Aitriųjų pipirų antpilas (foto)
Nemažai žmonių internete dalinasi savo pasiekimais (o taip pat ir nusivylimais) kuriuos jiems atnešė aitriųjų paprikų antpilo naudojimas grožio tikslais. Pastebėjau, jog šios patirtys kartais skiriasi labai kardinaliai – vieniems pavyksta pasiekti puikių rezultatų, kiti lieka nepastebėję jokių skirtumų, o štai dalis žmonių tvirtina, jog šis pipirų antpilas pažeidė bei sugadino jiems plaukus.
Todėl man parūpo išsiaiškinti ne tik kokį antpilą naudojo šie žmonės (gamino patys, ar pirko vaistinėje, jeigu taip – kas jo gamintojas) bet ir konkrečius “receptus” bei metodus kurios jie taikė.
Aitriųjų pipirų nadojimas plaukams
Visų pirmą reikia gerai suprasti ko galima tikėtis naudojant šių pipirų antpilą plaukams, kadangi tik realistiški lūkesčiai gali išsipildyti. Iš patirties galiu pasakyti, kad joks antpilas, tiktūra, kremas ar kaukė negali išgelbėti slenkančių plaukų. T.y. tų plaukų kurių folikulai pažeisti negrįžtamai niekas nesilaikys nuo iškritimo.
Atrodo tai gana savaime suprantamas dalykas, tačiau pasižiūrėjus į kai kurių produktų reklamą gali pasirodyti visiškai priešingai. Todėl neskubėkite susivilioti siūlomais greitais rezultatais, o verčiau mastykite racionaliai ir vadovaukitės ne pažadais, o biomoksliškai pagrįstais principais.
Kaip greitai auga plaukai?
Plaukai per mėnesį paauga maždaug 1.25 centimetro. Ir nors dauguma žmonių norėtų imtis priemonių padidinti plaukų augimo tempui, tačiau daug lengviau pasiekiamas bei realistiškesnis gali būti ne augimo spartinimas, o esamų plaukų išsaugojimo scenarijus.
Aitriųjų pipirų antpilas gali padėti plaukams suaktyvindamas galvos odos kraujotaką. Pagerėjusi kraujotaka iš tiesų yra didelis laimėjimas, kadangi plauko šaknys yra geriau aprūpinamos būtinomis medžiagomis.
Gera medžiagų apykaita ir tinkamas šaknų maitinimas užtikrina sveikas plauko šaknis ir saugo nuo slinkimo. Beveik galima sakyti, kad į šį visai elementarų pricipą ir susiveda visos “plaukų auginimo” paslaptys ir receptai.
Kalbant konkrečiai apie aitriųjų pipirų priemones plaukams galima papildyti, jog šis antpilas veika kompleksiškai: suaktyvina kraujotaką bei suteikia “jėgų” plaukams augti. Be to, gana sėkmingai *pažadina “miegančius” plaukų svogūnėlius. Akivaizdu, kad daugiau aktyvių plaukų svogūnėlių reiškia tankesnius plaukus ir didesnę plaukų apimtį.
Ką tai reiškia “miegantys svogūnėliai”? O gi tai, kad dalis plaukų svogūnėlių esančių odoje nėra aktyvūs. Taip atsitinka, kuomet plaukas užstringa vienoje savo gyvenimo ciklo stadijoje ir šio plauko svogūnėlis savotiškai “ilsisi” neaugindamas naujo plauko.
Aitriųjų pipirų antpilo ieškokite vaistinėse. Jis nėra brangus, tačiau parduodamas nedideliais kiekiais (~25ml buteliukais) todėl jeigu jūsų plaukai gana ilgi, jums gali prireikti daugiau negu vienos pakuotės šio antpilo.
Be to, pirmiems, pastebimiems
rezultatams pasiekti prireiks
šiek tiek laiko.
Rekomenduojamas procedūros kursas trunka apie vieną mėnesį, tepant iki 2 kartų per savaitę. Todėl su vienu buteliuku čia greičiausiai neišsisuksite.
Patarimas: nepirkite didesnio kiekio aitrių pipirų antpilo jeigu anksčiau neesate bandę šios priemonės. Prieš užsiperkant didesnį kiekį verta įsitikinti, jog priemonė jums tinka (t.y. nedirgina odos, nesukelia alerginės reakcijos).
Kitos atsargumo priemonės: Pastebėsite, kad šis antpilas yra gana skystas ir savo konsistencija primena tiesiog paprastą vandenį, todėl nesunkiai gali užtiksti ant odos. Jokiais būdais nebandykite ragauti pipirų antpilo – priemonė tikrai smarkiai koncentruota ir gali nudeginti jautrią burnos gleivinę. Be to, procedūrai atlikti (dar prieš atsukant dangtelį) rekomenduojama mūvėti vienkartines gumines pirštines. Vėliau šias pirštines teks išmesti, tačiau taip apsaugosite savo rankas bei pirštus nuo šios dirginančios medžiagos. Tačiau nebijokite, tai nėra ėsdinanti medžiaga, tiesiog papildoma priemonė apsaugoti tirpalio pernešimo į akis, nosį ar burną. Kadangi net ir nuplovus rankas aitriųjų pipirų antpilas gali pasilikti ant jūsų rankų odos.
Aitriųjų pipirų antpilo poveikis
Nemažai žmonių nustemba, ar netgi išsigąsta pojučių kuriuos sukelia pipirų antpilo naudojimas, todėl skubu paaiškinti, jog aitrieji pipirai sukeila šilumos, kaitimo pojūčius. Be to šis antpilas turi odą sausinantį efektą.
Visiškai draudžiama naudoti neatskiestą aitriųjų paprikų antpilą t.y. tokį, kokį gaunate tiesiai iš buteliuko. Net jeigu jūsų oda iš esmės nėra jautri, tokios stiprios koncentracijos tirpalas gali sukelti cheminį odos nudegimą, ar sudirginimą, atsirasti nemalonių pojūčių. Vėliau gali atsirasti neįprastai daug pleiskanų, niežėti odą bei kilti litų bėdų.
Todėl norint išvengti šių problemų reikia antpilą naudoti tiksliai taip, kaip nurodo gamintojo informacinis lapelis arba jūsų vaistininkas.
Procedūros
Prieš naudojimą aš paprastai sumaišau antpilą su alyvuogių aliejumi, kuris savaime turi nemažai privalumų plaukams bei galvos odai. Vėliau plaukus pridengiu dušo kepuraite ir taip leidžiu šiai plaukų kaukei atlikti savo darbą be jokių nemalonių pojūčių.
Pirmoji procedūra namuose
Manau ši dalis turėtų būti savaime suprantamas dalykas, tačiau daugelis žmonių prisidaro problemų neapdairiai naudodami vieną ar kitą anksčiau neišbandytą priemonę. Kadangi pati esu linkusi į visokias alergijas, tai dažniausiai atlieku eksperimentą su mažesniu kiekiu, o įprastinę rekomenduojamą dozę pasilieku sekančiam kartui.
Todėl ir šiuo atveju, naudojant pirmąjį kartą rekomenduojama atlikti bandymą su mažiausiu antpilo kiekiu, ir tik įsitikinus nesant alergijai ar odos sudirgimui galima pereiti prie standartinio rekomenduojamo medžiagos dozavimo.
Praskiedimui santykiu 1:1 paprastai naudojamas vanduo, pienas arba tirpintas sviestas, aliejus. Anksčiau turėjau skystų kosmetinių vitaminų A ir E kurie irgi puikiai tiko maišymui.
Asmeninė patirtis
Šią kaukę atradau po gimdymo, kuomet plaukai ėme smarkiai slinkti, matyt buvo kažkokie hormoniniai pokyčiai. Tai varė mane į neviltį ir kurį laiką nežinojau ko griebtis. Buvau pikta, susivėlusi ir dar su rėkiančiu kūdikiu at rankų. Draugė rekomendavo šią priemonę, kadangi pati buvo visai patenkita rezultatais. Nusprendžiau išbandyti ir aš, o nuo to laiko draugės receptą šiek tiek patobulinau pridėdama savo mėgstamą aliejų.
Pati dažniausiai maišau aitriųjų paprikų antpilą su alyvuogių aliejumi bei kiaušiniu. Negaliu pasakyti kuo šis receptas išskirtinis, tačiau esu patenkita savo pasiektais rezultatais ir kolkas nieko keisti neplanuoju.
Mano procesas yra toks: kursą kartoju maždaug kas pusmetį, vieno kurso trukmė yra mėnesio ilgio. Per tą mėnesį kaukę darau du kartus savaitėje, todėl iš viso gaunasi 8 kaukės per šį mėnesio laikotarpį.
Aš mėgstu šias procedūras kartoti du kartus metuose – prieš rudenį ir pavasarį. Kitais mėnesiais leidžiu plaukams pailsėti, tačiau stebiu jų būklę. Pastebėjau, kad po kiekvieno kurso plaukai tampa tankesni, mažiau slenka.
Negaliu tvirtinti, kad būtent ši priemonė atstatė plaukų būklę po gimdymo. Suprantu, kad turėjo praeiti šiek tiek laiko, kad nusiramintų hormonai bei atsistatytų visas kūnas. Be to, vartojau maistinius papildus, stengiausi gauti reikiamą geležies ir kitų mikroelementų normą. Tačiau vieną žinau tikrai – šį priemonė iš tiesų prisidėjo prie situacijos gerinimo ir dabar esu tikrai patenkinta savo plaukais.
Teksto komentarai