pagalba t.y. insulino injekcija. Tokiam žmogui reikia nedelsiant iškviesti greitąją pagalbą, kadangi progresuojantis sutrikimas gali sukelti komą bei mirtį.

Esant skydliaukės veiklos sutrikimui

Sutrikusi skydliaukės fukcija yra dar vienas pasitaikantis acetono kvapo sklindančio iš burnos sukelėjas. Hormonų disbalansas bei endokrininės sistemos sutrikimai paprastai pasireiškia su šiais simptomais:

Padažnėjęs prakaitavimas;
Psichologinis paciento dirglumas;
Nerimo jausmas, nervingumas;
Dažnas širdies plakimas, širdies ritmo padidėjimas;
Išsprogusios akys;

Ilgainiui ši būsena sukelia greitą svorio pokytį (kritimą) net ir tuo atveju jeigu pacientas maitinasi pakankamai kaloringai. Be to, paicentas ima rodyti dehidratacijos požymius, jaučia dieglius skrandyje. Išryškėja odos pageltimas. Tokiam žmogui yra reikalinga medicinė pagalba kurios metu būtų atstatomas hormonų balansas bei išsprendžiamos endokrininės problemos.

Kepenų bei inkstų ligos

Akivaizdu, jog esant inkstų nepakankamumui jie nesugeba tinkamai atlikti savo darbo ir išvalyti kraujo. Dėl šios priežasties ima kauptis kenksmingos medžiagos kurios nebuvo pašalintos ir paciento burna ima dvokti acetonu.

Sunkesniais inkstų ar kepenų ligos atvejais acetono kvapu atsiduoda ne tik šio žmogaus iškvėpiamas oras, bet ir šlapimas, prakaitas.

Vienas iš susirgimų siejamų su šia būsena yra inkstų distrofija.

Tarp kitų charakteringų požymių pastebimas:

Skaumas juosmens srityje;
Audinių patinimas;
Dažnas šlapinimasis;
Aukštas kraujo spaudimas;
Odos išblukimas, sausėjanti bei niežtinti oda;
Pacientas gali karščiuoti;
Gausiai prakaituoja;
Dingsta apetitas bei žmogui džiūsta burna;
Sutrinka širdies darbas, ima kamuoti dusulys;
Atsiranda sanarių skaumas;

Pasireiškus panašiems simptomams be medikų pagalbos apsieiti nepavyks, todėl vertetų nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Infekciniai susirgimai

Įvairūs infekciniai susirgimai daro neigiamą poveikį žmogaus vidaus organų sistemoms ir juos pažeidžia. Infekcija turi kompleksinį, neigiamą poveikį organizmui, todėl ketonai dažnai susidaro po operacijų. Be to, jie yra siejami su dehidrataciniais procesais.

Kasos ligos

Lėtinės kasos ligos, liūdnai pagarsėjusios pankreatito vardu simptomas yra acetono kvapas iš burnos. Žmogus pastebėjęs nemalonaus kvapo simptomą privalo suprasti riziką ir nedelsdamas kreiptis į gydytoją kuris paskirtų nuodugnesnius tyrimus ir reikiamą gydymą.

Norėdami atsikratyti acetono kvapo sklindančio iš burnos privalote rasti tikrąją problemos priežastį, kadangi rūpindamiesi pačiu kvapu Jūs neišspręsite problemos sukelėjo, o delsdami tik pabloginsite savo sveikatos būklę.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti