Naudinga Žinoti

Šarminantys produktai (lentelė)

Šarminantys produktai (lentelė)Šarminantys produktai (lentelė)

Atlikdami įvairius tyrimus žmonės pastebėjo, kad organizmą rūgština nebūtinai tie produktai, kurie turi rūgštų skonį. Priešingai, ne retai iš pažiūros rūgštus maisto produktas gali patekti į organizmą šarminančių produktų sąrašą. Taip yra todėl, kad mūsų suvalgytas maistas yra virškinamas, o virškinimo metu vyksta cheminės reakcijos. Todėl kalbėdami apie organizmą rūgštinančius bei šarminančius produktus mes kalbame apie šios cheminės reakcijos rezultatus t.y. efektą kurį organizmui daro vienas ar kitas suvalgytas maisto produktas.

Daugiau apie organizmo šarminimą natūraliais būdais skatykite čia.

Lentelė yra skirta susipažinti su žmogaus organizmą šarminančiais produktais kurie dažniau pasitaiko mūsų dienos maisto racione. Pastebėsite, kad lentelėje taip pat yra pateikiama keletas organizmą rūgštinančių produktų. Jie čia nurodomi dėl to, kad geriau suprastumėte kokiomis aplinkybėmis šarminantys produktai gali tapti rūgštinančiais (pvz šviežios uogos perdirbamos į uogienes procese pridedant cukraus). Be to, kai kurie maisto produktai pateikiami dėl kontrasto (pvz šoninė bei lašiniai) ir bendram supratimui pagerinti.

Susipažinę su lentelėje pateikta informacija Jūs geriau suprasite kokią įtaką organizmo rugštingumui bei šarmingumui turi mūsų kasdien vartojamas maistas bei geriau sugebėsite atsirinkti sau tinkamą maistą.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti