Naudinga Žinoti

Neįtikėtinai veiksmingas žaizdų gydymas medumi

Žaizdų gydymas medumi

medus gydomosios savybes

 

Mes dažnai naudojame medų, kaip naturalų saldiklį savo arbatai, blynams, salotoms, bei kokteiliams. Medaus vartojimas yra naudingas mūsų sveikatai, kadangi gali suteikti energijos, padeda kontroliuoti cukraus lygį kraujyje, atsikratyti nemigos, sulėtinti svorio mažėjimą, bei gerinti virškinimą.
Nepaisant to, jog medus turi daug privalumų sveikatai, jis taip pat puikiai tinka ir grožio procedūroms. Kaukės su dideliu kiekiu antiseptinių, antibakterinių, antioksidantinių, prieš uždegiminių ir drėkinančių medaus savybių, gali pagerinti jūsų odos, bei plaukų būklę įvairiais būdais.
Nepriklausomai nuo to ar jūs ieškote nebrangaus ir lengvo sprendimo įdegiui, sausiems plaukams, spuogams ar pleiskanoms, medus – puikus, natūralus sprendimas, daugeliui kasdienių grožio problemų spręsti.

Pateikiame kelis neįtikėtinus medaus privalumus odai ir plaukams.

Medus šalina randus

Neįtikėtina? Tačiau tiesa. Meduje yra cukraus kuris osmoso principu stimuliuoja limfos sistemą. Tai reiškinys susijęs su osmosine homeostaze kuris leidžia paskatinti limfos mikrocirkuliaciją reikiamoje vietoje bei stimuliuoti spartesnę audinių regeneraciją.

Šis principas yra šiek tiek panašus į silikoninį tepalą randams gydyti ar pleistrą nuo randų tuo, kad irgi skatina natūralius audinių procesus ir taip padeda sumažinti randų ryškumą.

Bet kokios formos ir dydžio randai gali būti nemalonūs. Jeigu randas randasi matomoje kūno vietoje, daugelis žmonių ieškos būdų, kaip atsikratyti jo kuo greičiau. Nors randai sunkiai gydosi, jūs galite naudoti medų, kad sumažinti ir sušvelninit jų bendrą vaizdą.
Medus greitina gijimą ir padeda atsatyti pažeistus odos audinius. Visi šie faktoriai dirba kartu, kad sumažintų randus.
Sumaišykite tolygų kiekį medaus su kokosų arba alyvuogių aliejumi.
Užtepkite mišinį ant randuotos vietos ir sukamaisiais judesiais įtrinkite apie 1- 2 minutes.
Uždėkite šiltą audinio skiautę ant tos vietos ir palikite kol atvės.
Nuvalykite vietą švariais vatos diskeliais.
Kartokite tai, du kartus per dieną.

Medus gydo žvynelinę!

Žvynelinė – tai auto-imuninis susirgimas, pažeidžiantis odos audinius. Iššaukiantis paraudimą, bėrimą, niežėjimą ir netgi audinių pažeidimus. Nors medus ir negali išgydyti šio susirgimo, jis gali nuraminti sudirgusią odą, sumažinti uždegimą, bei apsaugoti pažeistą odą nuo užkrėtimo. Tai taip pat padės sumažinti odos išsausėjimą, bei sluoksniavimąsį.

Žaizdų gydymas medumi

Medaus yra daugelyje liaudies medicinos receptų. Kai kurie šaltiniai nurodo, jog galimas sėkmingas žaizdų gydymas medumi. Aiškinama, jog dėl savo įpatingo pH balanso, gydomųjų – antibakterinių savybių medus sukuria ypač palankią terpę organizmo žaizdoms gyti. Tačiau neskubėkite bėgti į savo sandėliuką! Visų pirmą privalu suprasti, kad tokiais atvejais naudojamas medicininio švarumo medus. T.y. nerekomenduojama užsiimti savigyda be profesionalų priežiūros ar patarimo.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti