Atsikosėjimą lengvinančios priemonės (foto)
Kiekvienais metais susiduriame su savotišku ligų sezonu, ir nors vieniems jis praeina lengviau, kiti gi nuolat stresuoja dėl kontakto su sergančiaisiais bei imasi įvairiausių liaudiškų priemonių apsisaugoti nuo virusų bei sustiprinti savo imunitetą.
Jeigu ėmė kamuoti kosulys, turite tinkamai pasirūpinti savimi ir sukurti pačias palankiausias sąlygas organizmu susidoroti su liga. Čia svarbu ne tik gera mitybą, tinkama aplinka bet ir psichologinė būsena, kuri vaidina žymiai sarbesnį vaidmenį negu gali pasirodyti. Todėl subalansuotas miegas bei poilsio rėžimas yra privalomas.
Čia pateikiami patarimai kurie iš esmės neprieštarauja ir yra suderinami su medikamentiniu gydymų, tačiau ramybės dėlei nepamirškite užsiminti vaistininkui apie liaudiškas priemones kurias planuojate taikyti.
Nr. 1 Medus
Ne veltui medus šiame sąraše eina pirmuoju numeriu, juk tai dažnas geriausių, liaudiškų atsikosėjimą gerinančių vaistų pagrindas. Medus teikia visapusišką naudą, o be to – jį mėgsta vaikai.
Medus su citrina
Šiuo vaistu galite pasirūpinti iš anksto: Gerai nuplaukite keletą citrinų, nupjaukite galiukus ir visą citriną susmulkinkite trintuve ar mėsmale. Gautą masę gerai permaišykite su viena stikline natūralaus kaimiško medaus. Šį mišinį sudėkite į švarų stiklainį ir laikykite šaltai.
Suvalgyti po 1 nedidelį šaukštelį keletą kartų per dieną. Vartoti profilaktiškai, arba pajutus pirmuosius peršalimo simptomus.
Pienas, medus, sviestas ir soda
Šis derinys ruošiamas taip:
Imamas didelis šaukštas medaus kartu su nedideliu šaukšteliu sviesto (sviestas turi būti ištirpintas) šiuos produktus maišome į vieną stiklinę šilto pieno. Išmaišius pridedame arbatinio šauktelio galiuku pasemtą žiupsnelį maistinės sodos ir dar šiek tiek pamaišome.
Gautas gėrimas skirtas atsikosėjimui gerinti tinka tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Geriama po pusę puodelio 3 kartus dienoje suaugusiam, o vaikams ši norma mažinama iki 50 ml.
Juodieji ridikai su medumi
Paimkite vieną didelį ridiką (juodąjį), gerai nuplaukite ir išvalykite. Sutarkuokite jį smulkia rankine tarka, arba susmulkinkite blenderiu. Gautą masę išspauskite per sūrmaišį ar marlę. Į skystį įdėkite 2-3 didelius šaukštus skysto medaus. Rekomenduojama vartoti po 1 valgomąjį šaukštą tris kartus dienoje (suaugusiems), o vaikams po keletą lašų per dieną, tačiau ne daugiau negu 1 šaukštą per parą.
Svarbu!
Naudojant naminius receptus būtina atsižvelgti į asmenines alergijas jautrumą vieniems ar kitiems produktams. Be to, geriausiam rezultatui pasiekti visuomet rinkitės tik natūralų, šviežią, aukščiausios kokybės medų. Atminkite, jog daugiau naudingų savybių turi liepų bei gėlių medus.
Bruknės su medumi
Stiklinę šviežių bruknių užpilkite vienu litru verdančio vandens ir padėkite šiltai (po antklode, pridengtą pagalvėmis). Gautą ištrauką nusunkite ir sumaišykite su 50 gramų medaus. Šį gėrimą gerkite po keletą kartų per dieną. Rekomenduojama išgerti apie pusę stiklinės per kartą ir taip dienos eigoje išgerti visą litrą šio kosulį palengvinančio bei malšinančio gėrimo.
Nr. 2 Saldymedis
Galbūt pastebėjote, jog saldymedis, o tiksliau jo šaknies ekstraktas yra daugelio sirupų bei mikstūrų nuo kosulio ingredientas. Ne veltui medicina taip vertina šį augalą ir mes rekomenduojame pasigaminti naminį vaistą nuo kosulio. Išimtis šiuo atveju yra vaikai iki 3 metų bei galimas alerginis augalo poveikis.
Saldymedžio nuoviras
Vieną kupiną valgomajį šaukštą saldymedžio užpilkite su viena stikline verdančio vandens. Šį indą įstatykite į puodą su karštu vandeniu ir dar ~15 minučių pakaitinkite ant ugnies. Gautą nuovirą vartokite po 1 valg. tris kartus per dieną.
Saldymedis ir medus
Saldymedžio šaknies milteliai sumaišomi su skystu medumi santykiu 2 prie 1. Gautą mišinį rekomenduojama vartoti po 1 arbatinį šaukštelį 3 – 4 kartus per dieną. (Tuo tarpu vaikams ne daugiau pusės arbatinio šaukštelio).
Nr. 2 Vaistinė Svilarožė
Šį augalą vertina bei pripažįsta tiek tradicinė, tiek ir alternatyvioji medicina, todėl artimiausioje vaistinėje tikriausiai nesunkiai gausite įsigyti svilarožės sirupo nuo kosulio.
Nepaisant to, naminių svilarožės preparatų negalima vartoti vaikams, nėščiosioms bei alergiškiems žmonėms.
Svilarožės nuoviras
Šis nuoviras ruošiamas labai elementariai: vienas nedidelis šaukštas sausos šaknies žaliavos užpilamas viena stikline vandens. Indas palaikomas ant ugnies panardintas į puodą su vandeniu apie 20 minučių.
Gautą skystį reikia nufiltruoti. Nuoviras dar kartą praskiedžiamas stikline virinto vandens ir geriamas po 50 ml tris kartus dienoje.
Svilarožės užpilas
Ruošaimas dar paprasčiau negu nuoviras, tačiau užtrunka šiek tiek ilgiau pagaminti. Didelį šaukštą sausos šaknies žaliavos užpilkite stikline verdančio vandens ir uždengus palaikykite. Infuzija užtrunka apie 60 minučių (priklausomai nuo žaliavos smulkumo).
Nufiltravus galima vartoti po 1 didelį šaukštą keletą kartų per dieną.
Sultys
Šviežia, žalia augalo dalis susmulkinama ir išspaudžiama per marlę arba sūrio maišą. Gautos sultys maišomos su medumi. Vartojama kosuliui malšinti 3 kartus per dieną.
Nr. 4 Pienas
Pienas yra populiarus produktas kuris liaudies medicinoje dar naudojamas kaip priemonė atsikosėjimui lengvinti. Čia tinka tiek šviežias, tiek ir virintas karvės ar ožkos pienas. Jis pasižymi savo raminančiom savybėm, dažnai vartojamas tiesiog su medumi ar kitais priedais.
Pienas su propoliu
Ant mažos ugnies užkaitinkite puslitrį pieno. Išjunkite liepsną ir leiskite jam šiek tiek pabūti, tuomet įmaišykite du šaukštus propolio. Tuomet pakaitinkite mišinį ant ugnies dar apie 10 minučių, o po to palikite visiškai atvėsti.
Nugriebkite iš išmeskite susidariusią plėvelę. Gerkite šį pieną po 1 arbatinį šaukštelį kartą per dieną. Geriausias laikas vartoti šį vaistą yra prieš valgį.
Morkų sultys ir pienas
Šiam receptui reikės morkų sulčių, su pienu jos maišomos santykiu vienas prie vieno. Svarbu naudoti tikras morkų sultis, nes produktas kurį galite nusipirkti prekybos centre, kartoniniame pakelyje, nėra morkų sultys ir šiuo atveju yra bevertis.
Mišinį reikia pakaitinti ant ugnies, bet neužvirti. Vartojama po 50 ml maždaug 3 – 4 kartus dienoje.
Nr. 5 Alijošius
Alijošiaus (augalas dar vadinamas Alaviju) sultys išgaunamos iš mėsingų šio augalo lapų. Sakoma, jog sultys turi antiseptinį poveikį bei gerina atsikosėjimą. Ramina kvėpavimo takus ir padeda atsikratyti peršalimo simptomų. Alijošius su medumi nuo kosulio gaminamas tik iš tikrų alijošiaus išspaudų, o ne alavijų gėrimu kurį galima nusipirkti prekybos centre.
Alijošius su medumi
Šiam receptui nuo kosulio reikia sumaišyti 100 ml alijošiaus sulčių su vienu valgomuoju šaukštu medaus. Gautas mišinys geriamas iki 5 ar 7 kartų per dieną.
Alijošius su degtine
Mišiniui reikia 50 ml alavijo sulčių, 20 ml degtinės ir 2 – 3 didelių šaukštų medaus. Ingredientai maišomi nepermatomame inde kuris vėliau sandariai uždaromas ir padedamas savaitei pastovėti tamsioje vietoje.
Vartoti rekomenduojama po 1 arbatinį šaukštelį iki 3 ar 4 kartų dienos eigoje.
Nr. 6 Arbata
Naminės arbatos nuo kosulio paprastai ruošiamos iš natūralios juodos, žalios arbatos arba vaistažolių kurias surinkote ir sudžiovinote.
Svarbu, kad sergantis žmogus vartotų pakankamai skysčių ir organizmas galėtų natūraliai apsivalyti nuo jį užpuolusių patogenų.
Ne retai arbatos yra praturtinamos įvairiais priedais, kad būtų užtikrintas atsikosėjimą gerinantis poveikis. Šioje vietoje puikiai tinka aviečiu ar serbentų lapai.
Į arbatą įverkite šiek tiek imbiero, tai ne tik sustiprins malšinantį poveikį, bet ir praturtins arbatą naudingomis medžiagomis kurių gausu šioje nuo seno žinomoje vaistinėje šaknyje. Saldinti arbatą rekomenduojame natūraliu medumi, o ne cukrumi.
Nr. 7 Krūtinės kompresai nuo kosulio
Tai vienas iš metodų pagerinti atsikosėjimą, kadangi taip suaktyvinama kraujo apytaka ne tik odoje, bet ir raumenyse. Šiais laikais medicina siūlo visą eilę priemonių nuo kaitinančių tepalų iki karšto vandens pūslių bei elektrinių šildyklių, tačiau ieškant natūralesnės alternatyvos, arba tiesiog po ranka neturint šių priemonių praverčia ir liaudies medicinos metodai.
Bulvių kompresas nuo kosulio
Su odele išverdamos kelios bulvės, šiek tiek suspaudžiamos, kad taptu vientisa mase. Tuomet dedamos į marlę ar sūrmaišį ir vyniojamos į rankšluostį. Šio kompreso šiltumas priklausys nuo rankšluosčio storio bei sluoksnių kiekio.
Jeigu procedūra atliekama vaikui – naudokite daugiau sluoksnių, kad nenudeginti odos, tačiau bet kuriuo atveju, procedūrą galima taikyti tik vaikams nuo 3 metų amžiaus.
Svarbu!
Niekuomet nedėkite šio karšto kompreso ant širdies ploto.
Druskos kompresas nuo kosulio
Jeigu turite namuose didesnį kiekį druskos, galite panaudotį ja krūtinės kompresui (dedamas bronchų srityje). Druska gerai sulaiko šilumą, todėl įkaitinę ją orkaitėje supilkite į medžiaginį maišą. Suvyniokite į šaliką, skarą ar kitą medvilninę medžiagą (pavyzdžiui megstinį). Atkreipkite dėmesį į medžiagos stori, nes nuo jos priklausys kompreso šiltumas. Ramiai pagulėkite, laikykite druskos kompresą prispaudę tol kol ji atvės.
Nr. 8 Bananas
Galbūt nustebsite, tačiau bananas irgi gali padėti atsikosėjimui.
Bananai su medumi nuo kosulio
Jums reikės gana gerai prinokusio, minkšto banano. Sutrinkite jį šakute įmaišydami 60 gramų nesaldintos kakavos miltelių. Pašildykite 250 ml pieno ir supilkite jį į gautą mišinį. Gerai išmaišykite šaukštu. Gautą koktelį rekomenduojama gerti vakarais su medumi.
Nr. 9 Kvėpavimas garais nuo kosulio
Kvėpavimo takų ligoms dažnai taikoma inhaliacinė terapija. Jos metu pacientas keletą minučių kvėpuoja šiltais garais kurie padeda atlaisvinti kvėpavimo takus, saugo nuo išsausėjimo bei padeda sergančiąjam geriau atsikosėti.
Pocedūra namuose atliekama į platų indą pripilant verdančio vandens, pasilenkiant prie virš jo ir kvėpuojant kylančiais garais. Geriasniam efektui – į vandenį dedami tokie priedai kaip ramunėlės, ažuolo žievė, liepų žiedai, gysločiai, šalpusnis.
Kvėpavimas bulvių garais
Vietoje vandens šiuo atveju naudojamos ką tik išvirtos bulvės. Puodui baigus virti vanduo nupilamas, o puodas pridengiamas rankšluosčiu. Patraukus rankšluostį pacientas pasilenkia link atviro puodo su bulvėmis, kvėpuoja per burną bei nosį. Procedūra paprastai trunka vos keletą minučių, nerekomenduoja jos tęsti ilgiau nei 20 min be pertraukos.
Svarbu!
Prieš pasilenkiant virš kylančių garų būtina įvertinti jų karštumą. Nepamirškite, jog garai gali nudeginti veidą ar jautrią nosies bei burnos gleivinę, todėl visuomet atsižvelkite į jų karštį. Jeigu garai pernelyg karšti, pastatykite puodą žemiau, arba duokite laiko šiek tiek ataušti.
Nr. 10 Inhaliacijos eteriniais aliejais
Eteriniai aliejai vertinami dėl savo malonaus kvapo bei teigiamo poveikio žmogaus kūnui. Jie ne tik padeda atsipalaiduoti spa procedūrose, turi raminantį, bei dezinfekuojantį poveikį, bet ir padeda įveikti sausą kosulį.
SVARBU! Šios priemonės negalima taikyti dažnai, kadangi aliejaus komponentai gali imti kauptis plaučiuose.
Peršalimo ligoms gydyti patariama rinktis šiuos aliejų tipus:
• Eukalipto eterinis aliejus;
• Pipirmėtės eterinis aliejus;
• Arbatmedžio eterinis aliejus;
• Sandalmedžio eterinis aliejus;
• Spygliuočių eteriniai aliejai;
• Citrusinių vaisių eteriniai aliejai;
Eterinis aliejus yra labai koncentruota priemonė ir naudojant visuomet yra skiedžiama. Norimam rezultatui pasiekti užtenka vos keletą lašelių 2 – 4 įlašinti į specialų garintuvą arba naudoti garinimo metodą su vandens garais.
Nr. 11 Nebulaizerio inhaliacinės procedūros
Jeigu neteko girdėti, tai nebulaizeris yra toks elektronins prietaisas skirtas apatinių kvėpavimo takų inhaliacijos terapijai.
Nebulaizerį naudoti gana paprasta, dauguma šių prietaisų gali veikti keliais skirtingais režimais, jais naudotis patogiau nei kvėpuoti virš indo prisidengus rankšluosčiu ir kankinantis dėl karštų garų, kadangi aparato komplekte būna speciali kaukė.
Nr. 12 Naminis sirupas nuo kosulio
Malonaus skonio sirupą nuo kosulio galima ne tik nusipirkti vaistinėje, bet ir paruošti namuose. Natūralus vaiskas veiksmingai atlieką savo pagrindinę funkciją ir palengvina atsikosėjimą.
Krienai su medumi
Sirupui paruošti reikės apie 100 gramų krieno šaknies. Susmulkinkite krienus blenderiu, gautą masę sumaišykite su 3 šaukštais medaus ir 2 – 4 šaukštais virinto vandens. Gausite klampios konsistencijos skystį kurį galite vartoti tris kartus per dieną. Dozavimas: 1 valgomasis šaukštas suaugusiems arba 1 arbatinis šaukštas vaikams.
Nr. 13 Nuovirai
Vaistinių augalų nuovirai naudojami nuo seno, kadangi jie turi gerą poveikį lengvinant atsikosėjimą. Juose gausu vitaminų bei mikroelementų kurie stiprina mūsų imunitetą bei padeda atsikratyti ligos.
Debesylų nuoviras
Debesylas nuo kosulio nadojamas užpilant smulkintas šaknis viena stikline karšto vandens. Tuomet indą reikia įstatyti į puodą kuriame yra šiek tiek vandens ir pavirti dar 30 – 60 minučių. Leiskite nuovirui atvėsti ir naudokite po 1 didelį šaukštą du kartus dienoje.
Avižų pieno nuoviras
Receptui reikės 200 gramų avižų (nuplautų, bet nesmulkintų). Užpilkite jas litru pieno ir pavirinkite ant silpnos ugnies keletą valandų.
Leiskite nuovirui ataušti, po to nufiltruokite. Gerkite kuo dažniau, po 100 ml per kartą. Avižu nuovirą galima paskaninti medumi.
Nr. 14 Užpilai
Kartais greičiau bei efektyviau yra paruošti ne nuovirą, bet užpilą. Taip neprarandama vaisto nauda, tačiau išsaugomos tos pačios vertingos savybės.
Šalpusnio užpilas
Tokiam receptui reikia iš anksto pasiruoštos arba pirktos šalpusnio žolės. Užpilas ruošiamas naudojant 2 valgomuosius šaukštus smulkintos šalpusnio žolės. Ją reikia užpilti puslintriu vandens ir palikti pastovėti bent pusvalandį. Užpilą (po 50 ml) vartokite du kartus per dieną.
Trauklapių užpilas
Dar viena efektinga priemonė atsikosėjimo gerinimui – trauklapių užpilas. Ant 50 gramų džiovinto bei smulkinto trauklapio užpilkite 500 ml verdančio vandens. Indą uždenkite ir palikite kurį laiką pastovėti. Gerti galima maždaug po 30 – 40 minučių. Trauklapių užpilą patariama vartoti po ketvirtadalį puodelio du kartus per dieną.
Raudonėlių žolės užpilas
Naudojama 50 gramų džiovintos raudonėlių žolės. Ši kiekį užpilkite maždaug dviem stiklinėmis verdančio vandens. Palikite pastovėti bent 15-20 min. ir tuomet atšaldykite. Vartokite po vieną valgomąjį šaukštą 4 ar 5 kartus dienoje.
Nr. 15 Atsikosėjimą lengvinantys kompresai
Kompresai yra universalus būdas suaktyvinti kraujotaką ir padėti sergantiems plaučių bei kvėpavimo takų susirgimais. Šią gydymo techniką pripažįsta tiek liaudies, tiek ir tradicinė medicina.
Garstyčių kompresas nuo kosulio
Paruošti kompresui nuo kosulio jums reikės vieno didelio šaukšto garstyčių, į šio kompreso sudėtį taippat ieina augalinis aliejus, medus, miltai ir degtinė.
Visos sudedamosios dalys maišomos iki vientisos masės. Masė dedama ant krūtinės viršaus, pridengiama plėvele. Tuomet dedamas sluoksnis vatos, o ant viršaus rišamas tvarstis.
Dėmesio!
Kompreso naudojimas leistinas tik tuo atveju, jeigu nėra alergijos vienam ar kitam sudėtiniam komponentui. Vaikams kompresai laikomi maksimaliai 20-30 minučių. Suaugusiems – iki kelių valandų.
Spirito kompresas ant krūtinės
Šiai terapijai gali būti naudojama tiek degtinė, tiek ir spiritas praskiestas santikyje 50/50 su vandeniu. Pradžioje skystis šiek tiek pašildomas, tuomet merkiame marlę, dedame ant krūtinės ir pridengiame plėvele. Plėvelės kraštus paprastai paliekame 2 ar 3 cm ilgesnius, kad pridengtų ankstesnį sluoksnį. Kad tvirčiau laikytųsi rekomenduojama kraštus prikiluoti pleistru. Paskui ant viršaus klojamas vatos sluoksnis, užbintuojamas tvarstis. Suaugęs ligonis gali su šiuo tvarsčiu praleisti naktį, tačiau vaikams kompreso naudojimo laikas trumpinamas iki kelių valandų.
Acto kompresas nuo kosulio
Maistinė acto rūgštis kompresui gali būti naudojama atskiedus 1 valgomąjį šaukštą acto su puslitriu šilto vandens. Marlė sudrėkinama, dedama bronchų srityje, ant viršaus kaip ir ankstesniais atvejais klojamas plėvelės sluoksnis, pridengiama vata bei viską prilaikančiu tvarsčiu.
Medaus kompresas nuo kosulio
Čia reikalingas skystos konsistencijos medus, todėl geriausiai tinka šviežias. Jeigu neturite minkšto medaus, galima pratirpinti šiek tiek senesnio medaus kaitinant jį puode su vandeniu arba mikrobangų krosnelėje.
Šiltas medus tepamas ant odos viršutinėje krūtinės srityje. Kompresas pridengiamas plėvele, ant viršaus dedama vata kuri sutvirtina kompresą bei palaiko šilumą. Tuomet dedamas tvarsčio ar kitos medvilnės sluoksnis kuris prilaiko visą tvarstį.
Būkite atsargūs!
Kaitindami medų mikrobangėje saugokitės nudegimų. Dažnai tokiu būdų kaitinamos tirštos, klampios medžiagos kaip medus įkaista netolygiai. Todėl prieš naudodami tokį medų privalote tinkamai įvertinti jo temperatūrą.
Atminkite, jog kompresų negalima dėti širdies plote!
Nr. 16 Cukrus
Cukrus – dažnas sirupų nuo kosulio komponentas, tačiau savaime jis vertingesnis degintoje formoje. Sakoma, jog toks cukrus gali pagerinti atsikosėjimą ir sušvelninti kosulio priepuolius.
Bananas su cukrumi
Prinokusį bananą reikia sumalti ir sumaišyti su vienu dideliu šauktu cukraus. Galima pridėti ir šviežiai spaustų citrinos sulčių. Mišinys valgomas tris kartus per dieną (po 1 ar 2 šaukštus).
Putino uogos su cukrumi
Šios putino uogos yra iš tiesų puikus vaistas. Pabandykite 100g uogų sutrinti su dviem šaukštais cukraus. Mišinį būtina laikyti šaldytuve. Vartoti galima tiesiog taip, arba dėti į arbatą kai kamuoja tiršta sloga bei sunkus kosulys.
Degintas cukrus nuo kosulio
Nuo kosulio vartojamas degintas cukrus yra tiesiog įprastinis cukrus pakaitintas ant ugnies tol, kol įgauna skystą konsistenciją ir atvėsęs sustingsta.
Tokius naminius “ledinukus” nesunku pasigaminti. Cukrus pilamas į keptuvę ir kaitinamas tol kol išsilydo. Vėsdamas jis netrukus įgauna kietą formą, tačiau išlieka šiek tiek skaidrus ir rusvas.
Nr. 17 Svogūnas
Svogūno turtinga sudėtis šį augalą daro puikia liaudiška priemone atsikosėjimui gerinti.
Paprasčiausias būdas panaudoti svogūną nuo kosulio yra tiesiog nulupti ir susmulkinti vieną vidutinio dydžio svogūną, užpilti jį stikline verdančio vandens ir palikti taip pastovėti maždaug valandą.
Gautą skystį išgerti su medum, vartoti po ketvirtį puodelio keturis kartus dienos eigoje.
Nr. 18 Česnakai
Ir ko gi vertas šis sąrašas, be mums visiems gerai pažįstamo liaudies vaisto – česnako? Jis dažnai naudojamas ruošiant įvairius liaudiškus prepararus nuo kosulio. Jis puikiai stiprina imunitetą, turi antiseptinį poveikį ir geba palengvinti atsikosėjimą peršalus.
Česnakai naudojami ruošiant liaudies receptus kaip atsikosėjimą mažinantis, antiseptinis, imunomoduliatorius.
Pienas su česnaku nuo kosulio
Tai labai elementariai paruošaiams receptas. Paimkite dvi vidutinio dydžio česnako skilteles ir gerai jas susmulkinkite. Sumaišykite su stikline šilto pieno. Tokį mišinį reikia gerti kelis kartus per dieną, tačiau vienam kartui užtenka gurkštelti vos 50 ml skysčio.
Nr. 19 Barsuko taukai
Barsuko taukai nuo kosulio ruošiami taip: Visų pirmą, taukus reikia ištirpinti. Tam prireiks 100 ml taukų, kuriuos vėliau sumaišome su puse stiklinės alijošiaus sulčių. Į mišinį pilama 50 ml konjako ir pridedami du dideli šaukštai kakavos miltelių. Visą tai svarbu gerai išmaišyti iki vientisos masės. Vartoti didelį šaukštą mišinio iki 3 kartų per dieną.
Nr. 20 Pušų pumpurai nuo kosulio
Antiseptinis bei priešuždegiminis pušų pumpurų poveikis yra plačiai žinomas, tačiau jie gali pasitarnauti ir lengvinant atsikosėjimą.
Pumpurus reikia užpilti verdančiu vandeniu ir palikti puodelyje maždaug pusvalandžiui pastovėti. Tuomet nufiltruoti, ir vartoti kaip sirupą – po 50 ml keletą kartų (4x) per dieną.
Teksto komentarai