Naudinga Žinoti

Naminė plaukų kaukė su kokosų aliejumi

Plaukų kaukė su kokosų aliejumi

Plaukų kaukė su kokosų aliejumi

Kokosų aliejus – toli gražu ne naujas vaistas, bet mūsų šalyje išpopuliarėjo palyginti neseniai. Vis daugiau žmonių savo kasdiename gyvenime renkasi naudoti natūralius produktus todėl ir ši, unikali gamtos dovana negalėjo likti šešėlyje.

Šį kartą norime Jums papasakoti apie kosmetinio kokosų aliejaus naudojimą, jį rasite daugumos didesnių prekybos centrų kosmetikos skyriuose. Šis aliejus yra malonaus kvapo, turi naudingų, maitinančių savybių ir puikiai tinka naminėms plaukų kaukėms gaminti. Todėl čia pateiksime keletą gana paprastų ir visiems prieinamų receptų kuriuose smulkiai išdėstyta kaip teisingai naudojamas kokoso aliejus plaukams ir kokią naudą jis teikia.

Kaukės su kokosų aliejumi nauda plaukams

Kokosų produktai jau nuo seno žinomi dėl savo antiseptinių ir apsauginių savybių. Tai labai turtingas ir universalus produktas naudojamas įvairiose srityse nuo maisto iki grožio procedūrų. Ne išimtis ir plaukų priežiūra – čia rasite įvairių kremų, šampūnų bei naudoti paruoštų kaukių.Kokosų aliejus plaukų galiukams

Tačiau kaip jau tikriausiai žinote, pilnai vartojimui paruošti produktai ne visuomet yra geriausias pasirinkimas, nes norint pagaminti ilgo galiojimo priemones tenka į sudėtį įtrauktį įvairių konservantų kurie ne tik, kad neprideda naudos Jūsų grožio procedūroms, bet kai kuriais atvejais net ir kenkia sveikatai.

Todėl siūlome namų salygomis pasigaminti plaukų kaukę su kokosų aliejumi kuri atgaivins, pamaitins Jūsų pavargusius plaukus, suteiks naujo žvilgesio gyvybę praradusiems plaukų galiukams. Visa tai be jokių konservantų, dirbtinių chemikalų ar pašalinių priedų.

Kodėl mes taip mėgstame kokosų aliejaus kaukę plaukams?

Natūraliame kokosų aliejuje yra gausu vitaminų A, C ir E. Jame taip pat yra didelė dalis sočiųjų riebalų rūgščių (net apie 90% !) todėl reguliariai naudojant priemones su kokosų aliejumi atsiranda lengvai pastebimi pokyčiai bei nauda tarp kurių:

Kokosų aliejaus nauda plaukams
Apsauga nuo aplinkos poveikių;
Plauko pamaitininas nuo pat šaknų;
Išsausėjusio plauko regeneracija bei atkūrimas;
Suaktyvina plaukų augimą;
Gerina estetinę išvaizdą (šilkiniai, glotnūs, sveikai atrodantys);

Kokosų aliejus būna šalto arba karšto spaudimo. Šalto spaudimo aliejus pasižymi vitaminų, mineralų bei riebalų rūgščių išsaugojimu. Jis galioja trumpiau ir dažniausiai yra brangesnis. Šį aliejų atskirsite pagal žymą etiketėje “Virgin” arba “Extra Virgin“. Jeigu tokio užrašo etiketėje nėra – Jūsų rankose greičiausiai karšo spaudimo aliejus.

Karšto spaudimo kokosų aliejaus procesas yra šiek tiek sudėtingesnis, nes prieš spaudžiant jis yra specialiai paruošiamas t.y. džiovinamas natūraliai arba pagreitintu metodu t.y. kaitinant. Taip pagamintas aliejus turi šiek tiek mažiau naudingųjų medžiagų, tačiau būtent šį aliejų ir rekomenduojame naudoti naminėms plaukų kaukėms ruošti.

Be to, kokosų aliejus gali būti rafinuotas (Etiketėje žymimas užrašu “Refined“). Tai sudėtinga valymo procedūra išvalanti galutinį produktą nuo pašalinių priemaišų. Šio proceso metu prarandama dar daugiau naudingųjų medžiagų bei vitaminų. Aliejus tampa mažiau aromatingas, įgauna švaresnę spalvą, tačiau stuktūra išlieka nepakitusi. Rafinavimo procesas dažniausiai atliekamas būtent karšto spaudimo metodu pagamintam kokosų aliejui.

