Mityba Naudinga Žinoti Sporto gidas

Dr. Šiuslerio druskos

daktaro šiuslerio druskų terapijaŠiuslerio druskos

Wilhelmas Heinrichas Šiusleris

Šiusleris tapo gydytoju homoeopatu būdamas palyginti vėlyvo amžiaus – 37 metų. Kadangi tėvas negalėjo finansuoti jo studijų, jis užsidirbo pragyvenimui kaip Oldenburgo (Vokietija) miesto tarybos teismo rašytojas. Laisvalaikiu Schuessleris su dideliu entuziazmu studijavo daugybę įvairių dalykų. Šios studijos apėmė šešias užsienio kalbas, kuriomis jis ne tik laisvai kalbėjo, bet ir rašė.

Schusslerio biochemijos teorija

Dr. Wilhelmas Heinrichas Šiusleris buvo vokiečių gydytojas, XIX a. pabaigoje sukūręs biochemijos teoriją, kurioje teigiama, kad kiekvienas žmogaus kūno audinys sudarytas iš 12 neorganinių mineralinių druskų. Anot W. H. Schusslerio, šios mineralinės druskos yra būtinos tinkamam audinių funkcionavimui ir gali būti naudojamos įvairioms ligoms ir sutrikimams gydyti.

Nors Šiuslerio teorija nėra plačiai pripažįstama medikų bendruomenės, ji sulaukė populiarumo tarp alternatyviosios medicinos specialistų. Šiuslerio teorijos šalininkai mano, kad daugelį ligų sukelia organizmo mineralinių druskų pusiausvyros sutrikimas ir kad šios pusiausvyros atkūrimas gali paskatinti sveikimą.

Kokias prielaidas daro Šiuslerio teorija?

Anot Šiuslerio, kiekvienas kūno audinys sudarytas iš 12 neorganinių mineralinių druskų. Šios mineralinės druskos yra būtinos tinkamam audinių funkcionavimui ir gali būti naudojamos įvairioms ligoms ir sutrikimams gydyti. Teorijoje teigiama, kad daugelį ligų sukelia organizmo mineralinių druskų pusiausvyros sutrikimas ir kad šios pusiausvyros atkūrimas gali paskatinti gijimą.

Pusiausvyrą galima atkurti dviem būdais: per mitybą arba vartojant maisto papildus. Manoma, kad mityba yra geriausias būdas atkurti pusiausvyrą, nes ji suteikia organizmui reikalingų mineralų natūralia forma. Tačiau kai kurie žmonės vien su maistu negali gauti visų reikalingų mineralų, todėl gali prireikti papildų. Manoma, kad papildų vartojimas yra veiksmingiausias, kai jie yra pritaikyti prie konkrečių asmens poreikių.

Šiam tikslui, daktaro Šiuslerio sistemą sudaro 12 druskų – papildų skirtų įvairiems negalavimams lengvinti, tuo pačiu atkuriant natūralų mineralų balansą žmogaus kūne.

Ar Daktaro Šiuslerio teorija yra veiksminga?

Mokslinių įrodymų, patvirtinančių Šiuslerio biochemijos teoriją, nėra. Tačiau kai kurie žmonės tiki, kad ji veikia, nes laikydamiesi Schusslerio mitybos ar papildų režimo jie pastebėjo, kad jų sveikata pagerėjo. Jei ketinate išbandyti šį metodą, svarbu pirmiausia pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu, nes kai kurie pagal šį metodą vartojami papildai gali sąveikauti su vaistais arba turėti kitą šalutinį poveikį.

Išvada

Šiuslerio biochemijos teorija yra prieštaringai vertinamas ligų gydymo būdas, kurio veiksmingumas neįrodytas moksliniais tyrimais. Tačiau kai kurie žmonės tiki, kad jis veikia, nes laikydamiesi Schusslerio dietos ar papildų režimo jie pastebėjo sveikatos pagerėjimą. Jei ketinate išbandyti šį metodą, svarbu pirmiausia pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu, nes kai kurie pagal šį metodą vartojami maisto papildai gali sąveikauti su vaistais arba turėti kitą šalutinį poveikį.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti