Naudinga Žinoti

Karpų gydymas namuose

Karpų gydymas namuoseKarpų gydymas namuose (foto)

Karpa – tai iškilus odos darinys kuris nėra skausmingas bei savo savybėmis beveik nesiskiria nuo bet kurio kito odos ploto.

Nepaisant to, kai kuriems žmonėms karpos sukelia kompleksų, ypač, jeigu jos atsiranda labiau pastebimoje kūno vietoje. Ir nors šie odos dariniai nėra skausmingi bei nesukelia kitų problemų, žmonėms dažnai sunku psichologiškai su jomis susigyventi.

Karpų atsiradimas siejamas su žmogaus papilomos virusu (ŽPV) kuris perduodamas dviem budais: tarp žmonių esant tiesioginiam odos kontaktui arba per kokį nors kitą paviršių (durų rankena, rašiklis, žaislas ir tt..) Patekęs ant odos šis virusas pasinaudoja odos paviršiuje esančiais mikropažeidimais ir taip patenka į viršutinį odos sluoknį. Ten jis sukelia greitą ir nevaldomą ląstelių dalinimąsi kuris ir įgauna karpos pavidalą.

Skubame nuraminti, kad daugumoje atvejų, paprastos karpos nėra linkusios smarkiai išplisti ir per kurį laiką pasišalina visiškai negydomos. Nepaisant to, karpai iškilus ant piršto pagalvėlės ar kitos dažnai naudojamos odos vietos ji nuolat apie save primena ir gali erzinti, kelti savotišką diskomfortą.

Susidūrę su nemaloniomis karpomis žmonės ėmė ieškoti būdų jas greičiau pašalinti. Šiais laikais egzistuoja daugybė metodų kovoti su karpomis.

• Karpų šalinimu užsiima įvairios medicinos įstaigos, odos klinikos;

• Specialią įrangą karpoms šalinti dažnai turi ir grožio paslaugas teikiančios klinikos;

• Vaistinėse parduodamos įvairios priemonės karpoms šalinti;

• Egzistuoja gausybė liaudies medicinos receptų;

Kadangi ši liga egzistuoja gerokai ilgiau negu moderni medicina – liaudies išmintis siūlo keletą holistinių metodų karpoms šalinti. Čia norėtume apžvelgti keletą jų, akcentuodami efektyviausius bei namuose išbandytus karpų naikinimo metodus.

Svogūnai ir česnakai

Svogūnuose ir česnakuose gausu naudingų medžiagų, juos dažnai naudojame savo receptuose, kadangi šios svogūninės daržovės padeda stiprinti imunitetą, tačiau esamę rašę ir apie kosmetinius bei medicininius jų panaudojimo metodus.

Karpų naikinimui svogūnai bei česnakai naudingi dėl savo priešuždegiminių savybių, jie ne tik padeda slopinti esamų karpų augimą, bet ir padeda apsisaugoti nuo naujų darinių formavimosi.

Karpos naikinimas čęsnaku

Išlukštenkite vieną česnako skiltelę ir nulupkite ją. Atpjaukite ploną gabalėlį ir pleistru pritvirtinkite jį prie karpos.Tą patį
galite padaryti išpjovę vieną šiek tiek storesnį
svogūno lapelį (viena iš svogūno galvos sluoksnių).

Laikyti reikia bent 2 – 3 valandas.

Kartokite šią procedūrą kasdien,
iki kol karpa sunyks.

Dar keletas metodų:

• Šiam receptui reikės trijų komponentų: Česnako/Svogūno; Taukų; Acto; Sumaišykite juos santykiu 1:1:4 ir prieš miegą užtepkite karpą šia mostele. Rytais nuplaukite pirštą ir procedūrą kartokite kol karpa išnyks. Likusį tepalą laikykite uždengtame inde.

• Jauno česnako skiltelę (nesmulkintą) užpilkite su acto esencija ir palikite taip pastovėti tris dienas. Kasdien prieš miegą atpjaukite ploną griežinėlį ir prispaudę pritvirtinkite (pleistu) jį prie karpos. Tai puikus būdas pašalinti karpas nuo padų.

Atminkite, kad šios priemonės gali turėti stiprų poveikį odai, todėl stebėkite savo organizmo reakciją, ir pajutę neigiamą poveikį (sudirgimą, alergijos požymius) nedelsiant nutraukite gydymą.

Be to stenkitės kiek įmanoma sumažinti sveikos odos kontaktą su gydymo priemonėmis. Tai padaryti galima odą aplink karpą ištepant riebiu kremu.

Naudodami šiuos metodus Jūs neesate apsaugoti nuo randų susidarymo ir kitų neigiamų padarinių, todėl prieš užsiimdami savarankišku gydymu visuomet pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Karpos naikinimas su actu

Yra keli naminiai vaistai nuo karpų, kurių bendras komponentas – actas. Paprastai acto rūgštis naudojama skiedžiant arba pridedant kitų veikliųjų medžiagų. Štai keletas paprastų naminių metodų:

• Sumaišykite actą su miltais, pridėkite sutrinto česnako. Komponentus maišykite vienodais kiekiais. Šiuo mišiniu tepkite karpas. Tai efektyvi priemonė, tačiau turi būti laikoma šaltai, uždarame, neperšviečiamame inde. Po dviejų dienų nesunaudotą kiekį reikia išmesti ir vėl paruošti šviežią tepalą.

Toks gydymo kursas trunka apie savaitę. Iškritus karpai reikia tinkamai prižiūrėti pažeistą odos vietą, rekomenduojama patepti apsauginiais, žaizdų gijimo tepalais. Šiam tikslui tinka ir medus.

• Citriną reikia užpilti actu ir palaikyti jame dvi savaites. Vėliau ją galima smulkinti ir gabaliukais dėti ant karpos. Nuolat keiskite vieną citrinos gabaliuką kitu tol, kol karpa visiškai sunyks.

Acto esencija nuo karpų

Kartais žmonės lašina acto esenciją tiesiai ant karpos. Kiti tiesiog sudrėkina mažą vatos gumulėlį acte ir palieka jį prispaustą nakčiai.

Svarbu žinoti, kad aplink esanti oda privalo būti tinkamai apsaugota.

Tam tinka riebus kremas ar koks nors kitas tepalas.

Nepamirškite, kad acto rūgštis yra ėsdinanti medžiaga galinti sukelti stiprų (cheminį) nudegimą. Nei vienas čia aprašomas metodas neturėtų buti taikomas vaikams ar žmonėms kurių oda yra jautresnė.

Karpų naikinimas jodu

Teigiama, kad jodas yra pranašesnė priemonė karpoms naikinti, kadangi veikia tik patį pakitusios odos darinį, bet ir nakina virusą sukelėją. Toks kompleksinis poveikis padeda greičiau ir efektyviau atsikratyti nemalonios problemos. Be to, nepaisant alerginės reakcijos kurią gali sukelti jodas (kaip ir bet kuri kita medicinė priemonė), šis, plačiai medicinoje naudojamas tirpalas yra kur kas švelnesnė priemonė kontaktui su oda, lyginant pavyzdžiui su anksčiau minėtu – actu.

Tiesa, pats procesas gali trukti ganėtinai ilgai, o norimam rezultatui pasiekti jodą turėsite tepti ant karpos nuo 2 iki 5 kartų per dieną.

Čia išlieka cheminio nudegimo, kontaktinio dermatito bei randų rizikos, o pajutę skausmą, niežėjimą ar kitokį diskomfortą gydymą geriau nutraukite ir pasidomėkite kitais tradicinės medicinos metodais.

Karpų naikinimas siūlu

Dermatologai sako, jog plačiai paplitęs karpų naikinimas siūlu yra labai rizikingas žaidimas. Sunku pasakyti, ar užveržimas bus efektyvus ir padarius klaidą galima sukelti uždegimą ar infekciją. Nepaisant to, gausybė šaltinių tvirtina, jog iškilias karpas galima efektyviai naikinti “prismaugiant” siūlo kilpa.

Karpų naikinimas siūlu

Sakoma, jog pašalinti karpą aprišant siūlu prireiks iki 10 dienų. Per šį laiką vidutinio dydžio ataugėlė sudžiūsta ir nukrenta. Svarbu paminėti, jog anot šaltinių, šiam procesui tinka tik šilko ar medvilės siūlai.

• Ataugėlė perrišama siūlo kilpa prie pat pagrindo. Savaitės bėgyje turėtų pasimatyti teigiami pokyčiai. Po kurio laiko karpa tiesiog nukrenta.

• Procesą galima pagreitinti iš pradžių karpą naikinant acto tirpalu, o vėliau perrišant siūlu taip, kaip nurodo ankstesnis metodas.

Svarbu!

Jeigu praėjus 10 dienų karpos nepavyko atsikratyti – nedesiant nutraukite šio metodo naudojimą. Šis metodas yra labai prieštaringai vertinamas, mes tikrai nerekomenduojame jo naudoti tiems, kurie nesupranta ką daro ir čia jį aprašome tik informaciniais tikslais.

Salicilo rūgštis karpoms

Salicilo rūgštis nuo karpų

Tirpalas kurį sudaro 5% ar 10% koncentracijos salicio rūgštis yra vienas plačiausiai paplitusių modernios medicinos priemonių karpoms gydyti. Šios rūgšties pagrindu vaistinėse rasite net keletą skirtingų produktų. Kai kurie jų turi specialius aplikatorius, kurie padeda efektyviai sukoncentruoti rūgšties poveikį būtent ten, kur to labiausiai reikia.

Šiuo atveju irgi galioja, maksimalus 10 dienų naudojimo periodas. Gydymo neverta taikyti ilgiau, kadangi jeigu norimas efektas nebuvo pasiektas per pirmas 10 dienų, vadinasi priemonė nebuvo efektyvi arba naudojama netinkamai. Tolimesnis vartojimas yra draudžiamas dėl didėjančios rizikos pakenkti sveikai odai.

Salicilo rūgštis tinka karpų šalinimui nuo įvairių kūno vietų, todėl nusprendę naudoti šią priemonę nepamirškite pasikonsultuoti su vaistininku. Neseniai sukurti specialūs pleistrai, kurie padės patogiai ir estetiškai pašalinti karpas nuo veido, kaklo ar kitų labiau matomų kūno vietų.

Tokio gydymo eiga gana paprasta, pleistrą lengva užklijuoti ir pakeisti. Be to, patogu nešiotis su savimi. Pleisto pakeitimo metu gerai apžiūrėkite karpą bei aplinkinę odą. Tinkamai naudojama salicilo rūgštis neturėtų sukelti jokių paraudimų ar kitų uždegimo požymių, todėl jeigu pastebite juos – nedelsiant nutraukite gydymą.

Medžio pelenai karpoms naikinti

Ši gana paprasta priemonė yra efektyvus būdas naikinti karpas. Užtenka sudeginti keletą degtukų (prieš tai nukirpus galvutę su siera. Ši dalis negali būti naudojama, kadangi chemiškai yra užteršta), o gautus degėsius sutrinti iki vientisos masės įlašinant keletą lašų vandens.

Gauta pasta turi būti tepama tiesiai ant karpos ir kaip nors pridengiama bei pritvirtinama. Šiam reikalui tinka pleistras, bintas ar bet koks tvarstis.

Tokį tvarstį reikia kasdien pakeisti ir atnaujinti. Tvirtinama, jog po savaitės galima tikėtis teigiamo rezultato – karpa išsausės bei nunyks.

Karpažolė nuo karpų

Šio augalo pavadinims sufleruoja apie jo garbingą vietą ir paskirtį liaudies medicinos vaistinėlėje. Iš tiesų, ankstesniais laikais žmonės jau žinojo apie šio augalo naudą ir mažas bei didesnes odos ataugėles gydydavo karpažolės sulčių pagalba.

Vienintelis minusas yra tas, kad reikialingas šviežios augalo sultys, todėl šio liaudiško vaisto negausite bet kurio metų laiku.

Ugniažolė karpoms gydyti

Panašiai yra ir su ugniažolėmis. Jų sultys tinka karpoms gydyti, tačiau karpą reikia trinti šviežiomis sultimis. T.y. ką tik nuskintu augalo stiebeliu. Todėl šio metodu nepavyks pasinaudoti bet kuriuo metų laiku. Negana to, ugniažolė yra nuodingas augalas. Jos preparatų negalima naudoti nėščioms, krūtimi maitinančioms moterims, vaikams. Ugniažolės negalima naudoti kartu su alkoholiu, esant kepenų veiklos sutrikimų, ant atvirų žaizdų. Naudojant ilgesnį laiką gali pakenkti odai.

Ugniažolė nuo karpų
Ugniažolė pas mus pievose paplitusi gana plačiai. Jeigu radote atokiau, švaresnėje vietoje augančią ugniažolė, nulaužkite jos stiebelį ir šiek tiek palaukite kol ant stiebo galiuko susidarys nedidelis sulčių lašiukas. Patepkite karpą šiomis sultimis kartą per savaitę.
Nenaudokite šio metodo ant veido ir kitose vietose kur oda yra jautresnė.

Obuolių ir svogūnų sulčių mišinys

Gana elementarus metodas naikinti karpas. Šiam receptui jums reikės vieno obuolio ir tokio paties dydžio svogūno. Abu juos sutarkuokite ir išspauskite sultis. Gautą skystį supilkite į mažą sandarų indelį.

Kiekvieną vakarą, prieš miegą tepkite karpą šiuo sulčių mišiniu.

Kai kurie žmonės į šias sultis papildomai įpila acto (santykiu 1 prie 2) taip siekdami vaistą padaryti dar efektyvesnį.

Alijošius nuo karpų

Šiam receptui reikia nupjauti alijošiaus lapą, ji perskeli pusiau ir sultinga, minkša dalimi priglausti prie karpos. Pritvirtintas alijošiaus lapas padės sunaikinti karpą, todėl jį periodiškai reikia pakeisti naujų – šviežiu lapeliu.

Tai gana ilgas procesas ir gali užtrukti net keletą savaičių, todėl reikalauja nemažai alijošiaus augalo žaliavos. Jeigu alijošius kurį turite nėra labai išsikerojęs, verčiau pasidomėkite efektyvesniais karpų naikinimo metodais.

Patarimas: Alijošiaus lapą galima nupjauti ir keletą dienų saugoti šaldytuve. Sveikas ir nepažeistas lapas gerai išsilaiko šaldytuvo temperatūroje net keletą dienų. Svarbu naudoti nepermatomą indelį, maišą ar aliuminio folijos gabalėlį į kurį suvyniosite alijošiaus lapą saugojimui.

Arbatmedžio aliejus nuo karpų

Naudodami šį metodą rinkitės tik 100% arbatmedžio aliejų be kitų augalų ekstraktų ar priedų.

Arbatmedžio aliejus yra labai stpri priemonė, todėl dažniausiai naudojama skiedžiant su vandeniu 1:1. Nepaisant to, sąlytyje su oda jis gali sukelti sudirginimą, niežėjimą, deginimą ar kitus nemalonius padarinius.

Prieš tepant karpą šiuo aliejumi būtinai apsaugokite aplink esančią odą riebiu kremu ar kitu tepalu kuris apsaugos sveiką odą nuo kontakto su arbatmedžio aliejaus tirpalu.

Karpų šalinimas sausu ledu

Sausas ledas naudojamas kaip alternatyva azotui, tačiau tai gana pavojinga procedūra kurios nerekomenduojame atlikti savarankiškai. Tai gana skausminga procedūra, kadangi odos ląstelės yra žudomos šalčiu. Vienos tokios procedūros paprastai neužtenka, o pakartotinė procedūra atliekama ant sudirgintos odos gali būti dar skausmingesnė.

Karpų šalinimas azotu

Karpų šalinimas azotu

Azotu karpos šalinamos tiek namuose, tiek ir profesionaliuose grožio kabinetuose. Procedūrai atlikti namuose yra sukurtos specialios priemonės kurių galima nusipirkti vaistinėje. Atminkite, jog azotas yra gana pavojinga cheminė medžiaga ir su ja reikia elgtis labai atsakingai. Jeigu įsigijote karpų šalinimo rinkinį azoto pagrindu, tiksliai sekite informaciniame lapelyje pateiktus nurodymus, kadangi tai užtrikrins maksimalų priemonės naudojimo saugumą.

Kaip apsisaugoti nuo karpų?

Deja nėra šimtaprocentinio metodo išvengti karpų, kadangi virusas tarp žmonių plinta labai paprastai. Tačiau net ir patekęs į organizmą jis nebūtinai sukelia karpų atsiradimą. Gydytojai aiškina, jog karpos yra labiau linkusios pasirodyti tuomet, kada organizmas nėra atsparus bei šiek tiek nusilpęs.

Įrodytą, kad tinkama higiena ir keletas papratų įpročių padeda sumažinti karpų atsiradimo riziką.

• Įsipjovę ar kitaip susižeidę odą visuomet tinkamai pasirūpinkite žaizda. Net tuomet kai žaizda nėra gili – antiseptinės priemonės padės sulaikyti žaizdos užteršimo bei viruso išplitimo riziką.

• Dirbdami su aštriais įrankiais ar cheminėmis medžiagomis mūvėkite pirštines. Tai padės apsaugoti odą nuo mikro-pažeidimų.

• Valgykite daug šviežių produktų, daržovių bei vaisių kuriuose gausu vitaminų, mikroelementų bei mineralų. Tinkama dieta ir pakankamas baltymų kiekis yra būtina sąlyga sveikai odai ir audinių struktūrai išlaikyti.

• Visuomet plaukite rankas su muilu, ypač po apsilankymo viešose vietose. Šis įprotis padės sumažinti virusų pardavimo riziką viešajame transporte, liftuose, maitinimo įstaigose. Sveikinantis ir kitaip kontaktuojant su kitais žmonėmis.

Liaudiškos priemonės nuo karpų

Liaudies medicinoje apstu įvairių metodų ligoms gydyti. Keletas jų yra pripažinti ir modernios medicinos, kadangi naudoja moksliškai pagrįstus metodus bei priemones. Didžiausias liaudiškos medicinos minusas tikriausiai yra ne tik mokslinio pagrindo stoka, bet ir tikslumo trūkumas.

Akivaizdu, kad receptams keliaujant iš lūpų į lūpas dalis jų pasikeičia ir gali tapti ne tokie efektyvūs ar net pavojingi.

Stebuklinga bulvė

Be to, nemaža dalis liaudiškų patarimų yra paremti aklu tikėjimu ar net burtams prilyginamiems ritualams. Pavyzdžiui keletas šaltinių siūlo patrinti karpą nupjauta bulve, o vėliau užkasti šią daržovę darže. Sakoma, jog tai padės išgydyti karpą. t.y. kai bulvė žemėje supus – karpa išnyks.

Tačiau dabartinė medicina tiksliai žino, jog bulvėje nėra nieko, kas galėtų padėti gydant šį virusą, o minėtas ritualas tik nukreipia sergančiojo dėmesį ir leidžia jam pasijusti geriau placebo efekto pagrindu.

Todėl nereikėtų visų liaudies medicinos patarimų priimti rimtai, o savo sveikatos gerinimo klausimus verčiau derinti su profesionaliais medikais. Šioje svetainėje pateikia informacija yra skirta tik supažindinimui ir nei vienas čia pateikiamas punktas neturėtų būti suprantamas kaip realus patarimas.

Be to, čia aprašyti metodai nėra skirti lytinių organų karpoms gydyti.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti