Naudinga Žinoti

Holistinis miego kokybės gerinimas ir 5 svarbiausi patarimai

holistinis miego kokybės gerinimas Miego kokybės gerinimas (foto)

Mokslininkai jau seniai įrodė, kad mūsų sapnai tiesiogiai yra susiję su tuo, ką mes valgome. Apskritai, tai visas mūsų gyvenimas, visi mūsų gyvenimo aspektai priklauso nuo mūsų mitybos. Tačiau grįžkite prie sapno. Indėnai, kad geriau miegotų, maiste naudodavo daug muskatinio riešuto riebalų. Vokiečiai prieš miegą geria karštą pieną su medumi. Šveicarijoje prieš miegą geria melisų lapų nuovirą.

Aiškindamiesi maisto poveikį mūsų sapnams mokslininkai suprato, kad yra svarbus teisingas angliavandenių ir baltymų santykis maiste. Būna ir taip, kad nemigos priežastimi gali būti kokios nors maistinės medžiagos deficitas ar blogas kokios nors medžiagos organizme pasisavinimas.

Dietologai nustatė, kad sapnui įtakos turi vitaminų grupė B, o taip pat mineralai: kalcis, magnis, cinkas, varis ir geležis. Mums kai kada atrodo, kad neblogai būtų prieš miegą suvalgyti ką nors saldaus.

Galvojame, kad po valgio mes užsinorėsime miego. Kai kuriais atvejais tai yra taip. Tačiau mes turime atsiminti, kad miego metu mūsų virškinamo sistema neturi dirbti aktyviai, todėl nereikėtų valgyti prieš pat miegą. Geriau tai padarykite anksčiau, prieš tris ar keturias valandas iki miego. Jūsų vakarinė mityba turi būti lengva ir turinti daug baltymų. Tam puikiai tinka žuvis, višta ar bet koks kitas augalinis, daug baltymų turintis maistas.

Dietologai pataria prieš dvi valandas iki miego suvalgyti obuolį ar bananą. Daugeliui žmonių apetitas labai prabunda naktį. Jis susijęs su tuo, kad naktį sumažėja cukraus kiekis kraujyje. Kuomet cukraus kiekis kraujyje pradeda mažėti, miego metu žmogus atsikelia apimtas alkio. Šiuo atveju maistas prieš miegą padėtų.

Geras miegasBaltyminis maistas neduoda ženkliai sumažėti cukrui kraujyje. Ir jūs galėsite ramiai be prabudimų išmiegoti iki ryto. Tačiau prieš pat miegą nerekomenduojama valgyti saldaus maisto. Nes cukraus kiekis kraujyje ženkliai padidės, o po to smarkiai kris.

Tačiau jei jūs turite įprotį naktį dažnai įlįsti į šaldytuvą, tai yra tiesiog refleksas. Tada tikriausiai jums reikia dažnai ir mažomis porcijomis valgyti visos dienos metu. Jei jūs dažnai atsikeliate naktį, nesistenkite valgyti patiekalų, kurie gali sutrikdyti virškinimą. Šiai kategorijai galima priskirti riebų maistą su česnaku ar pipirais. Taip pat nereikėtų valgyti kopūstų. Įvertinkite maisto sudėtį, kurią jūs vartojate dažniausiai. Reikia suskaičiuoti ne tik kalorijų kiekį jame, bet ir kiek šis maistas turi vitaminų, mineralų, mikroelementų.

Žemiau rasite penkis svarbiausius patarimus miego kokybei gerinti:

1. valgykite daržoves. Jei yra galimybė, atsisakykite pusfabrikačių ir konservų. O jei to neišeina, tai bent jau naudokite kuo galima dažniau natūralių daržovių. Gerkite natūralias sultis. Daržoves geriau gaminkite garuose. Tuomet jos būna tvirtos. Taip pat išlaiko daugiau savyje vitaminų, nei kad virtos.

2. naudokite grūdines kultūras ir augalinį maistą. Įveskite į savo racioną kompleksinius angliavandenius, t.y. bulvės, įvairūs vaisiai, salotos ir daržovės, o taip pat duona. Jei taip maitinsitės, sumažinsite organizme cholesterino kiekį, normalizuosite kraujospūdį ir pagerės virškinimas. B grupės vitaminai nuramina, nuima dirglumą, įtampą, kurie sukelia nemigą.

3. padarykite savo maistą labiau įvairesnį. Nei vienas iš produktų neturi iš karto visų reikalingų mūsų organizmui medžiagų, todėl reiktų kiek galima labiau valgyti įvairesnį maistą.

4. kuo mažiau naudokite riebalų. Stenkitės vengti riebių padažų. Sumažinkite mėsos vartojimą, pakeisdami ją augaliniais baltymais. Valgykite daugiau žuvies ir paukštienos. Prieš paruošdami mėsą, pašalinkite kiek galima daugiau riebalų. Geriau mėsą nekepti, o gaminti garuose. Jeigu jums reikia pakepinti, tai atvira ugnis yra geriau, nei skrudinimas keptuvėje ir riebaluose. Nepamirškite taip pat ir apie saldumynus. Įvairiuose pyragėliuose, sausainiuose, šokolade ir pan. yra daug paslėptų riebalų, tačiau visai išmesti riebalų iš maitinimosi raciono negalima. Mūsų organizmas reikalauja tam tikro kieko riebalų ir cholesterolio kurie yra ne mažiau svarbūs organizmui negu kitos čia išvardintos medžiagos.

5. venkite vartoti daug alkoholio ir kofeino. Tai taip pat svarbi taisyklė. Mokslininkai jau seniai įrodė, kad alkoholis, kofeinas ir nikotinas gali sukelti nemigą. Išmeskite juos iš savo gyvenimo visiškai. Geriau prieš miegą išgerkite mineralinio vandens ar raminančių žolelių nuoviro. Vietoj kavos ar alkoholio geriau dienos eigoje išgerkite 6-8 stiklines švaraus vandens.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti