Naudinga Žinoti

Kmynų arbatos poveikis vyrams: apie tai kalbama puse lūpų

Kmynų arbatos poveikis vyrams

Kmynu arbata vyrams: koks šios arbatos poveikis?

 

Iš tiesų, apie tai kalbama puse lūpų arba su ta kvaila šypsenėlę. Kur, suprask, aš jau tau užsiminiau ir tu dabar būk protingas, ir manęs jau nebeklausinėk iš kur aš turiu tokią informaciją ir ką konkrečiai blogo vyrams daro ta kmynų arbata.

Bet mąstantis savo galva žmogus vis tiek paklaus ir sužinos, kad jokio pagrindo šitam mitui nėra. Nes visi bandymai paaiškinti užsibaigia ties žodžiais “vyrams kenkia”, “nu gi negerai vyriškumui” ir tt. Tačiau pasidomėjus plačiau paaiškėja, kad visa tai yra “viena boba sakė” tipo istorija.

Skyrėme laiko pasidomėti išsamiau apie galimą neigiamą kmynų poveikį vyrams

Ir iš tiesų, jokia literatūra apie tai net neužsimena. Mes patikrinome literatūros šaltinius Anglų kalba:

Visų pirmą išsiaiškinome, kad Anglakalbiai kmynus vadina “Caraway seeds”. Atitinkamai “Caraway Tea” arba “Caraway seeds Tea” reiškia kmynų arbatą. Paieškoję knygų su minėta fraze atrandame net keletą šaltinių kuriuose Anglų kalba yra aprašoma kmynų arbata, jos gamyba, panaudojimas Europos kultūrose ir tt. Na, galima sakyti, iš esmės visapusiškai nagrinėjamas šis augalas.

Knyga apie kmynų arbatą

Puiku, reiškia ne mes vieni geriame kmynų arbatą ir jeigų yra kmynų naudą aprašančių knygų tai tikriausiai bus įtraukti ir galimi neigiami aspektai?

Pabandykime frazę kmynų arbata paieškoje suporuoti su kokiu neigiamu žodžiu. Mes atsirinkome keletą žodžių kurie šiuo atveju gali indikuoti esamą neigiamą ryšį. Štai žodžiai ir frazės kurias mes tikrinome norėdami sužinoti apie neigiamą kmynų arbatos poveikį vyrams:

Iš pradžių išbandėme pagrindines frazes kurios turėjo atvesti tiesiai prie fakto patvirtinimo – Kmynų arbata sukelia erekcijos disfukciją.

Caraway Tea Erectile Dysfunction
Caraway Tea Erectile
Caraway Tea Dysfunction

Caraway Erectile Dysfunction
Caraway Erectile
Caraway Dysfunction

Caraway Tea Erectile Dysfunction
Caraway Tea Erectile
Caraway Tea Dysfunction

Caraway Tea Penile Dysfunction
Caraway Tea Penile

Caraway Penile Dysfunction
Caraway Penile

Tačiau net keičiant frazes ir ieškant už ko užsikabinti tarp Google turimų 25 milijonų (Dvidešimt penkių milijonų!) knygų, nepavyko rasti jokio konteksto kur šie žodžiai būtų panaudoti viename sakinyje ar pastraipoje.

Net ir ieškant visai abstrakčiai, tiesiog kmyno ir vyro:

Caraway Tea Men
Caraway Men

Rezultatuose neatrasite jokios materijos šiam kaimo bobučių mitui pagrįsti.

Ką galima iš to įrodyti?

Ar mūsų naudotas metodas yra validus tokiam tyrimui atlikti? Iš esmės taip, nes pabandžius patvirtinti kiek plačiau žinomą informacija, pvz ryšį tarp nutukimo bei rafinuotų angliavandenių ieškant šių raktažodžių:

Refined carbohydrates obesity

Radome tiek išsamių medicininių skaitinių, kad abejonių tikrai neliko.

Tačiau grįžtant prie kmynų. Verta paminėti, kad mes čia nesustojome ir atlikome analogiškas paieškas Rusų bei Lenkų kalbomis, tačiau mūsų įtarimai nepasikeitė: Literatūriniai šaltiniai nepateikia jokios informacijos apie tariamą kmynų blogą poveikį vyrams.

Štai šis Lenkiškas šaltinis netgi tvirtina priešingai, sakydamas, jog kmynai yra tarp tų priemonių, kurios padeda vyrams išsaugoti sveikatą ir stiprinti potenciją.

kminek poprawe potencji

Todėl kuo toliau tuo labiau atrodo, jog šį mitą nešioja tik žmonės ir taip palaiko jį gyvu.

Kmynai kenkia vyrams

Tačiau mes čia nesustojome ir visai ramiai pasidarę kmynų arbatos prisėdome prie kompiuterio, surinkome kontaktus bei išsiuntėme 10 elektroninių laiškų gydytojams besirūpinantiems vyrų sveikata. Bandėme išsiaiškinti profesionalią jų nuomonę apie tai.

Mes paklausėme gydytojų urologų bei seksologų ar kmynai kenkia vyrams. Atsakymai buvo vienareikšmiški – kmynai neturi jokio neigiamo poveikio vyrams. Todėl dabar tikrai galime dėti tašką ir ne tik išsklaidyti, bet kokias abejones, bet ir paskatinti kitus žmones pasitikrinti savo faktus.

Išvada:

Remdamiesi visa turima informacija sakome, kad kmynų arbata ir potencija neturi jokio sąryšio. Teiginys, kad vyrams kmynai turi neigiamą poveikį susijusį su lytine funkcija yra netiesa. Jeigu turite kitokios informacijos arba šaltinių galinčių pakeisti mūsų išvadą – maloniai prašome pasidalinti komentaruose ir mes pažadame nuodugniai patikrinti visus argumentus.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Vienas komentaras

Komentuoti