Mityba Naudinga Žinoti

Organizmo valymas kefyru

Kefyras su cinamonu (organizmo valymas kefyru)Organizmo valymas kefyru

Šioje svetainėje dažnai kalbame apie organizmo valymą, tačiau daugelis programų ir planų yra gana sudėtingi ir reikalauja nemažo spektro įvairių produktų. Kai kuriems žmonėms yra žymiai paprasčiau užsiimti monodieta (tai tokia dieta, kurios pagrindą sudaro vienas esminis produktas). Todėl šį kartą norime papasakoti apie organizmo valymą kefyru.

Jeigu skaitote šį tekstą, tikriausiai esate savęs klausę: Ar egzistuoja dieta, kuri suteikia galimybę greitai atsikratyti nereikalingų kilogramų, kurios nebūtų sudėtinga laikytis ir kurios maistą būtų nesudėtinga gaminti?

Patys paprasčiausi monodietos produktai. Kadangi šios dietos pagrindas yra vienas produktas arba patiekalas, o tai reiškia, kad nereikia gaminti pirmo, antro ir trečio patiekalo. O dieta, kuri yra pagrįsta jau pagamintais produktais visiškai nesukels jokių problemų, jums nereikės gaminti prie viryklės.

Į tokių dietų sąrašą galima įtraukti kefyro ir varškės dietas. Be to, šios dietos yra pačios optimaliausios sveikatai, kadangi pieniški produktai turi labai daug naudingų medžiagų, o kalorijų turi mažai. Jų ypatingas privalumas, labai nedidelis angliavandenių kiekis. Kefyre ir kituose pieno produktuose jų yra labai mažai, kur kas mažiau, nei pačiame piene, o varškėje jų beveik nėra. Labai dažnai yra kalbama, kad jie riebūs. Tačiau iš principo tai nėra labai baisu. Visų pirma, riebalų kiekis šiose produktuose yra tinkamas. Antra, kad ir kaip tai gali pasirodyti keista kitiems, riebalai maiste nedidina svorio, priešingai nei angliavandeniai. Be to, visada galima pasirinkti pieno produktus be riebalų arba turi minimalų kiekį. Prekyboje be jokių problemų galima surasti neriebią varškę ir 1% – to riebumo kefyrą.

Deja, daugelis lieknėjančių neteisingai supranta kas tai yra monodietos. Iš esmės tai yra iškrovos dienos ir jų laikytis reikia ne savaitę ar dvi, kaip yra dažnai rekomenduojama, o tik 1 kartą per savaitę, kartais 2 dienas. Jos yra labai nesubalansuotos, o jei taip maitintis savaitę arba dar ilgiau, tokiu atveju organizmas negaus daugybės naudingų ir reikalingų medžiagų. Pavyzdžiui, pienas turi mažai geležies, košės turi mažai vitaminų C, A ir folio rūgšties, kad ir kokį produktą paimtume jie neturi pakankamai maistinių medžiagų. Todėl laikantis tokių dietų gali labai stipriai pritrūkti maistinių medžiagų. Specialistai į jas žiūri labai atsargiai. Tačiau monodietos turi vieną labai svarbu privalumą, kadangi nereikia skaičiuoti kalorijų. Todėl galiu prisiminti vieną labai linksmą istoriją, buvo vienas pensininkas, kuris įkyrėdavo mokslininkams savo pardavimo programa. Jis sakė, kad produktus reikia gaminti neskaniais ir tada jų užteks visiems taip pat ir nustos gerti. Taigi kai kurios monodietos yra parengtos pagal tokį patį principą, kadangi jos gali labai greitai sukelti šleikštulį, ypatingai jei maistas yra nesūdytas. Ir tada valgyti tikrai nesinori.

Kefyro dieta – gerai žinoma ir plačiai vartojama dieta

Kam ji naudinga?
kefyras su prieskoniaisBe svorio mažėjimo per 7 dienas gali nukristi nuo 3 – 4 kg – kefyro dieta puikiai tinka norint pagreitinti medžiagų apykaitą ir gali palengvinti virškinamojo trakto darbą sergant įvairiausiomis ligomis. Kefyro dieta yra naudinga visiems sveikiems žmonėms, esant nutukimui ir sergant tokiomis ligomis, kaip hipertonija, cukrinis diabetas, nefritas, kepenų ligos, podagra, inkstų akmenys ir kita.
Ką valgyti?
Šios dietos pagrindas – kefyras. Jis gali būti įprasto riebumo 3,2%, o gali būti ir neriebus, 1% – to riebumo.
Kaip valgyti?
Kefyrą reikia gerti po 250 ml. 5 – 6 kartus per dieną. Tai padės išvengti alkio jausmo.
Kaip ilgai?
Yra keli variantai kaip reikia laikytis kefyro dietos:
1. Įprastai taip maitintis rekomenduojama 3 dienas. Tačiau jei jūs jaučiatės normaliai, laikas gali būti pratęsiamas iki savaitės.
2. Naudokite kefyro dietą, kaip iškrovos dieną, ją atlikdami 1 – 2 kartus per savaitę arba 2 kartus per 10 dienų.
Ko negalima?
Daugelis negali gerti kefyro be cukraus, medaus, uogienės ir kirų saldėsių. To daryti negalima jokiu būdu.
Ko dar reikia?
Kiekvieną dieną reikia išgerti ne mažiau 1,5 litro skysčių (vanduo, arbatos be cukraus, spanguolių nuoviro).
Kas yra galima papildomai?
Nežiūrint į tai, kad į kefyrą negalima dėti nieko saldaus, tačiau dietos skonį galima paįvairinti. Pirma, galima gerti ne tik kefyrą, tačiau ir kitus produktus, pavyzdžiui, jogurtą ir kitus panašius gėrimus. Negalima vartoti tik produktų su įvairiausiais skonio priedais ir gėrimų, kuriuose yra cukraus. Antra, dieta gali būti paįvairinama varške, kuri gali pakeisti dalį kefyro. Tačiau varškės turi būti 1,5 – 2 kartus mažiau, nei kefyro. Trečia, į kefyrą galima įdėti susmulkintų žalumynų (taip pat ir sausų), česnako ir prieskonių, vanilės (be cukraus), cinamono, kakavos, šiek tiek kartaus šokolado, kurio sudėtyje yra ne mažiau, kaip 85% kakavos.
Be to
Apie pieno produktų riebalus labai dažnai yra atsiliepiama tik neigiamai. Tačiau juk laikai keičiasi. Pastaraisiais metais mokslininkai atrado labai naudingas riebalų rūgštis. Kad ir kaip būtų paradoksalu, tačiau riebalų rūgštys gali padėti sulieknėti. Ir svarbiausia jei jūs anksčiau atsikratėte svorio, šios rūgštys padeda išlaikyti pasiektą rezultatą, neleidžia kauptis naujiems riebalams organizme. Daugiausia tokių rūgščių yra piene ir karvės mėsoje, kuri maitinosi žalia žole, o ne pašarais. Todėl geriau pasirinkti kefyrą, varškę ir kitus panašius produktus, kurie pagaminti regionuose, kurie yra žinomi savo gyvulininkyste, kur karvės ilgą laiką būna lauke, o ne tvartuose.

Graikiškas Tzatziki

Tai klasikinis graikų patiekalas, kuris idealiai tinka kefyro dietai. Tai padaryti yra labai paprasta.
3 porcijom
o Jogurtas (gali būti ir kefyras) — 200 ml
o Šviežūs agurkai — 2 vidutinio dydžio saujos
o Česnakas— 3 – 4 galvutės
o Citrinos sultys— 2 – 3 valgomieji šaukštai
o Žalumynai (krapai, petražolės, bazilikas, mėta) — pagal skonį
o Maltas pipiras ir druska— pagal skonį

Kaip gaminti:

1. Agurkus reikia išvalyti nuo žievės ir sėklų ir patrinkite su tarka (jei darote ne klasikinius caciki, juos galima ištrinti visus). Juos pasūdykite ir išmaišykite.
2. Taip pat turi būti susmulkintas česnakas, sudėkite citrinos sultis.
3. Susmulkinkite žalumynus.
4. Viską sumaišykite kartu. Įprastai yra dar dedamas alyvuogių aliejus, tačiau dietos metu to galima nedaryti.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti