Ligos

Blauzdų niežėjimas

Blauzdų niežėjimasBlauzdų niežėjimas

Tai, kad žmogui kyla noras (greičiau poreikis) pasikasyti vieną ar kitą kūno vietą yra visiškai natūralu ir neturėtų sukelti jokių papildomų minčių. Taičiau visai kas kita yra tuomet, kada niežėjimas pasirodo esąs sistemingas, kartojasi toje pačioje vietoje bei stiprėja. Prie šio nemalonaus pojūčio gali prisidėti ir kiti simptomai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį ir tikrai negalima numoti ranka. Todėl dabar ir pakalbėkime apie tai, kodėl kartais ima niežėti blauzdas?

Besiruošdami šiam straipsniui supratome, jog slypinčių priežasčių yra iš tiesų daug, nuo nepatogių drabužių iki rimtų ligų. Todėl labai svarbu nuodugniau panagrinėti šią temą ir pasidomėti diagnostikos bei gydymo kryptimis kurios dažnai siejamos su panašiais simptomais.

Visų pirmą, vertėtų atkreipti dėmesį į tai, ar šis įkyrus blauzdų niežulys pasireiškia kartu su kitais tipiniais simptomais, tarp kurių:

Blauzdų niežėjimo simptomai
* Blauzdų paraudimas: odos paviršiuje pastebimas odos atspalvio pokytis nuo rausvai rožinio iki raudono kuris gali pasireikšti tiek ištisais plotais, tiek ir taškeliais ar bėrimu.
* Odos sausumas, pleiskanojimas. Oda gali luptis arba trūkinėti.
* Blauzdų skausmas, jautrumas prisilietumui, sudirgusi oda nepaisant niežėjimo jausmo.
* Rausvų pūlinukų ar spuogelių atsiradimas odos paviršiuje.
* Deginimo pojūtis, niežėjimas ir kaitimas, tinimo požymiai.

Blauzdos niežėjimas, paraudimasŠalia tokių simptomų gali pasireikšti ir kiti, kurių lokalizacija neapsiriboja blauzdų sritimi. Pavyzdžiu kai kurie alerginiai priepuoliai turi peršalimo požymius (šaltkrėtis, kosūlys) ir dažnai nebūna susiejami su pojūčiais blauzdose, o diagnostika koncentruojasi ties kvėpavimo takais, kadangi pagal savo pobūdį gali atrodyti panašiai į ūmią kvėpavimo takų infekciją.

Padažnėjęs šlapinimasis bei stiprus troškulys kartu su tokiais simptomais pasireiškia prie cukrinio diabeto. Tačiau šalia pasireiškęs nuotaikos nestabilumas gali liudyti apie visai kitokią – neurologinę susirgimo kilmę.

Tačiau jeigu skaitote šį tekstą būtent todėl, kad Jums šiuo metu niežti kojų blauzdas, neskubėkite išsigąsti, kadangi daugumoje atvejų niežėjimo kilmė nėra patologinė. Pirmiausią Jūsų dėmesys turėtų krypti į įvairius išorinius veiksnius kurie galėjo sukelti tokį pojūtį.

Iš tiesų šio fenomeno priežastis gali pasirodyti labai elementari. Štai keletas tipinių situacijų, kuomet pasireiškia kojų blauzdų niežėjimas:

* Nepakankamas skysčių vartojimas. Vyrauja įsitikinimas, kad per dieną žmogui reikėtų išgerti bent 2 litrus paprasto vandens. Nuolat vartojant mažiau skysčių negu reikalauja Jūsų kūnas gali atsirasti įvairių pašalinių požymių. Ne paslaptis, kad į vandens disbalansą žmogaus kūne labai greitai sureaguoja mūsų oda – ji tampa sausa, ima šerpėti. Esant sausai odai dažnai jaučiamas niežulys kuris gali pasireikšti bet kurioje kūno vietoje, todėl blauzdų niežėjimas dėl nepakankamo skysčių suvartojimo yra viena dažniausių šio reiškinio priežasčių.

* Šaltas oras. Sezoniniai klimato pokyčiai, o konkrečiai žiema turi akivaizdų poveikį mūsų kūnui. Jos metu mes dažnai drastiškai pakeičiame aplinką ir išeiname į lauką kuriame oras sausas bei šaltas, tuomet grįžtame į patalpą ir šios temperatūrų permainos sudirgina odą. Ji gali sausėti, imti niežėti blauzdas, šlaunis, šonus, žastus, pečius ar kitas kūno vietas.

* Netinkama kosmetika ar kitos priemonės. Įvairi kosmetika, o dažniausiai odos priežiūros priemonės gali turėti šalutinių poveikių kurie būna išvardinti informaciniame produkto lapelyje, o kai kuriais atvejais pasireiškia paprasčiausias produkto netoleravimas. Tai labiau būdinga tuomet, kai imate naudoti kokią nors naują priemonę, todėl visuomet atsižvelkite į šią galimybę ir pastebėję niežėjimo sąsają su konkrečiu produktu nedelsiant nustokite jį naudoti.

* Netinkama mityba. Tai problema kuri pasireiškia gana plačiu spektru sutrikimų tarp kurių atsiduria ir odos niežėjimas. Renkantis netinkamą, pernelyg riebų, smarkiai rūkytą, aštrų maistą galite susidurti su tokais simptomais. Kartais šalia to pasireiškia ir virškinimo sutrikimai, tačiau kai kuriais atvejais kitus simptomus pastebėti gali būti ganėtinai sunku. Tačiau jeigu įtariate, jog nemalonūs kuno pojūčiai kyla dėl vieno ar kito maisto produkto, vertėtų kurį laiką stebėti savo organizmą ir nevartoti šio produkto. Tai padės patvirtinti arba atmesti alergijos bei maisto netoleravimo galimybes vienam ar kitam produkui.

* Rūkymas bei alkoholio vartojimas. Greičiausiai matėte nuotraukas ant cigarečių pakelio kuriose vaizduojamos rūkančio žmogaus odos problemos. Ir nors rūkaliams atbaidyti parenkami patys kraštutiniausi atvejai, kuomet odos ar kitų audinių pažeidimai yra akivaizdūs, tačiau reikia suprasti, jog nuolatinis rūkymas ar nesaikingas alkoholio vartojimas daro negrįžtamus pokyčius žmogaus kūnui kurie visų pirma gali prasidėti nuo paprasčiausio kojų blauzdų niežėjimo.

Ką daryti kai niežti kojas?

Odos niežėjimas gali atrodyti maža, tačiau įkyri problema. Norint atsikratyti šio simptomo vertėtų pasirūpinti savo sveikata ir stebėti organizmo reakciją į maistą kurį valgote. Be to, užtikrinkite pakankamą skysčių suvartojimą bei palaikykite reikiamą 2 litrų dienos normą.

Naudokite drėkinamuosius bei mainiančius specialiai kojų odai sukurtis kremus kurie neturi savo sudėtyje alergiją galinčių sukelti sudedamųjų dalių.

Jeigu niežinti oda yra akivaizdžiai sudirgusi, o niežėjimo jausmas yra kamuonatis, uždėkite ant odos vėsų kompresą. Tam užtenka šaltu vandeniu sušlapinti rankšluostį ir palaikyti jį prie odos.

Vilkėkite drabužius kurie pagaminti iš natūralių medžiagų. Sintekite dažnai kelia nemalonius odos pojūčius ir gali būti viena iš niežėjimo atsiradimo priežasčių.

Jeigu blauzdų niežėjimas nepraeina, skirkite laiko atlikti nudugnesius tyrimus, kadangi šiam simptomui yra visa eilę ligų, kurių taip lengvai nenustatysite namuose. Tik profesionalus dermatologas gali tinkamai pakonsultuoti šiuo klausimu ir nustatyti tolimesnių tyrimų poreikį.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti