Naudinga Žinoti

Kaip sukelti viduriavimą

Kaip sukelti viduriavimą (klizmos metodas)Kaip sukelti viduriavimą?

Gyvenime gali pasitaikyti situacija, kuomet reikia tyčia sukelti viduriavimą. Ir nors paprastai viduriavimas yra siejamas su įvairiomis žarnyno ligomis, sutrikimais ir apsinuodijimais, reikia suprasti, jog tai ne kas kitą kaip skubus žarnyno turinio pasišalinimas. Tai reiškia, jog viduriavimas gali būti naudingas tuomet, kada diagnostikos tikslais yra reikalingas švarus paciento žarnynas.

Žinoma, dažniausiai tokio tipo diagnostinėms procedūroms yra pasiruošiama iš anksto ir pacientui nurodoma kurį laiką nieko nevalgyti. Tačiau ne viską gyvenime įmanoma suplanuoti, ypač tuomet, kada sprendžiamas gyvybės ir mirties klausimas.

Pavyzdžiui atliekant operaciją kuomet gali, ar turi būti pažeidžiamos žarnos jokiais būdais jose negali būti likę jokių maisto likučių, kadangi į pilvo ertmę patekęs žarnyno turinys garantuotai komplikuos paciento būseną ir sukels grėsmingas pasėkmes.

Toks organizmo išvalymas gali būti būtinas kai kurioms medicinos procedūroms atlikti.

Ir nors dauguma gydytojų užsiimia viduriavimo gydymų, pasirodo egzistuoja psiaudo-gastroenterologų kurie tikslingai rekomenduoja naudoti viduriavimą kaip priemonę svoriui mažinti. Tikriausiai nereikia aiškinti, kaip pavojinga tai gali būti ir tokia praktika tikrai pasitaiko rečiau tarp išsivysčiusių, vakarietiškų šalių.

Kitais atvejais priverstinis viduriavimas gali būti naudingas tuomet, kai yra įtariamas organizmo apsinuodijimas. Greičiau pašalinus nuodus iš organizmo galime tikėtis, kad mažesnė jų dalis pasieks kraujotaką ir padarys mažesnę žalą žmogaus kūnui.

Be to, yra žmonių, kuriuos kankina nuolatinis vidurių užkietėjimas. Šiems žmonėms dirbtinis viduriavimo sukėlimas gali būti vienintelė išeitis pašalinti išmatų kamštį ir taip išvengti didesnių komplikacijų.

Viduriavimo sukėlimas gali padėti kovojant su žarnyno helmintoze (kirmelinės ligos), nes tuomet efektyviai pasišalina organizmo parazitai bei jų kiaušinėliai.

Sveiko žarnyno mikroflora atlieka svarbų darbą perdirbant ir pasisavinant naudingas medžiagas, o šlakais užterštame žarnyne ji tampa neveiksminga, atsiranda disbakteriozė. Yra žinoma, jog šlakai susidaro dėl netinkamos mitybos ir jų sunku atsikratyti esant kietai žarnyno turinio konsistencijai. Viduriavimas gali būti veiksminga priemonė iš organizmo šalinant šlakus ir atstatant žarnyno darbo efektyvumą.

Žmogaus organizmo šlakai formuojasi nuolat. Kad jie nesikauptų organizme ir nekliudytų efektyviam virškinimo sistemos darbui, kai kurie gydytojai patardavo atlikti profilaktinį žarnyno valymą kas 60 dienų.

Kokiais būdais galima sukelti viduriavimą?

Pasirodo yra nemažai metodų kuriais galima tikslingai sukelti viduriavimą, tarp jų:

* Medikamentinės priemonės;
* Tam tikrų maisto produktų vartojimas;
* Žarnyno plovimas naudojant kilzmą ar enemą;
* Specialiai parinktų augalinių preparatų naudojimas;
* Kitos liaudies medicinos priemonės;

Tačiau prieš imdamiesi savarankiškų priemonių organizmui valyti įsitikinkite, jog su pasirinkta metodika sutinka jūsų gydytojas. Be to, jeigu turite bent kokių, net ir menkiausių abejonių, geriau susilaikykite nuo šios procedūros.

Nepamirškite, jog egzistuoja visa eilė atvejų, kuomet viduriavimas gali būti nenaudingas ar netgi labai pavojingas Jūsų sveikatai. Tarp jų:

* Nėštumas (jokiais būdais to nedarykite nėštumo metu);
* Įtariant vidinį kraujavimą (pavojinga gyvybei!)
* Esant virškinamojo trakto adinių ligoms, opoms ar erozijoms;

Kalbant apie tai, kokiais būdais galima sukelti viduriavimą pirmiausiai aptarsime patį akivaizdžiausią: Vidurius laisvinantys vaistai iš tiesų gali sukelti viduriavimą. Šiam rezultatui pasiekti reikia tiksliai vadovautis vaisto vartojimo nurodymais, kadangi netinkamai vartojamas vaistas gali padaryti daugiau žalos negu naudos.

Kaip sukelti viduriavimą be laisvinamųjų?

Yra tikrai daug būdų dirbtinai sukelti viduriavimą namų sąlygomis, tačiau mūsų tikslas yra aptarti pačius efektyviausius bei saugiausius metodus kurie iš tiesų pasiteisina ir duoda norimą rezultatą. Nepamirškite, jog kiekvienas žmogus yra skirtingas ir asmeninis rezultatas gali skirtis nuo kitų. Be to, čia pateikiama informacija yra bendrinio pobūdžio ir neturėtų būti taikoma praktikoje.

* Augalinis aliejus. Gerai mums pažįstamas ir be to labai naudingas produktas kurį kasdieną naudojame visur: dedame į salotas, kepame kepinius ir kitaip ruošiame maistą. Augalinis aliejus spaudžiamas iš įvairių žaliavų: linų, saulėgražų, alyvuogių, kokosų. Visi šie aliejai mums pasitarnauja virtuvėje, tačiau kai kurie žmonės atrado būdą naudotį jį žarnyno valymui. Šiam tikslui yra išgeriami 2-3 valgomieji šaukštai tokio aliejaus. Sakoma, jog norimas rezultatas pasiekiamas vidutiniškai per 30-60 minučių. Aliejų dažnai geria moterys norinčios padailinti savo kūno formas ir atsikratyti bereikalingo svorio. Reguliarus organizmo valymas nuo šlakų leidžia atsikratyti nutukimo ir suefektyvinti žarnyno darbą, tačiau metodas reikalauja tinkamos mitybos ir fiziniu aktyvumu, kandagi esant netinkamai mitybai visi pasiekti rezultatai kaip mat nueina niekais.

* Klizma. Šis metodas visiems žinomas. Tai būdas susidoroti su vidurių užkietėjimu kuris dažnai buvo taikomas nuo senovės. Patogu, nes nereikia pirkti vaistų, o pati procedūra gana paprasta. Tačiau norint teisingai taikyti šį metodą būtina atsiminti keletą dalykų:

Metodas netinka esant išvaržoms ir lėtinėms virškinamojo trakto ligoms.
Klizma arba enema yra naudojama ryte arba likus keletui valandų iki miego. Dienos metu ši procedūra nėra rekomenduojama.
Vanduo klizmoje turi būti šiltas (ne per karštas) kadangi staigios temperatūros permainos gali pakenkti žarnynui arba dar blogiau – išprovokuoti šlapimo takų uždegimą.
Per kartą gali būti panaudojama iki 2 litrų vandens.
Paprastai klizmai yra naudojamas vanduo, tačiau kai kurie žmonės žino specialių receptų su žolelėmis.

Maistas kuris sukelia viduriavimą

Norint suprasti kodėl ir kaip maistas sukelia viduriavimą reikia šiek tiek išmanyti viduriavimo kaip apsauginės organizmo funkcijos paskirtį.
Viduriavimas susijęs su maisto produktų vartojimu gali būti pavojingas, nes dažniausiai tai reiškia organizmo apnuodijimą. Nors ši taisyklė ir turi išimčių (atvejų, kada organizmas tiesiog netoleruoja vieno ar kito nepavojingo produkto) tačiau ko ne dažniausiai įvardinamos tokios viduriavimo priežastys:

* Išėję iš galiojimo termino maisto produktai (pasenę);
* Neprinokusių vaisių valgymas;
* Pernelyg riebaus maisto valgymas kuomet organizmas nespėja virškinti maiste esančių riebalų;
* Patogenais užkrėstas maistas;
* Maisto užteršimas pesticidais, paukščių, gyvulių išmatomis ar kitomis organinėmis medžiagomis;
* Itin greitas valgymas, kuomet maistas beveik nekramtomas (liaudiškai tariant – ryjimas. Pasitaiko su greitu maistu);

Visi šie scenarijai veda link to, jog suveikia apsauginė organizmo funkcija kurios metu stengiamasi nedelsiant atsikratyti su maistu patekusių toksinų, kyla vėmimas, viduriavimas. Tai nekontroliuojama reakcija kuri gali tęstis net keletą dienų, o paciento būklė, priklausomai nuo apsinuodijimo laipsnio bei imuninės sistemos reakcijos gali būti įvairaus sunkumo. Ne retai toks žmogus tampa apatiškas ir pasyvus, pakyla temparatūra. Organizmas akivaizdžiai kovoja su problema.

Norint suskystinti vidurius arba išprovokuoti viduriavimą žmonės dažnai renkasi natūralias, tačiau saugias priemones. Vartoja tam tikrus vaisius (tinka slyvos, abrikosai, obuoliai) kurie turi daug netirpių maistinių skaidulų savo sudėtyje. Netirpios skaidulos yra žinomos dėl savo teigiamo poveikio esant vidurių užkietėjimui, todėl norint sukelti viduriavimą reikėtų valgyti produktus kurie pasižymi didesniu netirpių skaudulų kiekiu savo sudėtyje.

 

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti