Naudinga Žinoti

Kaštonų užpilas nuo venų

Kaštonų užpilas nuo venųKaštonų užpilas nuo venų (foto)

Kai kurie žmonės įsitikinę, kad tradicinės, liaudiškos medicinos gydymo metodai buna veiksmingesni už tabletes ir kitas farmacinas priemones. Kaip ten yra iš tiesų, paliksime spręsti jums, tačiau šį kartą norėtume šiek tiek papasakoti apie venų išsiplėtimo gydymą kaštonų užpilu.

Sakoma, jog tai veiksminga priemonė slopinant venų varikozės simptomus ir stiprinant kraujagyslių sieneles. Vienas populiariausių receptų rekomenduoja naudoti spiritu arba degtine užpiltus kaštonus.

Tai gana lengvai paruošiama priemonė, patogu yra tai, kad šiuo atveju nereikia jokių įpatingų komponentų. Vienintelis svarbus faktorius – tinkamas metų laikas.

Turbūt svarbu paminėti, jog egzistuoja daugiau nei vienas receptas detaliai aiškinantis, kaip paruošti kaštonų antpilą. Tačiau nepaisant to, kad vieni naudoja gryną spiritą – kiti degtinę, vieni tik kaštonų šerdis, o kiti visą kaštoną, iš esmės jų pagrindas nesiskiria.

Pirmasis užpilo receptas

Jums reikės:
• ~100g kaštonų su dygliuotais kevalais;
• Grynas spiritas – 0.5l;

Antpilo ruošimas:

Kaštonų užpilas venoms

1. Pasiruoškite švarų stiklinį indą su užsukamu, sandariu dangčiu.
2. Atrinkite ir išmeskite suskilusius bei kitaip pažeistus kaštonus.
3. Gerai nuplaukite kaštonus po tekančia vandens srove.
4. Sudėkite kaštonus į pasiruoštą indą, užsukite dantelį.
5. Padėkite stiklainį vėsioje, tamsioje vietoje (geriausiai tinka rūsys).
6. Leiskite antpilui pastovėti minimaliai bent tris savaites.
7. Praėjus trims savaitėms nukoškite stiklainio turinį į kitą sandarų indą ar butelį.

Antpilas vartojamas po 20 lašų nugeriant su vandeniu. Maksimalus kiekis – tris kartus per dieną, bet ne ilgiau kaip savaitė be pertraukos.

Antrasis, panašus kaštonų užpilo ruošimo metodas, yra šiek tiek greitesnis, kadangi šiuo atveju kaštonai yra smulkinami.

Jums reikės:

• ~100g kaštonų be kevalų;
• 250ml Gryno spirito;

 

Antpilo ruošimas:

Kaštonų branduolių smulkinimas

1. Nuo kaštonu pašalinkite ne tik žalius, dygliuotus kevalus, bet ir rudą luobelę.
2. Kaštonus sudėkite į švarų, stiklinį indą su sandariu dangčiu.
3. Užpilkite kaštonus spiritu.
4. Tamsioje vietoje laikykite bent dvi savaites.

Kaštonų užpilas nuo venų išsiplėtimo naudojamas iki trijų kartų per dieną. Per kartą išgeriama iki 30 lašelių užpilo nugeriant su vandeniu.

Kaštonai su degtine

Kaštonai su degtineJeigu namuose neturite spirito, analogišką receptą galima ruošti ir degtinės pagrindu. Tam reikės aukštos kokybės degtinės, nes tik tokiu atveju rezultatas, bus pakankamai geras.

Ruošiant antpilą su degtine, naudoti reikia dar pilnai neprinokusius kaštonus. Tokie vaisiai turės didesnę vitamino C koncentraciją ir bus turtingi globulinu. Užpylus juos degtine kaštonai išleidžia biologiškai aktyvias medžiagas – kumarinus kurie yra žinomi kaip kraujo antikoaguliantas. Be to skystį praturtina saponinais, flavonoidais ir kitais naudingais organiniais junginiais.

Sakoma, jog šios medžiagos apsaugo organizmą stresinėse situacijose, padeda kovoti su ligomis kurias sukelia virusai bei turi svarbų vaidmenį absorbuojant mineralus.

Nors kaštonų tinktūros galima įsigyti ir vaistinėse, ruošdami šį antpilą namuose jūs galėsite būti užtikrinti, kad produktas yra aukštos kokybės. Be to kaštonai pas mus gana dažnai sutinkami, todėl šį tirpalą pasiruošti namuose tikrai nebus sudėtinga.

Šiam receptui reikės:

• Jaunų kaštonų branduolių – 50g;
• Aukštos kokybės degtinės – 0.5l;

 

Antpilo paruošimo eiga:

Kaštonai su degtine (antpilas)

1. Atrinkite tik sveikus ir nepažeistus kaštonus.
2. Nuo kiekvieno vaisiaus pašalinkite dygliuotą kevalą.
3. Branduolius reikia nulupti t.y. pašalinti rusvą kietoką sluoksnį.
4. Nuplaukite kaštonus po tekančiu, švariu vandeniu.
5. Dabar branduolius susmulkinkite (tinka bet koks metodas: blenderiu, mėsmale ar tiesiog peiliu).
6. Pasiruoškite švarų, tinkamo dydžio indą su sandariai užsukamu dangteliu.
7. Supjaustytą žaliavą sudėkite į šį indą.
8. Užpilkite degtine taip, kad neliktų neapsemtų kaštonų.
9. Palikite taip pastovėti kur nors tamsioje vietoje bent 12 dienų.
10. Nufiltruokite gautą tirpalą ir perpilkite į švarų, sandarų indą ar butelį.

Tinkamai paruoštas antpilas pravers tiek išoriniam, tiek ir vidiniam naudojimui (geriamieji lašai). Esant išryškėjusioms bei išsiplėtusioms venoms kojose, jas galima trinti šiuo tirpalu.

Vietinis naudojimas yra labai elementarus: Įsitaisykite patogiai, suvilgykite medžiagos skiautę nedideliu kiekiu tirpalo ir ja ištepkite problemines kojų vietas – blauzdas, kulkšnis ar šlaunis. Tuomet švelniais rankų judesiais masažuokite kojas tol kol tirpalas pasiskirstys bei susigers į odą.

Svarbu: Atliekant tokias ir panašias procedūras namuose įsitikinkite, jog neesate alergiški nei vienai iš tirpalo sudedamųjų medžiagų. Net jeigu manote, jog procedūra problemų sukelti neturėtų, prieš trinant odą antpilais bei kitais veikliaisiais skysčiais, namuose pasigamintomis arba vaistinėse įsigytomis priemonėmis verta atlikti mažą testą ir užlašinti nedidelį kiekį medžiagos ant rankos odos.

Jeigu po 24 valandų oda atrodo įprastai, bei nepasireiškė jokie alergijos požymiai – galima daryti prielaidą jog saugu atlikti procedūrą su didesniu kiekiu medžiagos.

Gydant išsiplėtusias venas reikalingas maždaug 30 dienų trukmės gydymo kursas. Po šio laikotarpio rekomenduojama padaryti pertrauką kuri būtų ne trumpesnė nei dvi savaitės. Tuomet galima kartoti procedūrų kursą, jeigu to vis dar reikia.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti