Naudinga Žinoti

Sodos testas rūgštingumui nustatyti

Skrandžio rūgštingumo testas su soda

Skrandžio rūgštingumo testas su soda

Sodos testas rūgštingumui nustatyti

Sveikia ir gerai veikianti virškinimo sistema yra vienas svarbiausių žmogaus sveikatos būklės faktorių todėl pasirūpinti savo skrandžiu bei visa visu virškinamuoju traktu yra būtina.

Ir nors dažnai žmonės yra linkę galvoti, jog jų skandžio rūgštingumas yra padidėjęs, nustebsite sužinoję, jog ne retai paaiškėja priešingai – pernelyg mažas skrandžio rūgštingumas yra diagnozuojamas itin dažnai.

Šio reiškinio priežastys Jūsų nenustebins, štai keletas mažą rūgštingumą lemiančių faktorių:

Priežastis Paaiškinimas
Stresas Greitas gyvenimo tempas, įtampa ir nuolatinis streso pojūtis daro poveikį skrandžio rūgštingumui;
Angliavandeniai Tyrimai parodė, jog blogieji (rafinuoti) angliavandeniai turi neigiamą poveikį skrandžio rūštingumui;
Maistinių medžiagų trūkumas Mikro bei makro elementų deficitas skatina šį rūgštingumo disbalansą;
Alergijos Maisto produktuose esantys alergenai ne visuomet iššaukia staigią ir akivaizdžią organizmo reakciją, tačiau gali turėti mažiau pastebimą, ilgalaikį poveikį;
Alkoholio vartojimas Alkoholis veikia ne tik cetrinę nervų sistemą, bet ir nuodija mūsų virškinimo sistemą;

Šis, pernelyg mažo skrandžio rūgštingumo reiškinys yra moksliškai vadinamas achlorhydria arba hypochlorhydria. Nustatyta, jog ilgainiui jis prisideda prie nemažo spektro sveikatos problemų. Medikai aiškina, jog jos kyla kuomet organizmas nesugeba išskirti pakankamai druskos rūgšties (HCl) reikalingos normaliam virškinimo sistemos funkcionavimui.

Patogenai ir mikroorganizmai pradeda užkariauti mūsų kūną. Maistas nėra tinkamai apdorojamas bei suvirškinamas, dėl to kūne užsilaiko ilgiau nei tūrėtų. Prasideda fermentacijos, pūvimo procesai kurie pasireiškia visa eile nemalonių simptomų.

Simptomai
Skrandžio skausmai;
Sutrikęs virškinimas;
Spazminiai pilvo skausmai;
Dujų kaipimasis;
Jautrumas maistui (alergijos požymiai);
Sausa oda, plaukai, silpni nagai;
Slenkantys plaukai;
Nuolatinis (Lėtinis) nuovargis;
Autoimuninės ligos;
Dirgliosios žarnos sindromas;

Sodos testas rūgštingumui nustatytiKaip nustatyti skrandžio rūgštingumą?

Yra paprastas būdas kuomet atliekamas skrandžio rūgštingumo testas su soda. Tai paprastas ir greitas tyrimas kurį galite bet kada atlikti namų sąlygomis ir taip pasitikrinti savo skrandžio rūgštingumo būklę.

Tai vienas paprasčiausių testų kuriam atlikti dažniausiai užtenka namuose jau esančių priemonių. Jums pakaks stiklinės su geriamuoju vandeniu bei valgomosios sodos miltelių.

Tačiau kaip tai veikia?

Valgomoji soda yra ne kas kita kaip sodos bikarbonatas kuris puikiai reaguoja su skrandžio rūgštimis (jei prisimenate, skrandžio rūgštis yra skystis druskos rūgšties pagrindu). Tarp šių medžiagų kaip mat įvyksta cheminė reakcija kurios rezultate išsisiskiria anglies dioksido dujos. Kadangi reakcija įvyksta skrandžio viduje – susidariusos dujos turi pasišalinti ir to pasekoje įvyksta atsirūgimas.

Keletas pastebėjimų dėl testo atlikimo metodikos:

· Sodos testas rūgštingumui nustatyti atliekamas ant tuščio skrandžio. (Svarbu! Tai gali turėti įtakos neteisingam rezultatui);
· Geriausias laikas testui atlikti yra rytas, prieš valgant ar geriant skysčius;
· Sėkmingam skrandžio rūgštingumo testui atlikti pakanka 1/4 arbatinio šaukštelio sodos (Nevartokite daug sodos!);
· Sodą ištirpinkite šaltame vandenyje. Testui atlikti pakanka pusės puodelio vandens;
· Maišykite tirpalą tol, kol puodelyje visai neliks kietų dalelių (Neištirpę sodos grūdeliai gali suerzinti jautrią gleivinę);
· Sodos tirpalo negalima užgerti vandeniu nes taip atskiesite tirpalą ir tyrimo rezultatas neturės jokios prasmės;
· Tiksliam laiko matavimui naudokite chronometrą;

Dabar, kai jau suprantate šio atsirūgimo testo pricipą, pakalbėkime apie tai į ką reikėtų atkreipti dėmesį atliekant minėtąjį testą.

Yra nustatyta, jog normalaus skrandžio rūgštingumą turintis žmogus atsirūgsta per pirmasias 2 ar 3 minutes. Jeigu Jūs atsirūgote vėliau negu per 3 minutes, galima įtarti sumažėjusį skrandžio rūgštingumą.

Žinoma, išvados dėl mažo rūgštingumo daryti po vieno testo nėra tikslinga, verčiau pakartokite šį testą kitą dieną. Tačiau atminkite, jog soda turi poveikį kraujospūdžiui todėl jos vartojimas turėtų būti labai ribotas.

Be to, nebandykite testo pakarto iš karto, nes tai neturi jokios prasmės. Pirmasis testas jau neutralizavo skrandyje esančia rūgštį todėl kartodamį jį Jūs negausite jokio išmatuojamo rezultato.

Kodėl šis testas veikia?

Teoriškai, jeigu skrandis pagamina pakankamai koncentruotą rūgtį, cheminės reakcijos su soda metu išsiskiria pakankamai dujų kurios gana greitai užpildo skrandį bei pakyla stemple aukštyn (įvyksta minėtasis atsirūgimas).

Kada negalima gerti sodos tirpalo?

Sodos tirpalo negalima gerti esant aukštam kraujospūdžiui, vartojant kai kuriuos vaistus bei sergant kai kuriomis ligomis. Jeigu abejojate, ar Jums galima gerti sodos tirpalą geriau susilaikykite nuo šio testo arba pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.