Mityba Naudinga Žinoti Sveika

Kaip sustabdyti senėjimo procesą?

Kaip sustabdyti senėjimo procesąKaip sustabdyti senėjimo procesą

Žemėje nėra žmonių, kurie norėtų senėti. Senėjimo procesas yra negrįžtamas, jo negalima sustabdyti ar atšaukti, bet pabandyti sulėtinti procesą galima. Kaip gydytojai bepadėtų medikamentais, injekcijomis, visa tai veltui! Nepaisant to, yra produktų, kurie sulėtina senėjimo procesą.

Taigi, žemiau peržiūrėkime šešis produktus prieš senėjimą.

1. Gėrimai. Na, žinoma, pradėkime nuo gėrimų, nes tai, ko mes atsisakyti negalime. Daugelio žmonių rytas prasideda arbatos ar kavos puodeliu. Arbata – antioksidantų sandėlis, kuris kovoja su širdies negalavimais ir sumažina krūties vėžiu sergančių moterų atsiradimo procentą. Kava (be kofeino) sumažina agresyvaus žarnyno vėžio riziką, o su kofeinu apsaugo žmogų nuo diabeto atsiradimo. Savo ruožtu pieno gėrimai sustiprina kaulus, padaro plaukus šilkiniais ir pripildo raumenis jėgos. Įrodyta, kad kasdieninis pieno ir pieno produktų vartojimas kas dieną ženkliai sumažina cholesterolio kiekį žmogaus kraujyje.

2. Daržovės yra dar vienas pagalbininkas prieš senėjimą. Morkose ir moliūguose yra daug karotinoidų, kurie yra apdorojami iki vitamino A mūsų organizme. Šio vitamino dėka oda švyti ir atsistato regėjimas. Taip pat sumažėja ligų, tokių kaip osteoporozė, vėžys ir kitos ligos, rizika. Pomidoruose yra labai vertingo pigmento likopeno, todėl pomidorai yra tokios ryškios raudonos spalvos. Jis apsaugo nuo kraujagyslių ligų, geltonosios dėmės ligos, įvairių tipų vėžio. Šis pigmentas įsisavina geriau, jeigu produktas yra termiškai apdorotas.

3. Visų mėgstami vaisiai ir uogos taip pat yra labai naudingi. Mėlynės, vynuogės ir visi tamsūs vaisiai turi dažančios medžiagos antracito. Jo dėka pagerėja atmintis. Net užšaldžius šiuos produktus, visos naudingos medžiagos išlieka. Obuolių, apelsinų, citrinų sudėtyje yra daugybė reikalingų antioksidantų ir vitaminų, kurie kovoja su amžiumi susijusiais pokyčiais ir tiesiog pagerina imunitetą.

4. Grūdinės kultūros ir ankštinius. Tai apima avižas, miežius, soras, rugius ir pupeles. Šie maisto produktai turi ląstelienos, kuri sumažina cholesterolio kiekį, kas gerai veikia kraujagysles ir širdies raumenis.

5. Įvairių rūšių aliejai: alyvuogių, saulėgrąžų, sėmenų. Šių aliejų dėka vitaminai efektyviau ištirpsta. Juose yra omega-3 rūgščių – visų rūšių uždegimų ir atminties sutrikimų priešo.

6. Paskutinę vietą užima žuvys, nors ir yra vienas iš svarbių produktų žmonių sveikatai. Skumbrės, upėtakiai, tunai, lašišos ir daugelis kitų rūšių. Prisotina organizmą omega rūgštimis, palaiko žmogaus tonusą, pagerina mąstymo aparatą.

Norint atrodyti patraukliai, reikia galvoti apie tai, kokius preparatus ir produktus, lėtinančius senėjimo procesą Jūs naudojate.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti