Naudinga Žinoti

Bičių produktai

Bičių produktaiBičių produktai

Bičių produktai pasižymi žmogaus organizmą tonizuojančiomis ir jį stiprinančiomis savybėmis, pagerina apetitą, miegą ir bendrą sveikatos būklę, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, reguliuoja medžiagų apykaitą, gerina širdies darbą, kraujo gamybą ir jo apykaitą, stiprina nervų sistemą, regėjimą, klausą,  atmintį, padidina atsparumą ligoms, mažina nuovargį, gerina fizinį ir protinį darbingumą, sukelia žvalumą ir tolina senatvę, padeda greičiau pasveikti ir atgauti jėgas po sunkių ligų.  Geriausią efektą duoda medaus ir kitų bičių produktų, kaip žiedadulkių, duonelės, pienelio mišinių vartojimas ilgesniais periodais (1-3 mėnesių trukmės), ypač pereinamuoju periodu – rudenį ir pavasarį.   Bičių produktai neturi šalutinio poveikio. Jais galima gydyti tiek kasdieninius negalavimus, tiek vartoti kaip papildomą priemonę gydytojo patarimu sunkesnių ligų atvejais.

Meduje esančios lengvai organizmo rezorbuojamos gliukozė ir fruktozė greitai suteikia organizmui ypač širdžiai energijos, stiprina širdį, imuninę sistemą ir organizmui pačiam priešintis ligai, mažina uždegimą, naikina mikrobus, greitina žaizdų gijimą, gerina vegetacinę nervų sistemos veiklą, padeda iš organizmo pašalinti nuodingąsias medžiagas, pagerina kraujo gamybą.

Bičių duonelėŽiedadulkės (Skaityti išsamiau) aprūpina žmogaus organizmą visomis svarbiausiomis, biologiškai aktyviomis medžiagomis, taip pat padeda išvengti dėl šių medžiagų trūkumo atsirandančių negalavimų, reguliuoja virškinimą ir gerina žarnyno veiklą, padeda nuo įvairių medžiagų apykaitos sutrikimų, stiprina imuninę sistemą ir suteikia organizmui jėgų pačiam pasipriešinti ligai, šalina iš organizmo nuodingąsias medžiagas, saugo vegetacinę nervų sistemą, gerina kraujotaką, padeda gydyti širdies kraujotakos sutrikimus, tinka prostatos ligų profilaktikai, atstato lytinę potenciją.

Bičių duonelė šalina fizinį ir protinį nuovargį, gerina nuotaiką, papildo vitaminų trūkumus, atstato jėgas po sunkių susirgimų, stiprina nervų sistemą, reguliuoja sutrikusią virškinamojo trakto veiklą, stiprina imuninę sistemą, padeda prieš aterosklerozę, tinka mažakraujystės profilaktikai, padeda sergant diabetu, šalina iš organizmo nuodingąsias medžiagas, šalina medžiagų apykaitos sutrikimus, tinka gydant širdies ir kraujotakos ligas. Bičių duonelę profilaktiškai rekomenduojama vartoti po 10-15g (desertinį šaukštą), vaikui arbatinį šaukštelį per dieną. Gydymo tikslais po 20-30g per dieną.

Bičių pienelis (Skaityti išsamiau) stiprina kūną ir dvasią, gerina kraujotaką, stiprina vegetacinę nervų sistemą, veikia prieš depresiją, stiprina imuninę sistemą, gerina širdies ir kraujotakos sistemos funkcijas, naikina bakterijas ir slopina uždegimą, gerina virškinimą ir žadina apetitą, pagerina endokrininių liaukų veiklą, stimuliuoja lytinį pajėgumą, stiprina regėjimą ir klausą, pagerina atsilikusių vaikų vystymąsi, lėtina organizmo senėjimo procesus.

Pikis (Skaityti išsamiau) slopina bakterijų ir virusų aktyvumą ir  naikina juos, malšina skausmą, stabdo kraujavimą, skatina regeneraciją, gydo grybelių sukeltas ligas, stiprina imuninę sistemą ir padeda organizmui pasveikti pačiam, didina organizmo gynybinį pajėgumą, padeda gydant viršutinių kvėpavimo organų ligas, slopina kosulį ir gerklės skausmą, padeda gydant širdies ir kraujotakos sutrikimus, šalina iš organizmo nuodus ir toksinus, stiprina vegetacinę nervų sistemą, greitina žaizdų gijimą, skrandžio ir žarnyno negalavimus, pagerina antibiotikų veikimą, mažina kraujo krešėjimą, veikia prieš aterosklerozę,lėtina senėjimo procesus ir atjaunina organizmą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, pasižymi antioksidaciniu veikimu, pagerina sekretorinių skrandžio gleivinės liaukų funkcijas.

(LIETUVOS BITININKAS 2006/1)

natūralūs bičių produktaiKeletas paprastų receptų su medumi:

  • Citrinos sultys, pasaldintos medumi, – geriausias vaistas užkimus.
  • Karštas pienas su troškintu svogūnu ir medumi palengvina slogą.
  • Jei lūpos skeldėja ar kraujuoja, keliolikai minučių jas patepkite medumi.
  • Karšta vidutinio stiprumo arbata su medumi – gera šlapimą varanti priemonė.
  • Jei sulaukus 40 metų jaučiamas nuovargis, jį kaip ranka nuims kasdien geriant po vieną stiklinę medaus gėrimo. Jis ruošiamas taip: šaukštą džiovintų erškėtuogių užpilame stikline karšto vandens, palaikome keletą valandų, nukošiame. Išspaudžiame pusę citrinos sulčių ir įdedame arbatinį šaukštelį medaus. Išgėrus po 10 –15 min.savijauta pagerėja.
  • Kasdien vartojamą cukrų pakeitę medumi, apsisaugosite nuo sklerozės ir ilgiau išliksime sveiki.

Nuo gripo. Sutrinkite česnaką ir sumaišykite su medumi (1:1). Vartokite prieš miegą, užgerdami šiltu vandeniu.

Nuo nemigos. 30-40 min.prieš miegą išgerkite ¾ stiklinės šilto vandens su šaukštu medaus. Teikia stiprybės.

Bičių duonelė rekomenduojama asmenims, sergantiems mažakraujyste, hepatitu, cukriniu diabetu, virškinamojo trakto, ypač žarnyno ligomis. Bičių duonelė gerina pagyvenusio amžiaus žmonių sveikatą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Sergantiems vyresnio amžiaus asmenims cukriniu diabetu ne tik sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, bet ir sustiprina šių ligonių imuninę sistemą. Padidėjusį skrandžio rūgštingumą turintiems žmonėms duonelę rekomenduojama  vartoti po valgio. Bičių duonelę daug lengviau negu žiedadulkes įsisavina žmogaus organizmas todėl, kad koriuose bręstant duonelei skyla žiedadulkių apvalkalėliai. Nepatartina vartoti paaugliams lytinio brendimo metu, nes žiedadulkėse esantys vitaminas E ir kai kurie hormonai gali iškreipti normalią lytinio brendimo eigą.

Nuo mažakraujystės. 100g medaus sumaišykite su 20g trintų žiedadulkių (bičių duonelės) ir stikline šviežio pieno. Mišinį laikykite uždengtą stikliniame inde, tamsioje ir vėsioje vietoje. Vaikams duokite po šaukštelį 3 kartus per dieną prieš valgį.

Nuo senėjimo ir apetitui sužadinti. 300g medaus, 60g bičių duonelės gerai sumaišoma ir laikome tamsiame inde. Po savaitės galima vartoti 20-30 min.prieš valgį po šaukštą 2 kartus per dieną.

Bičių duonelę profilaktiškai rekomenduojama vartoti po 10-15g (desertinį šaukštą), vaikui arbatinį šaukštelį per dieną. Gydymo tikslais po 20-30g per dieną.

Nuo nervų ligų padeda žiedadulkės su medumi. Paimkite 50g žiedadulkių, 80g medaus, 800 ml vandens ir palaikykite keletą dienų kambario temperatūroje. Vartojama po150ml prieš valgį.

Veido odai. Sumaišykite truputį medaus, alijošiaus ir kiaušinio trynį.

Medaus kaukė veiduiNuo pleiskanų šaukštas medaus, šaukštas aliejaus ir šaukštas majonezo. Sumaišius tepama galva, aprišus palaikoma 20 min.paskui išplaunama.

Šiurkščių alkūnių, kelių ir kulnų oda taps švelnesnė pamasažavus tokiu kremu: sumaišykite 2 valgomuosius šaukštus medaus ir vieną valg. šaukštą citrinos sulčių, pašildykite ir, kai pravės, tepkite šiurkščias vietas. Po 20 min.nuplaukite.

Druskoms iš sąnarių pašalinti tinka medaus, šakninių salierų, krienų ir citrinų mišinys. 1kg šakninių salierų nuplaukite ir sutarkuokite su žieve. Kitų komponentų imkite po 0,5 kg. Krienus ir citrinas taip pat sutrinkite su žievėmis. Viską sumaišykite, sudėkite į  stiklainius ir 10 dienų palaikykite šaldytuve. Vartokite kasdien 3 kartus po nedidelį šaukštelį, užgerdami gurkšniu vandens. Suvartojus 2-3 l šio vaisto, pamažu dingsta sąnarių skausmai, nustoja girgždėti

Vaikams nuo kokliušo. Medaus mišinys su šiltu sviestu (1:1) padeda vaikams nuo kokliušo. Duodama po šaukštelį 3-4 kartus per dieną.

Nuo bronchito. 250g susmulkintų svogūnų, 200g cukraus, 0,5 lt vandens virkite ant mažos ugnies 3 val. Atvėsinkite, įdėkite 25g medaus, supilkite į butelį ir užkimškite. Vartokite po 4-6 šauktus per dieną.

Kosulį ir bronchitą gerai gydo našlaičių lapų ištrauka su kiaulpienių medumi.

Po peršalimo reikia gerti pieną su pavasariniu  arba viržių medumi. Geriama su vaistažolių nuovirais arba šiltu virintu vandeniu.

Nuo kosulio, užkimus, sergant bronchų ir plaučių ligomis. 2 stiklines ridiko sulčių sumaišykite su stikline medaus. Vartokite kas valandą po 1-2 šaukštus (vaikams po šaukštelį).

Viršutinių kvėpavimo takų kataras, stiprus kosulys. Gerkite kviečių sėlenų nuovirą su medumi.

Persišaldę gerkite vaistažolių arbatą su keletu lašų spiritinio bičių pikio tirpalu.

Pieno liaukų auglių vystymąsi stabdo graikinių riešutų vaisiai, sumaišyti su rūtomis ir medumi.

Reguliuoja kraujo spaudimą: sumaišykite po 100 ml citrinos, morkų ir krienų sulčių su 150 g medaus ir gerkite valandą prieš valgį po valgomąjį šaukštą.

Nervams stiprinti 15 dienų kas rytą išgeriam stiklinė mineralinio vandens pridėjus šaukštą medaus ir citrinos sulčių.

Medaus ir morkų kokteilis. 200ml morkų sulčių, pusės apelsino ir ketvirtadalio citrinos sulčių, 0,5 stiklinės kefyro ir šaukštelis medaus. Viską sumaišykite aukštoje taurėje (kad medus ištirptų) ir įdėję ledo gerkite per šiaudelį.

Riešutai meduje ir šokolade. 300g maltų graikinių riešutų, 7 šaukštai medaus, 2 šaukštai apelsinų sulčių, 2 šaukštai romo, dviejų apelsinų sutarkuotos žievelės. Viską virkite, kol sutirštės, paskui suskirstykite mažais kamuolėliais ir apvoliokite šokolado drožlėse.

Blyneliai su medumi. Šaukštas medaus, stiklinė miltų, kiaušinis, aliejus, 2 bananai, cinamonas, druska.

Bityno tortas. 400g ištirpinto medaus, 3 stiklinės miltų, po stiklinę cukraus ir grietinės, 5 kiaušiniai, šaukštas sodos, truputis gvazdikėlių ir vanilės. Viską sumaišykite iki grietinės tirštumo, sudėkite į sviestu pateptą formą ir kepkite orkaitėje.

Lietuviškas krupnikas. 600g medaus, 600g cukraus, 1 stiklinė vandens. Virkite 0,5 arba 1 val.,paskui įdėkite po pusę citrinos ir apelsino žievelių ir dar pavirkite 15min. Nukelkite, išimkite žieveles, įpilkite 0,5l virinto vandens, pamaišykite ir įpilkite 1,5 l spirito, truputį pakaitinkite, bet neužvirinkite.

Bičių pikis su spiritu

Dažniausia vartojami 10 – 20 – 30 proc. spiritiniai pikio tirpalai ir 20 proc.aliejinis pikio tirpalas.

Bičių pikis (propolio tinktūra)Slogai gydyti geriausiai tinka 20 proc.aliejinis pikio tirpalas, jį reikia lašinti į nosies landas. Tokiu pat tirpalu tepant gerklę, gydomas faringitas. Laringitą, bronchitą geriausia gydo bičių pikio inhaliacijos kartu su medaus tirpalu. Bičių pikio preparatais gydoma veido daubų (sinusitų) ir ausies uždegimai. 20 proc.spiritinis pikio tirpalas vartojamas stomatologijoje burnos gleivinės išopėjimams ir parodontozei gydyti.

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę gydyti vartojamas 20 – 30 proc.spiritinis pikio tirpalas. Patariama šiuo tirpalu 40 –60 lašų lašinti į pieno arba arbatos stiklinę ir gerti 3 kartus per dieną 30 min.prieš valgį, gydymo kursas – 3-4 savaitės.

Chirurgai siūlo vartoti 20 proc.spiritinį pikio tirpalą po 30 –40 lašų su arbata arba pienu 3 kartus per dieną prieš valgį, rengiant ligonį operacijai, o taip pat ir po operacijos komplikacijų profilaktikai arba joms gydyti.

Jau seniai pastebėta, kad, vartojant pikį, geriau gyja pūlingos žaizdos, mažėja skausmai ir niežėjimas.

Kada negalima vartoti bičių pikio?

Pikį turi atsargiai vartoti sergantieji bronchine astma, egzema ar kitomis alerginėmis ligomis. Pastebėjus nuo bičių pikio alergines reakcijas, jo vartojimą reikia nutraukti.

Radikulitas. Po šaukštą medaus, saulėgrąžų aliejaus ir spirito užpilkite ant susmulkinto pikio. Šią masę užpilkite ant garstyčių trauklapių ir, uždėję ant skaudamos vietos palaikykite 15 minučių.

Dantų skausmas. 40g pikio užpilkite 100g spirito. Tirpalą laikykite 7- 10 dienų, suplakite. Vaistus ant skaudančio danties užlašinkite pipete ir uždėkite marlės tamponą.

Sloga. 20g pikio, 10g sviesto užpilkite saulėgrąžų aliejumi, kad būtų 100g, ir išmaišykite. Vaistais suvilgykite vatos ar marlės tamponus ir įkiškite į nosį ryte ir vakare.

Persišaldę. Gerkite vaistažolių arbatą su keletu lašų spiritinio bičių pikio tirpalo.

Gydomasis likeris

Nuo slogos, kvėpavimo takų katarų ir spuogų.

Trečdalį litro pikio užpilkite, kad apsemtų spiritu ir dažnai paplakite. Po savaitės perkoškite. Paskui į 1 l  vandens įdėkite 1,5 kg medaus ir kaitinkite nugraibydami putas, kol medus ištirps. Perkoškite ir supilkite 1 l spirito, į šį mišinį supilkite paruoštą pikio ekstraktą. Vartokite (nepiktnaudžiaudami!) po vieną šaukštą 3 kartus per dieną.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti