Bendras baltymas (TP)

Bendras baltymas kraujyje

Bendra baltymo koncentracija kraujyje nustatoma siekiant įvertinti bendrą paciento būklę. Baltymai vykdo transportinę, imuninio atsako funkciją, dalyvauja detoksikacijos procese. Baltymai gali būti ir hormonais, fermentais, medžiagų apykaitos reguliatoriais.

Grubiai baltymai skirstomi į albuminus ir globulinus. Taigi bendro baltymo koncentracija labai priklauso nuo albuminų ir globulinų sintezės ir yrimo.

Bendro baltymo norma

Normalios ribos bendram baltymui yra laikomos tarp 6 ir 8.3 gramų kraujo decilitre (g/dL). Šios ribos gali skirtis tarp skirtingų kraujo tyrimų laboratorijų. Be to, yra keletas svarbių veiksnių dėl kurių Jūsų normalios ribos gali nepatekti į šiuos rėžius, tarp jų:

  • Amžius;
  • Lytis;
  • Tyrimo metodologija;
  • Tyrimas atliekamas nėštumo metu;

Todėl jeigu Jūsų tyrimo rezultatai neatitinka čia nurodytos normos, neskubėkite daryti išvadų, o pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistais.




Padidėjęs bendras baltymų kiekis

Aukšta bendra baltymo koncentracija kraujyje nustatoma organizmui netekus skysčio, kai kurių autoimuninių, kraujo susirgimų atvejais, esant aktyviam lėtiniam kepenų uždegimui, cirozės atveju.

Sumažėjęs bendras baltymų kiekis

Žema bendra baltymo koncentracija kraujyje nustatoma didelės apimties nudegimų, kai kurių odos ligų atvejais, sergant ligomis kai sutrinka baltymo pasisavinimas (enteritai, pankreatitas), badaujant, sergant tirotoksikoze, sutrikus inkstų funkcijai ir kitais atvejais.

Visos kraujo tyrimų reikšmės

Sužinokite viską apie kraujo tyrimų rezultatus, normas ir jų interpretavimą.

Teksto komentarai

Komentuoti