Naudinga Žinoti

Acto kompresas nuo galvos skausmo

Acto kompresas nuo galvos skausmoActo kompresas nuo galvos skausmo (foto)

Spartus gyvenimo tempas ir dažnas stresas sukelia įvairias pasėkmes žmogaus organizmui. Gana dažnai tai gali sukleti galvos skausmą. Na, o tuomet iš viso tampa neįmanoma atlikti kokius nors darbus.

Toks scenarijus yra daug kam pažįstamas, tačiau kaip žmonės su tuo tvarkosi, ir kokių veiksmų imasi galvos skausmui numalšinti tiek tiek skiriasi. Štai vieni greitai bėga į vonios kambarį, atidaro spintelę ar stalčių kuris atlieka “namų vaistinėlės” funkciją ir ima ieškoti mažos baltos tabletės. Išeitis atrodo paprasta, ir daugeliu atveju veiksminga tačiau ką daryti jeigu tabletės po ranka nėra? Pasitaiko ir taip, na o kiti žmonės turi kitų priežasčių dėl kurių tabletės negali būti jų pirminis pasirinkimas. Tai tikrai neapsiriboja asmeniniais įsitikinimais, kadangi paskaitę bet kurių vaistų informacinį lapelį rasite gausybę labai konkrečių, aiškiai išdėstytų priežasčių, kada vienas ar kitas vaistas neturėtų būti vartojamas.

Reikia pripažinti, jog kai kurie žmonės iš principo vengia griebtis vaistų ir verčiau imasi naminių metodų galvos skausmui numalšinti.

Ir nors naminių metodų efektyvumas gali skirtis, o taikymas turėti įvairių kontraindikacijų, tačiau egzistuoja keletas tokių apie kuriuos visi esame girdėję, o kai kurie ir išbandę. Vienas tokių liaudiškų receptų tvirtina, jog galvos skausmo atsikratyti galima naudojant acto kompresą.

Ar tikrai šis kompresas efektyvus, kaip tiksliai yra ruošiamas acto kompresas, kokį actą reikia naudoti ir kitus kylančius klausimus pabandysime tučtuojau atsakyti ir viską jums nuodugniai išdėstyti.

Visų pirmą reikia išsiaiškinti galvos skausmo prigimtį. Galbūt pastebėjote, jog galvos skausmas gali būti įvairaus intensyvumo, be turėti skirtingas lokalizacijas. Taip yra dėl skirtingos galvos skausmo prigimties. Pagal tai kas sukėlė skausmą ir kurioje vietoje jis lokalizuojasi galima daryti tam tikras prielaidas ir geriau suprasti kaip jo atsikratyti.

Būtina suprasti, kad galvos skausmas savaime nėra liga, o veikiau indikatorius, jog ne viskas yra tvarkoje. Panašiai, kaip raudona lemputė užsidegusi Jūsų automobilio prietaisų skydelyje. Tai ženklas kurio paskirtis atkreipti Jūsų dėmesį į problemą, tam, kad galėtumėte įvertinti situaciją, padaryti tinkamas išvadas ir pakeisti savo elgseną taip, kad nebeliktų priežasties galvos skausmui atsirasti.

Todėl nemaža dalis namudinių metodų, efektyviai padedančių nuo galvos skausmo, sėkmingai išnaudoja psichologinį faktorių ir padeda sukoncentruoti dėmesį šalin nuo įkyraus pojūčio ar tvinksėjimo galvos srityje.

Tuo tarpu acto kompresas veikia kompleksiškai:

• Visų pirmą, Jūs gaunate trumpą ir aiškų receptą ką turite padaryti. Kol ruošiate kompresą šiek tiek atslūgsta psichologinė įtampa.

• Tuomet, pasigaminę kompresą Jūs turite jį uždėti ir ramiai pabūti bent kelias minutes. Tai leidžia nusiraminti Jūsų kūnui ir šiek tiek pailsėti.

• Galiausiai, acto rūgšties tirpale esančios veikliosios medžiagos teigiamai stimuliuoja kraujagysles ir padeda galutinai numalšinti galvos skausmą.

Yra ir daugiau acto panaudojimo metodų kuriuos žmonės pasitelkia galvos skausmui gydyti, tarp jų aprašoma acto garų inhaliacija, vonia su actu ir netgi įvairūs gerimo metodai. Tačiau būtina pabrėžti, jog acto rūgštis yra labai stiprus tirpalas, kuris vartojamas netinkamai gali nudeginti odą, pažeisti akis, bei pažeisti jautrią nosies, gerklės ar žarnyno gleivinę. Todėl bet koks acto naudojimas medicininiais tikslais gali būti įmanomas tik vadovaujantis gydytojo nurodymais.

Atsargumo priemonės ruošiant acto kompresą

Tipiniam galvos skausmui gydyti yra naudojamas būtent obuolių actas (jis dar vadinamas obuolių sidro actu) kurio koncentracija siekia ne daugiau 9%. Negana to, prieš ruošiant kompresą toks obuolių actas yra papildomai atskiedžiamas iki 4 ar 6% tūrio.

Svarbu!

Acto praskiedimas yra būtinas tam, kad procedūra būtų saugi. Kaip jau minėjome – tai stiprus cheminis tirpalas kurio netinkamas naudojimas gali sukelti cheminius nudegimus.

Dėl tos pačios priežasties čia negalima naudoti acto esencijos, kurios koncentracija siekia net 70% ir kuri yra itin chemiškai aktyvi medžiaga.

Dabar, kai jau turite šiokį tokį supratimą apie acto naudojimą gydant galvos skausmą, galima pereiti prie šio reikalo esmės.

Acto kompresas nuo galvos skausmo

Teigiama, jog acto kompresas padeda atpalaiduoti kaukolės skliauto (antgalvinis) bei smilkininius raumenis ir nuimti nuo jų bereikalingą įtampą.

Acto kompresas

Paruošti šiam receptui reikia paimti maždaug pusę puodelio 9% obuolių acto ir atskiesti jį tokiu pačiu kiekiu vandens. (Actas skiedžiamas santykiu 1 prie 1 t.y. jeigu naudojate 1/2 puodelio acto, jį reikia sumaišyti su 1/2 puodelio vandens). Paimkite švarios medžiagos gabalėlį ar nedidelį rankšluostį.

Trumpam pamerkite jį į acto bei vandens mišinį, lengvai nuspauskite ištraukdami bei priglauskite prie kaktos. Procedūrai atlikti rekomenduojama patogiai prigulti, kadangi tai užtruks maždaug 30 minučių. Medžiagai pradžiuvus vėl suvilgykite ją skystyje.

Saugokite akis! Dedant kompresą ant kaktos saugokite, kad medžiagos skiautė nebūtų pernelyg šlapia ir actas nenubėgtų į Jūsų akis.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti