Sveika

Gliukozės tabletės – kokia tikroji šio vitamino nauda ir dozavimas?

Gliukozės tabletės su vitaminu C

Gliukozės tabletės su Vitaminu C

Greičiausiai visi prisimenate saldžias, burnoje tirpstančias gliukozės tabletes, tačiau apie tai, kokia jų tikra paskirtis ir nauda greičiausiai atsakysite ne iš karto. Ir nors šios, askorbo rūgšties ir gliukozės tabletės buvo sukurtos tam, kad vitamino C vartojimą padarytų žymiai patrauklesnį visiems (tame tarpe ir vaikams) tačiau būtent vaikams ir sunkiausia paaiškinti, jog tai nėra saldainiai ir šių tablečių nederėtų kramtyti bet kada panorėjus.

Nepaisant to, kad šios tabletės laikomos lengvu ir nepavojingu vitaminu, vis vien yra parduodamos su tam tikromis vartojimo rekomendacijomis kurioms nederėtų nusižengti.

Dauguma gliukozės tablečių supakuotos į pailgą lazdelę, o ne tablečių lapelius. Šios lazdelės talpina maždaug 40 gramų tablečių ir yra dailiai supakuotos į ryškiaspalvius popierėlius. Ant etiketės pastebėsite užrašą bei vaisių ar uogų atvaizdą kuris atitinka gliukozės tablečių skonį.

Kadangi skirtingų gamintojų tablečių sudėtis šiek tiek skiriasi, paprastai vienoje tabletėje rasite 100 mg askorbo rūgšties bei ~877 mg gliukozės, o be to keletą kitų sudedamųjų dalių naudojamų dėl skonio, kvapo ar spalvos.

Gliukozės tabletės nauda

Šio vitamino nauda keleriopa: Gliukozė suteikia greitos energijos ir prisideda prie organizmo regeneruojančių funkcijų skatinimo, be to normalizuoja daugybę procesų vykstančių organizme. Vitaminas C stiprina imunitetą kuris leidžia sparčiai reaguoti į virusus bei infekcijas todėl dažnai vartojamas profilaktiškai ar esant numatomiems rizikos veiksniams. Tai viena iš medžiagų reikalingų organizmo audinių regeneracijai.

Tai greita pagalba organizmui, nes naudingosios medžiagos greitai įsisavinamos ir išnešiojamos po kūną jau per pirmąsias 30 minučių po tokios tabletės suvartojimo. Todėl jas rekomenduojama vartoti esant neįprastam nuovargiui ar pasijutus silpniau, o taip pat kai reikia susikaupimo protiniam darbui.

Gliukozės tabletės padeda atstatyti susilpnėjusį imunitetą ir apsisaugoti nuo ligų, infekcijų bei virusų. Gerina kepenų funkciją. Padeda organizmui atsistatyti po apsinuodijimo. Padeda susitvarkyti su didesnėmis sporto aprokovimis.

Rekomenduojama dozė – 100 mg vitamino C t.y. viena tabletė gliukozės su vitaminu C. Tačiau iš esmės, nėra didelės rizikos perdozuoti vitamino C, kadangi organizmas nekaupia bei negamina šio vitamino pats. O pats vitaminas C, būdamas tirpus vandenyje nesunkiai pasišalina su visais natūraliais organizmo valymo procesais. Todėl šios tabletės visur parduodamas be recepto ar gydytojų nurodymo, kas iš esmės patvirtina šio prieparato saugų naudojimą be didesnių rizikų tikimybės.

Tačiau nepamirškite, kad dėl aukšos cukraus (gliukozės) koncentracijos šis preparatas nerekomenduojamas naudoti mažyliams iki šešerių metų amžiaus ir žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu.

 

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti