Naudinga Žinoti

Senoliai žino: bičių žiedadulkės atbaido visas ligas!

Bičių žiedadulkių naudingos savybės žmogui

bičių žiedadulkės atbaido visas ligas

 

Kaip jau buvo ne kartą įrodyta, visi produktai, kuriuos mums duoda bitės, yra unikalūs ir naudingi.

Štai bičių pikis yra stipriausias natūralus antibiotikas. Bičių pienelis nuo seno naudojamas kosmetikoje. O medumi gydomi net bjauriausi randai.

Bičių produktai, pradedant nuo bičių pienelio ir baigiant propoliu, yra ypatingi savo sudėtimi ir daromu poveikiu žmogaus organizmui (tiek konkrečiam organui, tiek apskritai visam organizmui). Bičių žiedadulkės yra vienas iš įdomiausių bitininkystės produktų, kurio nauda žmogui neįkainojama. Tačiau yra tokių atvejų, kai žiedadulkės gali ir pakenkti. Sužinokime daugiau apie šių mažųjų vabzdžių produktą ir įvertinkime „nepaprastųjų miltelių“ sudėtį bei savybes, kad būtume įsitikinę, kuriais atvejais žiedadulkės gali padėti, o kuriais ne.

Bičių žiedadulkių savybės ir atpažinimas

Žiedadulkes galima naudoti kaip veiksmingą vaistą nuo daugelio ligų. Šis produktas išgaunamas bičių iš pačios gėlių širdies. Vien tik tai, kad tokie iš pažiūros trapūs vabzdžiai ilgai dirba, renka milžiniškus kiekius žiedadulkių ir tarnauja visos žmonijos labui, yra savotiškas stebuklas.
Bičių žiedadulkės gali būti ne tik saulės spalvos, bet ir kitų. Tam turi įtakos gėlės rūšis, su kuriuo “dirbo” bitė. Pavyzdžiui:
Baltos žiedadulkės yra surinktos iš akacijų,
Geltonos ir oranžinės žiedadulkės gali būti surinktos iš grikių,
Žalsvos arba auksinės žiedadulkės gali būti surinktos iš saulėgrąžų,
Raudonos žiedadulkės gali būti surinktos iš kriaušių,
Rudos ar šokoladinės žiedadulkės surenkamos iš dobilų…
Nepaisant to, kokios spalvos yra tas “stebuklas”, padovanotas gamtos ir vabzdžių darbo, bičių žiedadulkių nauda yra neginčijama. Saldoko skonio, turinti švelnų medaus ir gėlių aromatą, taip pat ir ypatingos sudėties, kurioje yra (tik įsivaizduokite), apie 150 įvairių mineralų ir biologiškai aktyvių elementų. Tarp šių elementų yra fermentai, hormonai ir kitos medžiagos, ne mažiau svarbios normaliam organizmo darbui.

Bičių žiedadulkių vartojimas

Bitininkai žino, kad bičių žiedadulkės – naudingas produktas ne tik bitėms, bet ir žmonėms, todėl atrenka dalį vabzdžių surinkto derliaus. Kasmet farmacinėms, maisto bei kosmetinėms įmonėms reikia vis daugiau bičių žiedadulkių, nes dėl unikalių gydomųjų, dietinių bei profilaktinių savybių auga paklausa bičių darbo vaisiams.
Iš tiesų, bičių žiedadulkės padėjo daugeliui žmonių pagerinti sveikatą. Apiterapeutai kaupia vis daugiau žinių, bylojančių apie jų stebuklingas savybes. Atrodo, nėra gamtoje naudingesnio produkto, kuris galėtų lygintis su žiedadulkėmis pagal žmogaus organizmo darbui reikalingų komponentų koncentraciją.
Bičių žiedadulkėse yra 240 naudingų medžiagų, normalizuojančių biocheminius organizmo procesus, stimuliuojančių audinių regeneraciją, atstatančių kepenų funkciją ir kraujo gaminimo funkciją esant anemijoms, padedančių palaikyti normalią endokrininę bei nervų sistemas. Yra žinoma, kad bičių žiedadulkės gali aktyvuoti insulino gamybą, todėl rekomenduojama jas vartoti sergant cukralige. Jos mažina kraujo klampumą, tvirtina kapiliarų sieneles ir kovoja su aukštu cholesterolio kiekiu kraujyje. Tokios savybės leidžia rekomenduoti gydymą bičių žiedadulkėmis esant aterosklerozei bei išeminei širdies ligai. Taip pat būtina paminėti ir šlapimą bei tulžį varančias savybes, pagalbą kovojant su onkologinėmis ligomis. Be to, žiedadulkės gali reguliuoti žarnyno funkciją, neleisdamos jame daugintis žalingiems mikroorganizmams.
Bičių pikis – nuostabus imuninės sistemos stimuliatorius. Jis skatina apetitą, padeda normalizuoti svorį, skatina protinę ir fizinę veiklą, atstato organizmo jėgas po išsekimo, sustiprina lytinį potraukį ir vyrų potenciją, sumažina prostatinės hipetrofijos (hiperplazijos) požymius. Be to, bičių žiedadulkių vartojimas stabdo senėjimo procesus ir prailgina gyvenimo trukmę.
Tačiau tai toli gražu ne visa nauda, gaunama iš bičių žiedadulkių. Tarp kitų naudingų efektų yra medikamentų veikimo galios sustiprinimas. Pavyzdžiui, bičių žiedadulkių vartojimas antibakterinės terapijos metu padeda sumažinti antibiotikų vartojamą kiekį. Juolab, kad pačios bičių žiedadulkės turi natūralių gamtinių antibiotinių savybių. Tačiau veiksmingumas priklauso nuo to, kokių augalų žiedadulkės buvo surinktos. Pavyzdžiui, čiobrelių žiedadulkės – geras tonizuojantis ir antiseptinis vaistas, taip pat padedantis esant kosuliui. Šalavijų žiedadulkėms labiau būdingas žarnyno ir skrandžio reguliavimas, šlapimo varymas.

Sudėtis

Žiedadulkių sudėties tyrimai parodė, kad žiedadulkės gali pasitarnauti kaip puikus aminorūgščių šaltinis, kurie nėra gaminami paties žmogaus ir turi patekti į organizmą kartu su maistu. Jų sudėtyje daug kalio, geležies, vario ir kobalto. Bičių žiedadulkės taip pat gausios kalcio, fosforo, magnio, cinko, jodo, mangano bei chromo. Kai kuriose rūšyse (pavyzdžiui, žiedadulkėse, surinktose iš akacijų) provitamino A yra 20 kartu daugiau, negu morkose. Žiedadulkėse yra praktiškai visi vitaminai – E, D, C, K, B grupės ir kt. fitohormonai. Didelis kiekis flavonoidų ir fenolo rūgščių, kurios teikia žiedadulkėms savybes, veiksmingas prieš aterosklerozę ir uždegimus, o taip pat suteikia ir antioksidacinių savybių. Žiedadulkėse aptikti fermentai, reguliuojantys medžiagų apykaitos procesus organizme. Taip pat jose esantys fitoncidai saugo nuo bakterijų, grybelių ir virusų ne tik augalus, bet ir žmones.
Galima kalbėti ištisas valandas apie tai, kokią naudą gali suteikti bičių produktas. Mes papasakosime apie esminius aspektus, kada gydymas „gėlių milteliais“ suteikia veiksmingiausią rezultatą ir naudą.
Problemos, su kuriomis žiedadulkės gali susidoroti:
Fizinis arba emocinis išsekimas. Kai organizmas yra išsekęs, būtent šis bitininkystės produktas yra tai, ką reikia vartoti siekiant pagerinti imunitetą bei hemoglobino kiekį.
Šlapimą išskiriančios sistemos bei impotencijos problemos.
Viršsvorio problemos. Bičių žiedadulkes galima vartoti kartu su kitomis dietomis. Jos skatina riebalų sluoksnių mažėjimą ir stabdo baltymų skaidymą, kuo dažnai pasižymi dietos ir badavimai.
Akių funkcijų sutrikimai.

Žiedadulkės nuo uždegimų

Bičių žiedadulkes galima vartoti kaip priešuždegimines priemones, ypač įvairių epidemijų ir infekcinių susirgimų piko metu.
Širdies bei kraujagyslių problemos. Bičių produktas – puikus profilaktinis vaistas nuo širdies ligų, tokių kaip insultas, infarktas ir kt.
Bloga nagų ir plaukų būklė. Jeigu taisyklingai ir laiku vartoti bičių žiedadulkes, kuriose yra daug cinko, galima atstatyti plaukų ir plaukų svogūnėlių būklę, taip pat nagų sveikatą.
Moterų sveikata. Moterims unikalūs „milteliai“ turi ypatingą reikšmę, nes padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų, be to, paruošia organizmą nėštumui.
Vyrų sveikata. Šio produkto nauda vyrams yra akivaizdi. Žiedadulkės padeda susidoroti su tokiomis problemomis, kaip lytinis nepajėgumas, nevaisingumas ir adenoma. Bičių žiedadulkės padėdavo jas vartojantiems vyrams atsikratyti išvardintų problemų, taip pat galimybė susilaukti vaikų tapdavo reali.
Vaikų sveikata. Be abejo, dėl to, kad bičių žiedadulkėse yra toks didelis kiekis naudingų elementų, jos turi ypatingą reikšmę ir vaikams.

 

Dar daugiau išsamesnės informacijos apie žiedadulkių panaudojimą skaitykite čia. Nekantraujate išbandyti? Sužinokite kur ir kaip įsigyti bičių žiedadulkių (kokybiškų!).

 

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti