Grožis Naudinga Žinoti

Kada atsiranda pirmosios raukšlės?

Kada atsiranda pirmosios raukšlėsKada atsiranda pirmosios raukšlės

Pirmosios raukšlės daugeliui tampa tikru netikėtumu. Atrodo, dar neseniai jūsų oda buvo jauna ir tyra, ir štai atsirado smulkios raukšlelės. Neliūdėkite ir neskubėkite pirkti brangių priemonių nuo raukšlių – su jomis dar galite kovoti ir paprastesniais būdais.
Pirmosios raukšlės: ar reikia panikuoti?

Kada išmuša “X” valanda?

Pirmieji požymiai atsiranda ant pačios švelniausios ir ploniausios odos aplink akis. Ankstyvąją raukšlių klostę mes dažniausiai pastebime ant apatinių vokų. Tai yra taip vadinamosios mimikos raukšlės. Jos dažniausiai atsiranda apie 20-tuosius metus. Ir tai jau signalas, kad laikas veikti. Kol jūs dar jauna, jūsų oda vis dar gamina pakankamai naujų ląstelių. Paprasčiausiai atėjo laikas ją labiau prižiūrėti, kad kuo ilgiau išlaikyti grožį.

Ką gi daryti?

Natūralios priemonės nuo raukšlių (akių odos drėkinimui)Visų pirma, reiktų atkreipti dėmesį į tai, ko daryti neverta. Nereikėtų iš karto įsigyti reklamuojamos brangios kosmetikos nuo raukšlių. Šios priemonės tikrai skirtos ne jums, o brandesnio amžiaus moterims. Drėkinamąsias priemones su aktyviais komponentais galima naudoti tik po 30 metų. O kol kas išsirinkite kremą, kuris tinka būtent jūsų amžiaus merginai. Svarbiausiai, kad kremas tiktų jūsų odos tipui, ir svarbiausiai – vokams. Esmė ta, kad oda aplink akis yra ypatingai jautri. Ji plonesnė ir švelnesnė, čia yra mažiau kraujagyslių ir riebalinių liaukų. Tai sausa oda.

Išsirinkite kremą, kuris po truputį išlygins jūsų mimikos raukšles ir aprūpins odą reikiamais vitaminais bei mineralais. Jei oda aplink akis kartais paburksta ir atsiranda ratilai, taip pat rinkitės specialų raminamąjį kremą. Kremą aplink akis tepkite atsargiai ir jokiais būdais netempkite odos: į pagalbą pasitelkite ketvirtuosius pirštus, kuriais švelniai tapšnokite aplink akis. Tepkite tiek apatinį, tiek ir viršutinį vokus.

Rinkdamosios dekoratyvinę kosmetiką akims – tušą, šešėlius, akių pieštukus – netaupykite. Pigios priemonės paprastai neturi drėkinamųjų komponentų ir gali pakenkti jūsų odai.

Iš močiutės dienoraščio

Reguliariai maitinkite odą naudingomis naminėmis kaukėmis. Liaudies medicina turi labai daug efektyvių ir naudingų receptų, kurios drėkina, jaunina ir maitina. Pats paprasčiausiais močiučių metodas – losjonai iš žolelių nuovirų. Užplikykite ramunėles, mėtas ar kitas vaistažoles, leiskite pritraukti, nukoškite. Šiame nuovire pamirkykite vatos tamponėlį ir dėkite ant akių 10-15 minučių.

Mėgstate žaliąją arbatą? Puiku! Kai išgersite arbatą, likusį paketėlį pridėkite ant vokų – vitaminų kaukė jau paruošta. Tai galioja ir kitoms žolelių arbatoms. Labai geri tokie kompresai po sunkios darbo dienos, ypač jei labai daug laiko praleidžiate prie kompiuterio. Tokiu būdu jūs ne tik tonizuosite savo akis, bet ir pašalinsite nuovargį.

O štai ir rytinės kaukės receptas: sutarkuokite žalią bulvę, išspauskite sultis ir ant vokų uždėkite šiose sultyse išmirkytą vatos tamponėlį. Galite susukti į marlę tarkuotos bulvės masę ir uždėti ją ant prie akių. Tačiau jei pastoviai jūsų akys yra užburkusios, pats laikas pagalvoti apie sveiką mitybą ir sumažinti druskos vartojimą. Jei ir tai nepadeda, kreipkitės į gydytoją.

Vaikiški įpročiai

Šalia visų išvardintų blogųjų faktorių, yra dar keletas, kurie negatyviai veikia mūsų odos būseną. Ir apie juos mes dažnai pamirštame. O be reikalo… Taigi, jei nenorite traumuoti švelnios odos aplink akis, negalima: trinti akių, tampyti akių vokus, ramstyti veidą kumščiais, miegoti ant pilvo, sugrūdus veidą į pagalvę, eiti miegoti nesiprausus, kvailioti nutaisant įvairias grimasas.

Pykčio raukšlės foto

Grožis tai sveikata

Bet svarbiausiai, prieš pradedant rūpintis savo išoriniu grožiu, nereikia pamiršti pagrindinio dalyko mūsų gyvenime – sveiko gyvenimo būdo. Štai pagrindiniai faktoriai, kurie blogai veikia mūsų odą: žalingi įpročiai, dažni stresai, bloga ekologija, aktyvus ultravioletinių spindulių poveikis, neracionali mityba ir griežtos dietos. Tiesa, labai sunku priversti savo kūną dirbti vardan grožio. Tačiau juk viskas mūsų rankose.

Pagrindiniai odos sveikatos faktoriai

Fizinis krūvis, nemiga ir, žinoma, stresas – pagrindiniai gaivios odos priešai. Kad veidas spindėtų grožiu ir sveikata, jums būtinas pilnavertis poilsis. Jei jūs patiriate nervinę įtampą, viską sutvarkyti yra ypatingai sunku. Kai mes patiriame stresą, odoje sumažėja maitinamųjų medžiagų. Ir tai vyksta todėl, kad kitaip susidėlioja prioritetai: visų pirma aptarnaujami raumenys, kurie mums turi padėti sunkiose situacijose, tarkim, mes turime greitai bėgti kad pabėgtumėme. Taigi, odai nebelieka maistinių medžiagų. Taip pat, kai mes nervinamės, į kraują patenka adrenalinas, kuris suspaudžia kraujagysles ir mums trūksta deguonies. Rezultatas – blyškus ir netgi pilkas veidas.

Užtenka tik sunormalizuoti nervinę sistemą – ir problema bus išspręsta. Galbūt pasinaudokite žoliniais medikamentais, pagerkite močiutės siūlomų arbatų, kurios pašalins streso simptomus. Ir, žinoma, puiku, jei turite laiko ir pinigų atpalaiduojamoms procedūroms, kurios ne tik naudingos kūnui, bet ir suteikia malonumo. Bent jau suteikite sau mažą malonumą – pagulėti vakare 15 minučių kvepiančioje vonioje.

Pirmos raukšlės prie akiųDidelę reikšmę raukšlių atsiradimui turi odos sausumas

Kad veidas spindėtų grožiu ir sveikata, būtina prižiūrėti savo kūną tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus. O kas gi provokuoja problemas su oda, ir kaip išvengti sausos odos problemų, kuriuos paskatina raukšlių išryškėjimą? Sausumas ypač pasireiškia esant šaltesniam orui, žiemos sezono metu mūsų oda tampa jautresnė – reaguoja į temperatūros pokyčius, taip pat į centrinio šildymo įjungimą ir į kitus neigiamus faktorius, kurie skatina odos sausėjimą ir jos pleiskanojimą. Todėl pasirūpinkite oro drėkinimu arba paprasčiausiai šalia radiatoriaus padėkite vandens indą.

Ir, žinoma, būtina drėkinti bei maitinti odą. Tam skirtų kosmetinių priemonių spektras labai platus: nuo vandens ir specialių aliejų iki emulsijų ir kremų. Parinkti teisingą produktą padės dermatologas arba kosmetologas, arba galite pasinaudoti ir liaudies išminties receptais, kurių gausiai rasite tarp Grozioklubas.lt straipsnių.

Labai dažnai odos riebumą provokuoja neteisingas jos valymas. Per dažnai naudotis losjonais ir tonikais, o taip pat praustis muilu negalima. Kitu atveju gali pagausėti riebalinių liaukų sekrecija, ir tai skatina odos riebumą. Tokiu atveju odą galima valyti mėtos nuoviru, pasinaudoti receptais, kuriuos yra citrinos ar greipfrutų sulčių. Odą kelis kartus per savaitę šveisti ir naudoti specialias kaukes.

Kodėl veidas yra išberiamas, deja, vis dar nėra iki galo išsiaiškinta. Žinoma, kad daugiau nei 70 proc. žmonių nuo 12 iki 14 metų ir apie 30 proc. vyresnių susiduria su bėrimo problema. Čia kalbama apie tikrus susirgimus, prieš kuriuos kovoti galima tik specialių preparatų dėka ir būtinai, kad gydymą stebėtų gydytojas. Vis dėl to, dauguma iš mūsų turi problemų su spuogais, kuriuos sukelia virškinimo ar maisto netoleravimo problemos. Tokiu atveju kosmetika čia nepadės. Daugiau dėmesio skirkite savo mitybos sureguliavimui ir normalizuokite skrandžio mikroflorą.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti