žemas kraujo spaudimas ir dažnas pulsas
Dažnas pulsas kartais pasireiškia kartu su žemu kraujo spaudimu. Apie tai kodėl šie simptomai susiję ir kokių priemonių reiktų imtis tokiais atvejais dabar ir pakalbėsime.
Visų pirmą reikia suprasti, jog egzistuoja tam tikros normos kuomet pulso dažnis yra laikomas normaliu pagal žmogaus amžių ir keletą kitų kriterijų. Paprastai suaugusio žmogaus pulsas ramybės būsenoje yra apie 85 dūžių per minutę. Jeigu šis rodmuo pakyla 20%, toks pulsas yra laikomas didelis ir gydytojų gali būti diagnozuojama tachikardija. Tuo tarpu kraujo spaudimo norma neturėtų nukristi žemiau 100 mmHg.
Esant nukrypimams nuo įprastų žmogaus pulso dažnio bei spaudimo rodmenų reikėtų kreiptis į kardiologą. Kadangi pulsas bei spaudimas yra pagrindiniai normalios širdies veiklos indikatoriai, o bet kokie neatitikimai normoms gali išduoti apie rimtą ligą.
Dažnas pulsas dažnai praneša apie širdies patologijas, tarp kurių ne retai pasitaiko:
· Perikarditas – tai uždegimas kurį sukelia bakterijos, virusai ir kitos priežastys.
· Nusilpęs širdies raumuo. Tokiu atveju širdis blogiau atlieka savo darbą ir silpniau pumpuoja kraują.
· Embolija. Pavojinga patologija kelianti grėsmę plaučių veiklai bei žmogaus gyvybei.
Tačiau ne vien širdies ligos gali būti dažno pulso bei silpno spaudimo priežastimi. Atlikus tyrimus kartais paaiškėja įvairios priežastys tarp kurių paūmėjęs vidaus organų uždegimas, kraujo sumažėjimas kurį gali sukelti stiprus nukraujavimas ar tokios ligos kaip ūminis pankreatitas.
Yra ir daugiau šiuos simptomus sukeliančių priežasčių, pvz ilgas vėmimas ar užsitesęs viduriavimas, fizinis išsekimas arba šilumos smūgis.
Mažo spaudimo priežastimi gali būti ir varojami medikamentai. Tokį poveikį turi keletas vaistų skirtų įvairioms ligoms gydyti tarp kurių preparatai skirti aukštam spaudimui gydyti. Kalcio kanalų blokatoriai skirti arterinei hipertenzijai gydyti. Vaistai skatinantys šlapimą (šiuo atveju mažėja kraujo tūris dėl skysčių netekimo). Be to, spaudimą mažinti gali kai kurie antidepresantai.
Žemo kraujo spaudimo ir dažno pulso simptomus galima pajausti
· Dažnai šiuo ateju pastebimas skausmas širdies plote;
· Galvos maudimas ar skausmas;
· Pasitaikantys svaigulio priepuoliai;
· Neaiškios kilmės baimė bei nerimas;
· Skrandžio sunkumas;
Jeigu dažnai kartojasi žemo spaudimo bei dažno pulso simptomai – Jums reikia ne tik apsilankyti pas gydytoją bet ir kardinaliai peržiūrėti savo gyvenimo būdą.
Galimai Jūs neišsimiegate ar turite kitų miego sutrikimų. Pasistenkite vengti streso, grūdinkite organizmą bei užsiimkite judėjimo pratimais (pasivaikščiojimais gryname ore). Kenksmingi įpročiai bei dieta irgi turi būti peržiūrėti. Liaudies medicina rekomenduoja vartoti medų bei žolelių arbatas. Širdies veiklą, dėl joje esančių antioksidantų, gerina juodųjų serbentų arbata.
Gali tu valgyti ka tu nori jei gyvensi ant nervų ir stresuosi sirgsi ir niekas nepadės. Maistas ir sveikata gyvensena jo dades gal plius dešimt metų tau daugiau, bet jei stresuosi nieko nebus. Aš žinau begalės žmonių katrie valgo visiška s…ir nieko jiems, bet jie gyvena laimingi būdami.