Naudinga Žinoti

Inkštirai ant nosies (šalinimas namų sąlygomis)

Juodi Inkštirai ant nosies

Juodi inkštirai ant nosies

Riebaliniai kamščiai ant nosies gali atsirasti daugeliui žmonių, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ir odos. Jie vadinami kameonais ir yra serialinių gelsvų prototipų pėdsakas. Jų diametras paprastai neviršija 2 mm.

Inkštirais vadinami riebaliniai kamščiai susiformuojantys odos paviršiuje. Šių darinių atsiranda ant viso kūno nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar odos tipo. Ir nors pripažįstama, kad problemos intensyvumui turi genetika (odos tipai, paveldimumas), mityba, naudojama kosmetika, higienos įpročiai, tačiau su inkštirais ant nosies daugiau ar mažiau susiduria visi.

Iš esmės, inkštirai ant nosies susiformuoja nuolatos, jų dydis gali siekti 2mm diametrą tačiau savaime jie nėra labai pastebimi. Tačiau svarbu suprasti, jog savaime šie riebaliniai dariniai neturi tamsios spalvos, ir yra šviesūs (gelsvi), o labiau matomais tampa nuo aplinkos poveikio. Dulkės bei purvas nusėda ant odos, prilimpa bei įsigeria ir tokiu būdu nusėja odą taškeliais.

Čia prisideda ir kosmetikos priemonės, kremai, pūdros kurių sudėtinės medžiagos maišosi bei reaguoja su riebaliniais odos sekretais.

Dėl šios priežasties labai svarbu kasdienė odos priežiūra bei odos švaros palaikymas.

Pastebėta, jog prasta mityba, o konkrečiai aštrūs bei riebūs patiekalai turi neigiamos įtakos inkštirų susidarymui.

Ir nors kosmetologai siūlo savo paslaugas bei įvairias procedūras inkštirų šalinimui – visą tai ne mažiau kokybiškai galima pasidaryti ir namuose.

Inkštirų šalinimas namų sąlygomis

Vienas iš kosmetologų naudojamų metodų, nepatikėsite, yra paprasčiausias mechaninis valymas kuomet švariai nuvalius veidą ir pašildžius odą garais, kosmetologas tiesiog išspaudžia kiekvieną matomą inkštirą.

Tokios procedūros rezultatas gali išgąsdinti, kadangi kruopščiai išvalyti odą tokiu metodu prireiks gana nemažai spaudymo, ir nuo to jautri nosies oda taps kuriam laikui gana smarkiai suerzinta bei paburkusi.

Neišsigąskite – tinimas nėra ilgalaikis ir jis gana greitai atslūgsta, o tinkamai atlikus procedūrą oda lieka pastebimai švaresnė nuo inkštirų.

inkštirų šalinimo įrankisKitas būdas šalinti inkštirus yra naudojant vakuuminius specialiai tam skirtus odos valytuvus (inkštirų šalinimo įrankis). Šie, maždaug skutimosi mašinėlės dydžio siurbliukai veikia tuo pačiu – mechaniniu principu, tačiau negaranduoja gero rezultato. Viskas priklauso nuo odos, inkštirų dydžio bei kiekio ir to, kiek ilgai norėsite save kankinti šiuo aparatu.

Tiesos dėlei reikia pripažinti, jog nemažai vakuuminius inkštirų šalintojus išbandžiusių žmonių galų gale grįžta prie inkštirų spaudymo pirštais ir sako, jog taip jiems pavyksta efektyviau ir greičiau išvalyti odą.

Sukurta ir nemažai cheminių priemonių (vaisių rūgščių pagrindu) bei kaukių skirtų inkštirų šalinimui, tačiau jų efektyvumas abejotinas, kadangi dauguma jų nesugeba mechaniškai pašalinti odos porose esančių kamščių. Vietoje to, suteikia laikiną – šviesinantį efektą kurio poveikis greitai išblėsta ir procedūrą tenka kartoti.

Juodi inkštirai ant nosies nėra pašalinami lengvai, dažniausiai tam reikalingas kompleksinis spredimas bei dažnas procedūrų kartojimas.

Norint ilgalaikio efekto reikia atminti keletą dalykų:

· Kosmetiką rinkites pagal savo veido odos tipą;· Jeigu nesiseka atrasti tinkamų priemonių – konsultuokitės su kosmetologais kurie mielai patars ir parekomenduos vieną ar kitą produktų liniją;
· Teisingai maitinkitės ir venkite pernelyg riebaus, aštraus maisto. Valgykite daugiau žalumynų bei daržovių;
· Reguliariai prauskite veidą naudodami priemones padedančias atsikratyti inkštirų;
· Nepersistenkite su kosmetikos naudojimu bei procedūrų dažnumu, leiskite odai pailsėti;

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti