Ligos

Nagų grybelio gydymas actu

Nagų grybelio gydymas actuNagų grybelio gydymas actu

Liaudiškos medicinos atstovai dažnai rekomenduoja acto rūgštį vietoje profesionalių medikamentų skirtų nagų grybeliui gydyti, tačiau kaip tai daryti teisingai ir ar ši priemonė iš tiesų yra veiksminga?

Pabandykime išsiaiškinti, ar nagų grybelio gydymas actu duoda norimą rezultatą, kitaip sakant, ar verta rinktis šį nagų grybelio naikinimo metodą.

Kuo remiasi šis metodas?

Yra žinoma, jog nagų grybelis (kaip ir dauguma kitų grybelio formų) turi tam tikras palankias sąlygas vystytis, o viena iš šių sąlygų – tai neutrali terpė (terpė kuri šnekant pH terminais nėra nei rūgštinė nei šarminė yra laikoma neutralia). Atrodo, jog šis gydymo metodas yra paremtas būtent šiuo principu, kadangi actas – rūgštinė medžiaga. Jo naudojimas stabdo grybelio vystymąsi. Liga nustoja progresuoti ir grybelio simptomai palaipsniui išnyksta. Taigi – actas sukuria nepalankias sąlygas kliudančias grybelui vystytis.

Tačiau acto rūgštis nesuteikia ilgalaikio efekto. Dar prieš šį gydymo ciklą grybelis palieka sporas kurios yra gana atsparios ir išsilaiko netgi esant nepalankioms sąlygoms. Sporos išlieka gyvybingos iš ties ilgą laiką ir ne retai nutraukus gydymą nedelsiant suaktyvėja ir sukelia grybelinės ligos atsinaujinimą.

Dėl šios priežasties acto rūgštis yra laikoma efektyvia priemone grybeliui naikinti, tačiau nepasiteisina kaip ilgalaikis ligos gydymo metodas. Norint pasiekti geresnių rezultatų – būtina taikyti medikamentines gydymo priemones.

Nuotraukoje žemiau: Smarkiai nagų grybelio pažeisti nagai

Kokiu actu galima gydyti nagų grybelį?

Reikia nepamiršti, jog actas – tai koncentruota rūgštis ir kai kurie liaudies medicinos šaltiniai nurodantys, jog 80-90% stiprumo rūgštis yra tinkama nagų grybelio gydymui gali jus suklaidinti. Tiesa ta, kad tokio stiprumo tirpalas gali pažeisti sausą ar jautrią odą ir tikrai nėra saugi priemonė visiems odos tipams gydyti.
Todėl jeigu išbandžius šią priemonę odos būklė nesikeičia į gerąją pusę, o priešingai – atsiranda paraudimo ar sudirginimo požymių, tokį gydymo metodą privalu nedelsiant nutraukti.

Pradžiai rekomenduojama išbandyti organizmo reakciją į silpnesnę rūgštį, ir tik vėliau, įsitikinus jog nėra pašalinių, nepageidaujamų simptomų imtis stipresnės koncentracijos naudojimo.

Šiam tikslui patariama naudoti maistinį actą arba obuolių actą. Optimalus variantas – 8-9% stiprumo acto rūgštis. Manoma, jog šis tirpalas gali suteikti optimalų rezultatą nesukeldamas pernelyg didelio neigiamo poveikio.

Kaip pasiruošti gydymui?

kojų nagų grybelio gydymas actuPėdas bei pirštus reikia labai kruopščiai nuplauti šiltu vandeniu. Naudokite visas įprastines pėdų priežiūros priemones, stenkites atmirkyti ir pašalinti suragėjusią odą. Naudokite odelių šalinimo įrankius, stenkitės kiek įmanoma sutvarkyti odos ataugėles apie nagus ir nepalikti mirusių audinių kuriuose gali išlikti užkratas. Krupščiai apkirpkite nagus bei jų kampučius. Tačiau visas procedūras reikia atlikti labai atidžiai ir nepažeisti odos. Jeigu procedūros metu atsiras odos pažeidimų ar pasirodys kraujas – gydymą actu teks atidėti kitam kartui.

Prieš pradedant procedūrą pasiruoškite švarius drabužius. Atkreipkite dėmesį, kad drabužiai gali išsitepti actu, todėl rinkitės tokius kurių būtų negaila sutepti bei actas jų nesugadintų. Labai svarbu jog drabužiai būtų švarūs t.y. iki tol nedėvėti, kadangi kaip jau žinote – grybelis platina sporas kurios plinta nepastebint ir taip sudaro sąlygas pakartotiniam užkrėtimui.

Nepaisant visų žinių, įsitikinimų ir atsargumo priemonių – elkitės apdairiai ir nepradėkite procedūros neatlikę paprasto alergijos testo: Užlašinkite mažą lašelį acto ant alkūnės ar vidinės rankos dalies žemiau riešo ir stebėkite odos reakciją bent 24 valandas. Dauguma atvejų to užtenka pastebėti nenormaliai organizmo reakcijai į actą.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Komentarai

Komentuoti

  • Na, aš asmeniškai 12 metų kankinausi ir gyvenau su šitu „draugeliu“, nepadėjo man nei tas obuolių actas, nei tepaliukai iš vaistinės po 30 eur, kur rašo apie 99% išgijimą. Užsisakiau kinietišką brudą per aliexpress ir vuolia – išleidau 4 eurus ir dar išsigydžiau savo kojų nagų grybelį. Nesinori net pagalvoti apie jo sudėtį, bet kvapas buvo malonus, o ir pojūčių kažkokių keistų neatsirado. Tik reikia nuoširdžiai kiekvieną dieną su vis nauja vienkartine dilde kankinti tą nagą ir tepti apie kelis mėnesius. Jei nepatingėsit – tikrai išsigydysit. Rekomenduoju.