Naudinga Žinoti

Kada atsiranda ruda juosta ant pilvo?

Kada atsiranda ruda juosta ant pilvoKada atsiranda ruda juosta ant pilvo (foto)

Dažniausiai jos atsiradimas tampa pastebimas trečiajame trimestre. Tamsesnių plaukų bei tamsesnės odos pigmentacijos moterys dažniau turi pastebimą juostą kadangi ši žymė yra ne kas kita, kaip odos hiperpigmentacija. Todėl pastebėta, jog šviesiaplaukės, mėlynakės moterys kartais visai nepastebi tokio pasikeitimo.

Pastebėta, jog ryškesnė žymė atsiranda pas tas moteris kurios daugiau laiko leidžia saulėje. Ši juosta yra gana siaura ir tęsiasi žemyn nuo bambos, ji turi mokslinį pavadinimą Linea Nigra. Moterys pastebi, jog kai kuriais atvejais ji eina ne tik žemyn, bet ir aukštyn nuo bambos, bet visuomet vertikaliai ir visuomet per patį pilvo centrą. Pilvo odai besitempiant ji gali tapti šiek tiek platesnė, nelygi, vingiuota, tačiau nėštumui pasibaigus išnyksta.

Kodėl atsiranda ruda juosta ant pilvo?

Padidėjęs moteriškų hormonų kiekis (net šimtus kartų!) yra tokio reiškinio priežastis. Nustatyta, kad nėštumo metu smarkiai keičiasi hormonų gamybos tempai ir tai turi įtakos moters išvaizdai. Vienas tokių pasikeitimų pasireiškia kaip atsiradusi ruda juosta ant pilvo. Šis požymis būdingas daugumai nėščių ir paprastai išryškėja vėlyvesnėse nėštumo stadijose. Bet ne visoms moterims ji atsiranda, ir dėl to tikrai nereikia nerimauti.

Bus ar nebus juostelė ant pilvo yra kiekvienos moters organizmo individualus reškinys. Laikas, kada atsiranda juosta ant pilvo nėra vienodas. Štai vienoms moterims ji gali išryškėti jau po dvylikos savaičių, o kitoms tik trečiame trimestre arba pačioje nėštumo pabaigoje.

Liaudies išmintis sako, jog pagal juostą ant pilvo gali būti nustatoma kūdikio lytis: Jeigu linija ruda, šviesi, užsibaigia ties bamba – gims mergaitė. Ryški ruda juosta iki pat šonkaulių rodo jog gims berniukas. Deja šis teiginys neturi jokio mokslinio pagrindo ar patvirtinimo todėl tikėti tuo ar ne – jūs renkatės patys.

Kada išnyksta linija ant pilvo?

Trumpai šnekant, visi atsakymai į šį klausimą veda prie vieno – reikės truputį palaukti. Pastėbėsite, kad einant pirmiesiems mėnesiams po kūdikio gimimo linija ant pilvo po truputi šviesėja ir galų gale visai išnyksta. Šis procesas yra natūralus ir nepriklauso nuo išorinių veiksnių. Mūsų klausia ar skiriasi laikas, kada išnyksta linija ant pilvo po natūralaus gimdymo ir cezario pjūvio. Todėl tiems kurie kelia šį klausimą atsakome, kad jokio skirtumo nėra. Taip jau yra, kad per pirmuosius 6 mėnesius po kūdikio gimimo ši žymė išblėsta natūraliai ir tampa nepastebima.

“Jeigu atsirado priežasčių dėl kurių būtinai turite atsikratyti šios tamsios žymės pilvo apačioje – tai pasiekti gali padėti specialūs balinantys kremai, tačiau mes tikrai nerekomenduojame imtis tokių priemonių.” – sako sveikatos specialistai.

Tačiau jeigu nusprendėte pasinaudoti patarimu ir bandyti pagreitinti rudos juostelės pašalinimą nuo savo kūno, tuomet atidžiai išstudijuokite pasirinktos priemonės sudėti – juk jūs nenorite pakenkti savo odai bei sveikatai? Atminkite, jog maitinant krūtimi turite ypač atidžiai rinktis kosmetiką bei medicininius preparatus.

Žymės

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti