Sveika

Imbiero ir jo arbatos nauda sveikatai (II dalis)

Pirmoje dalyje rašėme pirmuosius 10 faktų apie imbiero ir jo arbatos naudą mūsų organizmui. Taigi tęsiame toliau, sekantys 12 faktų apei imbiero gerąsias savybes yra:

BENDRA SVEIKATOS BUKLĖ

 1. Palengvina rytinius simptomus
  Imbierą vartoti patartina nėščioms moterims, jei jas kamuoja “rytinės ligos” simptomai. Kadangi imbieras veikia kaip raminamasis “agentas”.
  Klinikinių tyrimų metu, dalyvės, kurios vartojo imbierą, jautė didelį simptomų palengvėjimą.
 2. Sumažina artrito uždegimą
  Imbieras turi galingų anti-uždegiminių savybių. Dėl šios priežasties, jis gali padėti sumažinti kai kuriuos uždegimus. Taip pat ir artrito uždegimą, kuris yra gana paplitęs. Kartu su artrito uždegimo mažinimu, dar imbieras padės sumažinti ir skausmą.
 3. Atveria kvėpavimo takus
  Jei sergate astma, greičiausiai jau ieškojote būdų kaip “atverti” kvėpavimo takus (tuos, kuriems netinka cheminiai vaistai). Buvo įrodyta, kad imbieras turi savybę atverti kvėpavimo takus, mažinant uždegimą. Nors mokslininkai ir teigia, kad imbieras negali išspręsti visų astmos problemų, tačiau jį vartojant palengvinsite astmos simptomus.
 4. Gerina kraujotaką
  Yra žinoma, kad imbieras gali pagerinti kraujo apytaką. Imbierui pagerinus kraujo tekėjimą, visame kūne jaučiama lengva šiluma. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl žmonės mėgsta lėtai gurkšnoti imbiero arbatą šaltomis žiemos dienomis.
 5. NEDIDELI NEGALAVIMAI

 6. Gydo nušalimus
  Tai yra puikus patarimas, kurį derėtų prisiminti, jei kada nors turėsite nušalimų. Gerkite imbiero arbatą, nes ji padės pagreitinti sveikimo procesą. Imbieras padeda pagerinti kūno cirkuliaciją, o tai pagreitina organizmo grįžimą į savo įprastą būseną. Pakaks išgerti vos vieną stiklinę per dieną, kad pajaustumėte rezultatą.
 7. Mažina “judėjimo” pykinimą (kinetozę)
  Imbieras jau seniai naudojamas kaip natūralus vaistas nuo kinetozės. Jei jus pradeda pykinti važiuojant automobiliu ar plaukiant laivu, išgerkite imbiero arbatos prieš kelionę. Imbieras yra labai efektyvus šiuo atžvilgiu, jis palengvina visus kinetozės simptomus, įskaitant ir pykinimą, todėl jums nereikės nerimauti dėl galvos svaigimo ar šalto prakaito.
 8. Malšina skausmą
  Pamirškite ibuprofeną, pabandykite vartoti imbierą vietoje jo. Nesvarbu kokio tipo skausmą kenčiate, imbieras gali veikti kaip natūralus skausmo mažintojas. Kovodamas su uždegimu, kuris sukelia skausmą, imbieras taip pat tinkamai veikia hormonų lygį. Pabandykite savo rytą pradėti imbiero arbatos puodeliu ir pamatysite pagerėjimą visą dieną.
 9. Palengvina sinusito simptomus
  Jei norite sumažinti sinusito simptomus, nesigriebkite cheminių vaistų, pirma išbandykite imbierą. Imbieras turi aktyvų ingredientą, kuris gali daryti stebuklus esant sinusitui, padėti atkimšti ir išvalyti gleivines. Viskas ką jums reikia padaryti, ta užvirinti puodelį karštos imbiero arbatos ir gauti naudą be cheminių vaistų, kurie gali sukelti pašalinį poveikį.
 10. Pagerina burnos kvapą
  Skirtingai nuo kitų maisto produktų, tokių kaip česnakas, imbieras iš tikrųjų gali padėti pagerinti kvėpavimą. Suvalgykite imbiero po valgio, jis išvalys gomurį ir jausite gaivumą burnoje. Taip pat galite gerti kaip gėrimą, užpylus karštu vandeniu. Tai puikus būdas praskalauti burną, neutralizuojant blogą skonį ir kvapą burnoje, pavyzdziui kavos kvapą.

 11. PUIKUS PRIESKONIS

 12. Pagerina seksą
  Pagerindamas kraujotakos sistemą imbieras tūkstančius metų buvo vadinamas afrodiziaku. Gera žinia yra ta, kad jis vienodai veikia abi lytis, ir vyrus, ir moteris, padidindamas kraujo apytaką vyrų ir moterų organuose.
 13. Didina imuninę sistemą
  Mityba vaidina didelį vaidmenį imuniteto stiprinime. Norėdami, kad jūsų imunitetas būtų stiprus, turite valgyti imbierą. Gydytojai teigia, kad imbieras gali išvalyti limfinę sistemą, išstumti toksinus ir naikinti bakterijas.
 14. Apsaugo nuo branduolinės spinduliuotės
  Tikimės, kad tai nėra kažkas, dėl ko turėtumėte nerimauti, tačiau naudinga žinoti kaip apsisaugoti nuo radiacijos pavojaus. Žmonės gyvenantys netoli Fukušimos nelaimės zonos, kasdien suvartoja daug imbiero, kadangi jis lieka organizme ir blokuoja radiacijos patekimą į kūną.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti