Grožis Naudinga Žinoti

Trumpų plaukų šukuosenos

Trumpų plaukų šukuosenos

Trumpų plaukų šukuosenos kasdienai

Atsibodo kirpti nušiurusius plaukų galiukus? Nebepadeda net ir pačios įmantriausios plaukų kaukės? Galbūt laikas imtis ryžtingesnių priemonių sprendžiant savo plaukų grožio bei sveikatos klausimą?

Ar mes vis dar bijome pokyčių ir nenorime kirptis plaukų trumpai be jokios rimtos priežasties? Jeigu neramina mintys “ką pagalvos kiti?” tuomet greičiausiai turite kompleksų dėl moteriškų plaukų šukuosenų stereotipų, tačiau ar tikrai verta save taip suvaržyti?

Sakysite, kodėl reikia kalbėti apie stereotipus, kai pagrindinė tema – trumpų plaukų šukuosenos? Pasakysiu iš patirties – galima tikrai pasidžiaugti, kad trumpų plaukų šukuosenos 2024 tampa vis populiaresnės ir ne viena moteris ryžtasi savo ilgas kasas patikėti stilisto žirklėms. Galbūt todėl, kad šiolaikinės technologijos suteikia prieigą prie neriboto kiekio fotografijų ir įvairiausių įdėjų įkvėpimui. Dabar nebereikia laukti naujausių žurnalų numerių norint atrasti kažką naujo – internete trumpų plaukų šukuosenas galite vartyti kad ir visą vakarą.

Ar tikrai visos stilingos šukuosenos tik ilgaplaukėms?

Akivaizdu, kad didžioji dalis šukuosenų yra sukurtos ilgaplaukėms. Mintyse peržiūrėjusi visų savo draugių atvaizdus galiu iškelti hipotezę, jog merginos dažniau renkasi būti ilgaplaukėmis, negu priešingai – trumpaplaukėmis. Žinome ir tai, jog ilgais plaukais galime džiaugtis jau po kelių valandų, praleistų salone, o trumpi plaukai gali mus puošti taip pat be jokio didelio vargo – tereikia noro ir ryžto kardinaliai pakeisti savo išvaizdą.

Kaip tapti stilinga trumpaplauke?

Kiekvienas stilistas geba rasti puikius įvaizdžio kūrimo sprendimus savo klientėms, o aš šį kartą ieškojau informacijos, ką daryti būtent toms merginoms ir moterims, kurios nori pasipuošti stilinga trumpų plaukų šukuosena. Yra daug įvairių patarimų, kurie padeda sukurti žavingą trumpaplaukę. Visų pirma labai svarbu tai, kad kirpimas būtų geras, kokybiškas, profesionalus ir tiktų prie veido. Trumpų plaukų kirpimo variantų yra nemažai. Populiariausias – “bob” kirpimas. Anglų kalboje yra ir daugiau įvairių tipų kirpimų pavadinimų, kuriais galite plačiau pasidomėti internete: “pixie”, “crop”, “wedge”. Būtent šiais kirpimais džiaugiasi ne viena Holivudo garsenybių, pvz., populiarusis Rihanos kirpimas yra vadinamas “pixie” (plaukai kerpami ypač trumpai gale, o priekyje paliekami šiek tiek ilgesni).

Šukuosena trumpiems plaukamsPlaukų spalva

Antra – plaukų spalva taip pat turi nepriekaištingai tikti. Manau, jog galima elgtis drąsiau ir pakeisti plaukų spalvą – pavyzdžiui, iš blondinės tapti brunete arba atvirkščiai. Spalvų paletė neišsenkanti, taigi svarbiausia pasirinkti tą, kuri geriausiai pabrėžia ir išryškina veido bruožus. Nebijokite šiek tiek paeksperimentuoti, galbūt naujoji spalva nepriekaištingai tiks.

Trumpaplaukių privalumai

Turėdamos puikų kirpimą ir tinkančią spalvą galite džiaugtis dar vienu trumpų plaukų privalumu: tokių plaukų šukuosena tvirčiau laikosi. Jeigu plaukai yra ypač trumpi, galima nevaržomai šokti ir nesibaiminti dėl besileidžiančių garbanėlių, o tai – didelis pliusas! Mano nuomone, mergina su trumpų plaukų šukuosena atrodo labai prašmatniai. Tokio tipo plaukų savininkės pagal savo stilių gali lengviau sukurti pašėlusios moters – pankės ar rokeris – įvaizdį. Galima šukuotis įvairiai: stipriai ar lengvai garbanoti plaukus arba palikti juos tiesius, glotniai sušukuoti pagal galvos formą, taip atveriant ir išryškinant veido formą, žaismingai sušiaušti visus plaukus arba glotniai suimti plaukus šonuose, taip akcentuojant ne tik veidą, bet ir kaklą. Trumpų plaukų šukuoseną galima stilingai papuošti segtuku ar kitu galvos papuošalu, kurį išsirinksite kartu su savo stilistu. Svarbiausia nepersistengti su plaukų papuošalais – jų neturi būti per daug.

Praėjo tie laikai, kai visos moterys turėjo ilgus plaukus ir tik tokios buvo laikomos gražiomis, moteriškomis. Trumpi plaukai gali atrodyti labai subtiliai ir elegantiškai. Yra daug paprastų būdų atrodyti nepaprastai, todėl reikia ieškoti individualaus įvaizdžio, kuris Jums suteiks dar daugiau pasitikėjimo šventinę dieną. Man labai patinka posakis: “paprastume slypi genialumas”… Linkiu kiekvienai rasti tą išsvajotą genialumą, kurį sukursite tiesiog būdamos savimi.

Trumpų plaukų šukuosenos kasdienai

Iš tikrųjų dauguma moterų linkusios manyti, kad kai plaukai trumpesni, tai su jais būna mažiau vargo susitvarkyti, tačiau iš tiesų taip nėra. Trumpų plaukų šukuosena reikalauja iš tiesų nemažai dėmesio ir dažniausiai toks kirpimas tinka ne kiekvienai. Todėl prieš nusprendžiant trumpai apsikirpti plaukus, reikėtų labai gerai pasikonsultuoti su plaukų stilistu.

Ką turėtų žinoti esamos ir būsimos trumpaplaukės

Tačiau, jeigu jau turite trumpus plaukus ar greitu metu ketinate tokius turėti, tada Jūs būtinai turite žinoti kelias pagrindines taisykles.

Trumpi plaukai su kirpčiukaisTrumpas plaukų kirpimas koreguoja ir pačią galvos formą, todėl šukuodama savo trumpus plaukus, atkreipkite dėmesį į savo galvos ir paties veido formą. Svarbu, kad pasirinktas sušukavimas gerai Jums tiktų ir neiškreiptų galvos formos.
Su garbanotais trumpais plaukais susitvarkyti yra dar sudėtingiau, o itin trumpi garbanoti plaukai atrodo ne labai tvarkingai, todėl turinčioms tokius plaukus nereikėtų pernelyg trumpai nusikirpti savo plaukų.
Jeigu Jūsų veidas kvadrato formos, tada trumpi plaukai tikrai ne Jums. Toks kirpimas padarys galvos formą ne itin patrauklia. O moterims ar merginoms su širdies formos veidu, labiausiai tinkamas yra “Bob” stiliaus kirpimas.
Norint, kad trumpi plaukai atrodytų tvarkingai, būtina naudoti specialias priemones: plaukų gelį, laką, vašką ar plaukų putas. Žinoma, rinkitės tokią priemonę, kuri yra labiausiai tinkama Jums. Jeigu turite šviesius trumpus plaukus, tada yra nepatariama naudoti plaukų gelio, nes šis gali sudaryti nešvarių plaukų efektą.
Ovalo ar siauro veido savininkės – geriausios pretendentės turėti trumpą plaukų kirpimą, nes jis joms tinka labiausiai, o taip pat joms tinka ir trumpesni, smulkiai garbanoti plaukai. Jeigu veidas yra pakankamai didelis, platus, tada trumpas kirpimas nėra tinkamas ir geriau visgi pasilikti ilgesnius plaukus.

Taigi, atidžiai pažvelkite į savo veido formą ir priimkite sprendimą, koks gi kirpimas labiausiai tiktų Jums.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti