Ligos

Galvos prakaitavimas miegant – priežastys ir sprendimas

Galvos prakaitavimas miegantGalvos prakaitavimas miegant

Pernelyg gausus prakaitavimas yra vadinamas hiperhidroze. Gana nemalonus reiškinys yra galvos prakaitavimas miegant. Tai sukelia nemenką diskomfortą. Dėl gausaus galvos prakaitavimo gali sutrikti žmogaus miegas, atsirasti nemalonūs pojūčiai dėl šlapios pagalvės bei kitaip sutrikti įprastinis miego ritmas. Tačiau gelsvos dėmės ant pagalvės bei patalų gali būti menkniekis palyginus su ligomis apie kurias išduoda neįprastas prakaitavimas naktį.

Kodėl žmogus gali prakaituoti miego metu atsakyti nėra paprasta, nes tam gal būti tikrai ne viena priežastis. Nustatyta, jog prie hiperhidrozės prisideda ir tokios aplinkybės kaip papildomas svoris (viršsvoris) bei netinkamas maitinimasis.

Tačiau pavieniais atvejais naktinio galvos prakaitavimo priežastys būna kur kas paprastesnės. Tarp psichologinių veiksnių prakaitavimą paskatinti gali ir sapnai, o tiksliau košmarai. Jeigu tai kartojasi – ieškokite psichologinio sprendimo. Prieš miegą nevalgykite sunkaus maisto, nežiūrėkite įtemptų filmų kurie irgi gali suaktyvinti pasamonės srautą lemiantį košmarų atsiradimą. Išbandykite meditaciją arba apsilankykite pas psichologą jeigu turite akivaizdžių psichologinių sunkumų su kuriais nepavyksta susitvarkyti pačiam.

Galvos prakaitavimo priežastis gali būti ir tokia elementari kaip blogai pasirinta patalynė. T.y. sintetinės medžiagos yra prastesnės kokybės lyginant su natūraliomis. Jos dažnai trikdo laisvą oro judėjimą bei ventiliaciją dėl ko gali sutrikti natūralus žmogaus kūno gebėjimas atsivėsinti.

Prie to prisideda ir bendra patalpos temeperatūra, todėl rekomenduojame gerinti miego kokybę išvėdinant kambarį nakčiai ir stebėti oro temperatūrą.

Yra ir dar daugiau veiksnių, kurie įvardinami kaip galvos prakaitavimo priežastys miegant:

Dažnas galvos apdangalų dėvejimas (pažeista oda);
Alkoholio vartojimas prieš miegą;
Nenuplautos plaukų kosmetikos priemonės;
Šalutinis poveikis vartojant kokius nors vaistus;
Nešvari galva (užsikišusios odos poros);
Nekokybiškos patalynes skalbimo priemonės;
Įvairūs susirgimai ir patologijos;

Jeigu prakaituoja suaugusiojo galva, tai gali reikšti rimtas ligas ir patologijas. Todėl jeigu pašalinus galimus išorinius veiksnius miegas nepagerėjo, derėtų atkreipti dėmesį į savo sveikatą ir užsirašyti į priėmimą pas gydytoją.

Ligos dėl kurių dažnai pasireiškia galvos prakaitavimas miegas:

Hormoniniai sutrikimai, disbalansas;
Hipertonija ir įvairios širdies ligos;
Psichiniai sutrikimai, stiprinantys širdies plakimą;
Tuberkuliozė;
Nutukimas (Dažniau nuolatinis prakaitavimas);
Infekcijos;
Apsinuodijimas;
Skrandžio bei virškinimo sistemos sutrikimai;
Padidėjęs gliukozės lygis kraujyje;
Skydliaukės darbo sutrikimai;

Pasirūpinkite savimi! Jeigu prakaitavimas miego metu tapo nuolatine problema – nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

 

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti