Naudinga Žinoti

Kaip natūraliai padidinti progesterono kiekį moters organizme

Natūralus progesteronas

Kaip natūraliai padidinti progesterono kiekį moters organizme

Progesteronas yra steroidinis hormonas kurį gamina moters lytiniai organai. Apie tai kaip pasireiškia šio hormono trūkumas rašėme jau anksčiau, tačiau būtina žinoti, jog egzistuoja net keletas visai natūralių metodų suaktyvinti šio hormono gamybą moters kūne.

Prieš siekiant padidinti progesterono kiekį organizme, išsiaiškinkime kokie jo lygiai yra įprastiniai. Tai priklauso nuo keleto aplinkybių ir išorinių faktorių. Svarbūs faktoriai yra moters amžius, mėnesinių ciklo etapas bei nėštumo stadija.

Progesterono norma moterims
Nuo 0.318 iki 0.954 nmol/l Išmatuojama mergaitėms iki brendimo.
Nuo 0.318 iki 2.226 nmol/l Folikulinė fazė (trunka 10–14 dienų) prasideda nuo pirmosios mėnesinių dienos
Nuo 6.36 iki 79.5 nmol/l Liuteininė fazė prasideda po ovuliacijos
Nuo 31.8 iki 139.92 nmol/l Pirmojo nėštumo trimestro metu
Nuo 62.01 iki 262.35 nmol/l Antrojo nėštumo trimestro metu
Nuo 206.7 iki 922.2 nmol/l Trečiojo nėštumo trimestro metu

Lentelėje pateikiami progesterono lygio matavimai nmol/l

Taigi, kaip matote iš pateiktos informacijos tam tikri hormoniniai svyravimai yra normalūs ir natūralūs. Šie pasikeitimai siejami su tam tikrais gyvenimo etapais ir savaime nėra žalingi ar nepageidaujami.

Tačiau esant hormonų disbalansui kuomet pasireiškia nebūdingai žemas progesterono lygis gali atsirasti kitų simptomų ar net susijusių susirgimų tokių kaip endometriozė, mioma ar mastopatija.

Išvengti šių nemalonių problemų gali padėti ne tik medikamentinės priemonės, bet ir keletas natūralių – naminių metodų kurie buvo naudojami nuo seno, tačiau dauguma turi rimtą medicininį pagrindą.

Yra net keletas maisto produktų kurie puikiai prisideda prie moteriškos sveikatos ir progesterono lygio palaikymo.

Progesteronui teigiamą poveikį turintys produktai
Šviežūs bei džiovinti riešutai (graikiniai riešutai, lazdyno riešutai, anakardžiai, žemės riešutai);
Pieno produktai (ypač riebus sūris);
Juodasis šokoladas;
Įvairios jūrinės žuvys;
Žūvų ikrai;
Jūros gėrybės (Kalmarai, krevetės, midijos, aštunkojai)
Kviečių želmenys;
Ankštiniai: žirniai, pupelės, lęšiai, sojos pupelės;
Jaučio kepenys;
Triušiena;
Saulėgrąžos bei moliūgų sėklos;
Avokadai ir alyvuogės;
Avietės, Bananai;
Įvairūs džiovinti vaisiai;
Raudonieji bei žalieji dumbliai;

Renkantis produktus labai svarbu išlaikyti įvairovę ir neužsikabinti už vieno produkto, nes nuolat valgant vieną ar kitą produktą galima ne tik gauti naudos iš jame esančių medžiagų, bet ir sulaukti neigiamo poveikio.

Sąraše išvardinti produktai turi gausybę naudingų savybių bei yra turtingi magniu, vitaminu C bei B6. Kai kurie šaltiniai nurodo, jog būtent šie produktai stimuliuoja natūralią progesterono sintezę organizme.

Be to, rekomenduojama vartoti mažiau kavos ir saldumynų. Kiek įmanoma sumažinti stresą ir skirti daugiau laiko kokybiškam poilsiui. Rasti daugiau laiko sau bei užsiimti sportu, ar bent jau paprasčiausiais pasivaikščiojimais.

Tarp liaudiškų priemonių pasitaiko ir patarimų pasinaudoti įvairių žolelių galiomis, tačiau ši sritis nėra tokia išvystyta bei ištyrinėta, todėl apie bet kokius planus vartoti vaistažoles gydomaisiais ar kitais medicininiais tiksliais pasitarkite su savo gydytoju.

Yra manoma, jog egzistuoja keletas vaistažolių kurių arbata skatina natūralią moteriškų hormonų gamybą.

vaistažolės
Aviečių lapai
Baikalinė kalpokė
Vienašalė užgina
Vaistinė šventagaršvė

Sakoma, jog šie augalai stimuliuoja hipofizę ir taip aktyvuoja hormonų gamybą. Priešingą – slopinantį poveikį turi keletas kitų augalų tarp kurių

augalai
Šermukšniai
Gvazdikėliai
Mėtos
Morkų sėklos

Norint padidinti progesterono lygį teigiamą poveikį turinčius preparatus rekomenduojama naudoti antroje mėnesinių ciklo dalyje (15-25 dienomis)

Žolininkai teigia, jog norint paruošti žoleles reikia valgomąjį šaukštą žolių užpilti stikline verdančio vandens (apie 200 ml) ir leisti taip pastovėti bent 20-30 minučių. Tokį antpilą paprastai patariama gerti nuo 2 iki 3 kartų dienoje (prieš valgį).

Jokiais būdais nevartokite žolinių medikamentų tais atvejais jeigu jau naudojate hormoninius vaistus kadangi tokiais atvejais žolelių poveikis gali būti neprognozuojamas.

Be to, įtariant jog pasireikė, bet kokie šalutiniai požymiai – būtina nedelsiant nutraukti vartojimą, o dėl tolimesnės gydymo eigos konsultuotis su gydytojais.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.