Negalime tiksliai įvardinti kuris iš šių produktų yra naudingesnis ir geresnis. Vieni Štai pirmasis – nerafinuotas šalto spaudimo kokosų aliejus yra akivaizdžiai maistingesnis tačiau turi didesnę tikimybę sudirginti galvos odą.

Negalima tiksliai pasakyti, kuris iš šių produktų yra geresnis. Alyvuogių aliejus labiau maistingesnis, bet gali sukelti nepalankią reakciją, jei nuneštų jį ant galvos odos.

Organinis kokosų aliejus

Kaip naudoti kokosų aliejų plaukams?

keletas metodų
Tepti aliejų tiesiai ant plaukų per visą ilgį. (Tai bene populiariausias ir greičiausias būdas);
Maišyti į plaukų šampūną ar balzamą;
Tepti ant išsausėjusių plaukų galiukų nenuplaunant;

Prieš imantis grožio procedūrų atminkite, jog kokosų aliejus kaip ir kitos priemonės gali būti naudojamos tik esant sveikai odai (be dermatologinių ligų) ir atsižvelgus į visus galimus šalutinius ar alerginius poveikius.

naudojant kosmetinį kokosų aliejų nepamirškite:
Lengvai pašildyti aliejų, kad jis įgautų skystą būseną (neperkaitinkite!);
Nerafinuotą kokosų aliejų geriau tepkite toliau nuo šaknų bei galvos odos;
Saugant kokosų aliejų pasirinkite vietą be tiesioginių saulės spindulių;
Naudokite ne daugiau 3-4 kartų per savaitę;
Maišant su šampūnu nenaudokite daugiau nei 1 valg. šaukšto ant 200 ml šampūno;

Kaip užsidėti kokosų aliejaus kaukę plaukams?

Jeigu perskaitėte aukščiau esančia informaciją ir susigundėte šiuo paprastu, bet labai efektyviu naminiu metodu, greičiausiai esate pasiruošę šį receptą išbandyti.Kokosų aliejaus naudojimas plaukams

Jeigu nežinote nuo ko pradėti – pradėkite nuo drabužių. Uždenkite juos arba tinkamai apsirenkite, kadangi kokosų aliejus palieka riebalų dėmes kurias gali būti sunku išvalyti.

Rankomis tepkite aliejų ant plaukų ir pasistenkite kuo tolygiau jį paskirstyti.

Dabar plaukus galite uždengti plastikiniu maišeliu bei rankšluosčiu.

Norint greičiau pasiekti pastebimų rezultatų šią kaukę patariama laikyti ne trumpiau 30 minučių (geriau dar ilgiau!) Tačiau pastebėjus nemalonių pojučių nedelsiant nutraukite procedūrą. Be to, nepatartina ilgai laikyti kokosų aliejaus kaukės dažytiems plaukams.

Kokosų aliejaus kaukę plaukams galima palikti ir nakčiai. Žinoma, patogiai miegoti reikės tam tikro pasiruošimo (išteptus plaukus galima rišti į kuodą), tačiau tai gali būti geriausias metodas norimiems rezultatams pasiekti.
Ryte, plaukus gerai išplaukite ir išskalaukite. Čia gali prireikti net keleto galvos plovimų bei skalavimų. Galvą plaukite šiltu vandeniu nes nuo šaltesnio vandens aliejus gali atvėsti ir sustingti. Kokosų aliejaus išplovimas iš plaukų gali būti sudėtingas. Tai priklausys nuo Jūsų naudojamo šampūno savybių. Jeigu šampūnas nesusitvarko, yra keletas liaudiškų metodų.

Kadangi gauname klausimų apie tai kaip išplauti kokosų aliejų iš plaukų, norime pasidalinti keletu paprastesnių naminių metodų kurie dažniausiai padeda pasiekti geresnių rezultatų:

kokosų aliejų išplauti iš plaukų padeda:
Sodą (maišyti su šampūnu santykiu 1:3);
Citrinos sultys;
Garstyčios;
Ruginiai miltai;
Kiaušiniai su citrina;

Šaltesniame ore šis aliejus išlaiko kietą būseną, o tirpsta maždaug prie 24 C temperatūros.Kokosų aliejaus kaukės gaminimas namuose

Kokosų aliejus geriau pirkti vaistinėse arba parduotuvėse kur parduoda profesionalias plaukų priežiūros priemones.
Nors šį produktą greičiausiai rasite bet kuriame didesniame prekybos centre, ten kosmetinio kokosų aliejaus kokybė gali būti prastesnė (nepamirškite skaityti sudėtį).

Geriau rinktis žinomų prekių ženklų priemones bei pasidomėti atsiliepimais. Atkreipkite dėmesį į etiketę, atidžiai perskaitykite visą pateikiamą informaciją.

Kokybiškame produkte neturi būti:

tokių, bei panašių priedų
Konservantų;
Kvapiklių;
Sulfatų;

Be to, ant pakuotės turi būti aiškiai pažymėtas galiojimo laikas.

Nesusiviliokite mažomis kainomis. (Pvz.: Didelė pakuotė neaiškaus gamintojo produkto pigesnė už mažą patikimo gamintojo produkto pakuotę)
Nesusiviliokite neaiškiai nukainuotais produktais. (Pasitaiko kuomet nukainuojamos netinkamai laikytos arba sugandintos produktų partijos)

Kaip naudoti kokosų aliejų ant plaukųKaip naudoti kokosų aliejų ant plaukų

Keletas įdomesnių receptų naminėms kaukėms su kokosų aliejumi:

1. Maitinamoji kaukė

Maitina plaukų svogūnėlius. Ypač tinka riebiam ir mišriam plaukų tipui.

Plaukų kaukės ingredientai:

Kokoso aliejus – 2 valgojiemi šaukštai;
Medus – 1 arbatinis šaukštelis;

Kaukės naudojimas:

Sudėti ingredientus į dubenėlį;
Maišyti iki vientisos masės panardinus dubenėlį į šiltą vandenį;
Tepti plaukus ir galvos odą, palikti po kepuraite 40 minučių;
Išplauti galvą šiltu vandeniu bei šampūnu;


2. Kaukė su vaisių ir kokoso aliejumi sausiems plaukams

Ši kaukė bus naudinga ir normaliems plaukams, tačiau geresnės naminės plaukų kaukės sausiems plaukams aš neradau. Bananą galima pakeisti vienu prinokusiu avokadu. Plaukų kaukė su avokadu gaminama analogiškai.

Plaukų kaukės ingredientai:

Bananas – 1 vnt.;
Kokoso aliejus – 2 valgomieji šaukštai.

Kaukės naudojimas:

Bananą sutrinti šakutę;
Sumaišyti su tirpintu kokoso aliejumi;

Padengti plaukus;

Po valandos išplauti galvą šiltame vandenyje su šampūnu.


3. Kokoso aliejus plaukų augimui

Skirta silpniems, nepaklusniems plaukams. Tokią kaukę reikia naudoti po 2 kartus per savaitę. Bendras kursas – 3 mėnesiai.

Plaukų kaukės ingredientai:

Kokoso aliejus – 50 gramų;
Česnakas – 1 skiltelė;
Pipirai – 1/4 šaukštelio;

Kaukės naudojimas:

Aliejų pašildyti dubenėlyje įdėtame į šiltą vandenį.
Sumaišyti su česnaku bei pipirais;
Įtrinti mišinį į galvos odą, palaikyti pusvalandį;

Nuplauti šiltu vandeniu.


4. Kaip naudoti kokosų aliejų dažytiems plaukams?

Kokoso aliejus šviesintiems ar dažytiems plaukams

Plaukų kaukės ingredientai:

Kokoso aliejus – 50 ml.
Citrinų eterinis aliejus – 2 lašai;
Ramunėliu eterinis aliejus – 3 lašai.

Kaukės naudojimas:

Pašildyti aliejų inde įdėtame į šiltą vandenį;
Įlašinti eterinius aliejus;

Tepti ant sausų plaukų;
Po 2 valandų nuplauti šiltu vandeniu su šampūnu.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti