Naudinga Žinoti

Progesterono trūkumo požymiai

Progesterono trūkumo požymiai

Progesterono trūkumo požymiai

Kasdieniniame gyvenime kartu su kitais hormonais jis atsako už moterišką sveikatą, dalyvauje moters sugebėjime pastoti bei, formuoja moters kūną, įtakoja dvasinę pusiausvyrą ir psichologinę savijautą.

Labai rimtas pasekmes gali sukelti tiek progesterono perteklius tiek ir progesterono trūkumas. Todėl svarbu anksti atpažinti problemą ir imtis tinkamų priemonių jai išspręsti. Dėl progesterono trūkumo pasireiškia keletas požymių į kuriuos reikia atkreipti dėmesį kiekvienai moteriai.

Progesterono trūkumo požymiai (simptomai)
Didėja pieno liaukos (krūtys pasidaro pilnesnės) ir tampa jautrios prisilietimui;
Nebūdingai skausmingos ir gausios mėnesinės;
Pasireiškia nepakantumas ir greitas susierziznimas;
Dažnai ir greitai keičiasi nuotaika;
Kamuoja galvos skausmai;
Tinsta kojos bei atrodo sunkios;
Šąla galūnės;
Auga svoris;
Oda tampa blyški ir sausesnė;
Atsiranda odos bėrimai;
Slenka plaukai;
Gausėja prakaitavimas;
Viduriu užkietėjimas;
Atsiranga miego sutrikimų.

Beveik kiekvienas iš išvardytų simptomų gali tapti toks nemalonus, kad norėsis keiptis į gydytoją. Bet tai ne pats baisiausias dalykas, kokį gali sukelti progesterono nepakankamumas. Esant tokiam hormonų disbalansui moteris praranda galimybę lengvai pastoti arba turi problemų išlaikyti nėštumą.

Norint nustatyti progesterono trūkumą galima atlikti nesudėtingą kraujo testą. Todėl jeigu manote, jog Jums pasireiškė progesterono trūkumo simptomai, pasitarkite su gydytoju dėl galimybės atlikti šį testą.

Hormonų trūkumas gali pasireikšti bet kokio amžiaus moterims todėl iškilus abejonėms ar pastebėjus pirmuosius požymius visada verta pasikonsultuoti su gydytojais. Svarbu žinoti, jog anksčiau pastebėtą problemą išspręsti yra lengviau. Moderni medicina greitai ir nesunkiai sugeba ištirti žmogaus hormonų balansą kūne bei įvertinti progesterono tyrimo normą. Paskirtas gydymas leis užmiršti diskomfortą keliančius simptomus ir pradėti gyventi pilnavertį gyvenimą.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.